میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 می 2015 ساعت 12:35 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 3,375 بازدید

بهداشتِ جنسي در كارگاه «محرمانه با همسران» بررسي مي شود

بهداشتِ جنسي در كارگاه «محرمانه با همسران» بررسي مي شود

فرهنگسراي دفتر نهاد رهبري علوم پزشكي و هيئت زينبيون لارستان در راستاي سلسله مباحث خانواده درماني و زوج درماني يك دوره كارگاه آموزشي جديد با عنوان «محرمانه با همسران» برگزار مي كند.

در اين كارگاه به مبحث «بهداشت جنسي» زوجين با تدريس و سخنراني خانم دكتر فارسي مدان پرداخته مي شود. لازم به ذكر است اين كارگاه صرفا براي افراد متاهل بوده و براي شركت در آن حتما بايد كارت ورود دريافت شود.

اين كارگاه روز جمعه ۱۸ ارديبهشت ۹۴ ساعت ۹ صبح براي خواهران و ۸/۳۰ شب براي برادران برگزار مي شود.

علاقه مندان جهت دريافت كارت ورود به جلسه در ساعات اداري به فرهنگسراي دفتر نهاد رهبري علوم پزشكي مراجعه كنند.

IMG-20150503-WA0002

 


5 نظر

 1. مرتضی گفت:

  0

  0

  سلام عليكم.
  واقعا حاج آقا نمازی بدون توجه به شانتاژها میره سراغ نیاز مردم و جامعه.

 2. اهورا گفت:

  0

  0

  آموزش بهداشت جنسی به افراد متاهل نوشدارو پس از مرگ سهراب است. آموزش هایی که در دوران دبیرستان در بسیاری از کشورها صورت می گیرد ، در کشور ما به صورت یک عملیات محرمانه صورت می گیرد. با مراجعه به فرهنگ سرا و تشکیل پرونده و مصاحبه و چند معرف معتبر شما می توانید در این کلاس ها شرکت کنید. این دید گناه انگارانه نسبت به مسایل جنسی و عدم آموزش کافی و درست علت بسیاری از اختلالات و بیماری های جنسی است که در کشور ما رایج شده است. در زمانی که این مسایل در بسیاری از کشورها حل شده است. این گونه کارگاه ها نه شایسته ی نام آموزشی که برای کاهش و جلوگیری از آسیب های بیشتر به زوجین است. شاید خیلی ها فکر کنند آگاهی های جنسی ممکن است پیامدهای خوبی برای نوجوانان نداشته باشد ولی مطمئنا پیامدهای ناشی از عدم آگاهی می تواند به مراتب خطرناک تر باشد. سال ۲۰۱۰ سازمان جهانی بهداشت جنسی تشکیل شد و طی آن حقوق جنسی افراد تعریف شد. (توسط برجسته ترین روان پزشکان و روان شناسان ، پزشکان، جامعه شناسان ، وکلا و …) که آموزش به موقع و درست یکی از این حقوق است. البته بقیه ی حقوق جنسی پیشکش دوستان دست اندرکار ولی آموزش جزو حداقل هاست. احتمالا این تاخیر پنج ساله در نیازسنجی ملی نسبت به سایر کشورها ناشی از همان دید بسته ی فرهنگی و … نسبت به این گونه مسایل است. صلاح این است که گویا گاهی سلامتی فدای فرهنگ و … شود.

 3. فاضل گفت:

  0

  0

  سلام عليكم.
  کلام و متن دوست خوبمان اهورا کاملا متین و بجا.
  اما خود این بحث که حالا داره صورت میگیره و استارت زده میشه بنوبه ی خودش قابل تقدیر هست،
  و با اطلاعی که از سری برنامه های فرهنگی نهاد رهبری علوم پزشکی دارم مطمئنا مطالب و مباحثي باﻻتر از اين را بيان خواهند كرد كه در يك تبليغات اينگونه نمی گنجد .
  و بنظرم باید همراهی و همدلی داشت و تحسین هم کرد
  وباید به دست اندرکاران رو حیه داد که ادامه بدهند.
  انشاءالله

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  دولت با مردمی که کمتر اهل مطالعه هستند و همه می خواهند عقاید شخصی شان را به یکدیگر تحمیل و مخالفان آنرا مجازات کنند روبه رو هست حالا همینم شاهکاره اگر چه آموزشی که پیش از ازدواج و در دوره ی نو جوانی نباشه واقعا ّ خیلی دیره واقعاّ بعد از ازدواج که آدمها مجبورن با هر سختیی که هست به زندگی مشترک ادامه بدن دیگه چه فایده داره باید از ازدواج بدون آگاهی جلوگیری کرد البته بسیاری از حقایق جنسی هم از هیچ فیلتری رد نمی شه واصلا حتی متخصصان هم جرات گفتنش رو ندارن

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  در جایی که اگر کسی مشکل جنسی داره به خاطر نبودن پزشک متخصص ویا ترس از آبرو ش مجبوره بره شیراز و تازه دکتر در یک فضای سر شار از ترس و اضطراب و شرم به خاطر آموزشهایی که از دوره ی کودکی به ما دادن با عجله بیمارش رو معاینه می کنه و من نمی دونم که چطور می خواد مریضش رو در مان کنه اونوقت یک چنین کلاس هایی بیشتر شبیه جوکه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان