میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۴:۴۱ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر 5 دیدگاه 632 بازدید

بعضی «نهادهای موازی» خود را در مسائل فرهنگی قیّم مردم می‌دانند/ حتی در سطح وزارت هم «اعتماد به نفس» وجود ندارد

انتقادهای قناعت پور در نشست هنرمندان با معاون وزیر ارشاد؛

بعضی نهادهای موازی خود را در مسائل فرهنگی قیّم مردم می‌دانند/ حتی در سطح وزارت هم «اعتماد به نفس» وجود ندارد

آفتاب لارستان: در نشست معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان و اهالی فرهنگ لارستان، که عصر روز سه‌شنبه ۳ مرداد برگزار شد، تعدادی از دعوت شدگان در حضور این مقام مسئول و نیز مدیر کل ارشاد فارس و رییس فرهنگ و ارشاد لارستان، به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان و کشور پرداختند. در این میان صحبت‌های فرزاد قناعت پور مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان و از نویسندگان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای شهرستان، حاوی نکات مهم و نقدهایی نسبت به مجموعه مدیران فرهنگی کشور و لارستان بود.

به گزارش سایت صحبت، مهندس فرزاد قناعت پور فعال اجتماعی و فرهنگی لارستان اشاره ای به فرهنگ سازی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشت و گفت: امروزه با وجود تمام تعاریف و تمام خوش و بش های هنرمندان، در جامعه هنری ما اعتماد به نفسی وجود ندارد چرا که من معتقدم حتی درسطح وزیر و وزارتخانه اعتماد به نفس وجود ندارد.

قناعت پور ادامه داد: امروزه وزارت فرهنگ و ارشاد ما باید این اعتماد به نفس را ایجاد کند. به نظر من تعارف بیش از حد، خود کم بینی به این مجموعه تزریق کرده و باید در عرصه فرهنگ و هنر آدمهای شجاع حضور داشته باشند و شجاعت را منتقل کنند. این خود کم بینی اولین آموزه غیر فرهنگی است و اینکه به صورت غیر مستقیم  بخواهیم بیانیه بدهیم، شعار بدهیم و از شجاعت حرف بزنیم کار اصیلی نیست. ما باید در عمل شجاعت را ببینیم و این از مسئولن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شروع شود. اما امروزه گاهی می بینیم برای آزادی فعالیت های هنرمندان که پاک هستند و در چارچوب قوانین نظام فعالیت می کنند نهادهای موازی گاهی مزاحمت هایی ایجاد می کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه نهادهای موازی خودشان را در زمینه فرهنگ قیّم می دانند و دخالت می کنند و این اتفاق نه تنها در تهران در سطح وزارت که حتی در همین شهرستانهای کوچک و حتی نسبتا بزرگ هم اتفاق افتاده است. این مسئله را هر وزیری و یا هر نماینده ای باید مد نظر داشته باشه.

قناعت پور با بیان اینکه من نمیدانم دقیقا چه مکانیزمی در مجلس برای حمایت و نظارت بر امور فرهنگی حاکم هست، گفت: ما معتقدیم که باز در این زمینه هم وزارت یک مقدار جنم بیشتری از خودش نشان دهد تا برای همه ما محترم و عزیز باشد. آن وقت شما ببینید که چگونه جامعه در مسیری که توانمندی اش را دارد حرکت خواهد کرد و اتفاق بزرگی خواهد افتاد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امروز لارستان یک سرزمین متفاوت است که ارتباطات گسترده ای در حوزه خلیج فارس و ساکنان این منطقه دارند و می توانند کمک کنند که امید است کریدور فرهنگی از منطقه لار و لارستان ایجاد شود تا برای تبلیغ و گسترش و فرهنگ ایرانی اسلامی در حوزه خلیج فارس مؤثر باشد.


5 نظر

 1. یا ثارالله... گفت:

  0

  0

  اقای محترمی که راحت روی میز لم داده ای و افاضات میکنی اگر همین نهادهای به قول شما موازی نبود الان نه تو و نه گنده تر از تو امنیت نداشت که راحت بنشیند و از نظام انتقاد کند. بچه های جان برکف همین نهاد موازی در سوریه و عراق جانشان را فدا کردند که امثال تو بر علیه نهادشان یاوه بگویی. لطفا جایگاه و حد خود را بدان و از ان خارج نشو.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   برادر عزیز، کسی این نهاد موازی رو زیر سؤال نبرده یا خدماتش رو نادیده نگرفته؛ چرا برآشفته میشید؟؟!! منظور این جوان دلسوز اینه که این نهاد و بعضی نهادهای حاکمیتی توی کارهایی که خیلی بهشون مربوط نیس دخالت نکنن، همین! ضمنا خودشون رو قیم و همه کاره کشور و ملت ندونن!!

 2. رهبرم سید علی گفت:

  0

  0

  برادر عزیز مثلا دلسوز خیلی جالب و معنادار است همراهی شما با کدخدایتان در ضدیت و کوبیدن نهادی که نور چشم نظام انقلاب و رهبری است. در زمانه ای که ارباب و کدخدایتان در مجلس سنایشان مدام بر علیه نهاد انقلابی سپاه موضع میگیرد و به گفته خودش تحریم میکند شما بی بصیرت های داخلی همصدا با انها میشوید و سپاه را زیر سوال میبرید؟ سپاه یک نهاد مردمی است و پایگاه مردمی دارد . سپاه فقط یک سازمان نظامی نیست. همانگونه که نمی گذارد دشمن به مرزهای ایران نزدیک شود و با دادن صدها شهید اجازه نمیدهد به صد کیلومتری خاک ایران هم نزدیک شود به همان قدر یک سازمان فرهنگی مردمی است. به همان اندازه مسائل فرهنگی برایش مهم است. سپاه هم به اندازه بسیاری از دستگاه های حاکمیتی بلکه هم بیشتر کار فرهنگی میکند. دخالت کردن و نکردن و تا چه حد به سپاه مربوط بودن در هیچ اساسنامه ای نیامده.مطمئن باشید هر جا هم کار ضدفرهنگی مسموم دیده شود نه فقط سپاه بلکه همه مردم و مومنین باید با ان مقابله کنند. دشمن همین را میخواهد . که همه با این حرفهای امثال شما در هیچی زمینه ای وارد نشود. هر کسی هم هر کاری دلش خواست بکند. ولنگاری فرهنگی که حضرت اقا میگویند همین است دیگر هر کس هر کاری دلش خواست بکند و هیچکس هم هیچی نگوید. تا هم کسی خواست حرفی بزند بگویند مربوط به شما نیست دخالت نکنید حوزه شما نیست وارد نشوید وظیفه فلان وزارتخانه است همه ساکت باشید و فقط این نهاد حرف بزند. نه برادر محترم. اتش به اختیار بودن که اقا از ان میگوید همین است. یعنی اگر کسی خواست مسمومیتی وارد جامعه بکند نباید ساکت بود. اگر کسی غذای مسمومی را در جامعه توزیع کند باید ساکت بود و منتظر وزارت بهداشت نشست ببینیم انها چه تصمیمی میگیرند. نه مطمئنا همه دست به کار میشویم و این الودگی را به مردم خبر میدهیم و همه را ازاین غذا برحذر میکنیم. سپاه هم یکی از نهادهایی است که در همه زمینه ها کار فرهنگی میکند. کار فرهنگی که خیلی ها عنوانی قلابی به نام کار موازی برایش دست و پا میکنند. کسانی که همسو و همصدا با ان سوی اب هاهستند و کارهایی که بسیاری نهادها نمیکنند و یا خجالت میکشنند انجام دهند را انجام میدهد. لطفابرای نه سپاه و نه هیچ نهاد حاکمیتی و مذهبی خط و ربط مشخص نکنید. بگذارید حداقل درزمینه هایی که شما و همفکرانتان کاری نکردید کار انجام شود. زمینه هایی مثل فرهنگ ایثار و شهادت عفاف و حجاب ترویج فرهنگ قرانی فرهنگ خانواده . خانواده مداری.
  انشاء الله که همه بی بصیرتی ها از جامعه زدوده شود.
  یا مهدی(عج)

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت بر آقاي قناعت پور كه با شجاعت بي نظيرشان حرف دل مردم را زدند . بريده باد دست فضولاني كه در عرصه فرهنگي ( با وجود حضور و انجام وظيفه وزارتخانه هاي مربوطه و علماي بزرگوار ) دخالت بي جا ميكنند . و خود را قيم مردم ميدانند . حال اگر در زمان حاكميت دولت خودشان بود هزاران كنسرت و برنامه هاي مفتضح فرهنگي برگزار و هيچكدامشان هم ككشان نمي گزيد. حالا چون در انتخابات شكست خوردند بايد به نحوي خود را سبك كنند و انتقامشان را از ملت بگيرند . حالا نميدونم بايد تا كي مردم چوب اين انتخابات رو بايد بخورند . ولي خدا كنه روحاني هم با انتخاب وزراي كاملا اصلاح طلب انتقام مردم زجر ديده رو از اين قماش افراد خصوصا گروه پايداري بگيره .

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین به این جوان فرهیخته، جای این مباحث در نقد ارگان های فرهنگی خالی مانده، احسنت به شجاعت شما

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان