میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 فوریه 2020 ساعت 6:24 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 675 بازدید

به جای تخریب یکدیگر، گزارش کار دهید/ هزینه تبلیغ برخی نامزدها از کجا می آید؟!/ از هیچ حزب، جناح یا گروهی نیامده ام که امروز بدهکارش شوم

سخنرانی «مصیب علیشیر» در مسجد پیر پنهان لار:

به جای تخریب یکدیگر، گزارش کار دهید/ هزینه تبلیغ برخی نامزدها از کجا می آید؟!/ از هیچ حزب، جناح یا گروهی نیامده ام که امروز بدهکارش شوم

به گزارش «آفتاب لارستان»، مصیب علیشیر در سخنرانی خود در مسجد «پیر پنهان»، در مورد تخریب های صورت گرفته اظهار کرد: من که یک نامزد جوان هستم وقتی می بینم بزرگان ما اینگونه همدیگر را تخریب می کنند ناامید می شوم.

تخریب هایی که در این روزها علیه همدیگر صورت می گیرد، جامعه را ناامید می کند

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که ما باید نهال امید را در دل جامعه بکاریم، امروز باید عرصه را برای ورود جوان ها فراهم کنیم اما تخریب هایی که در این روزها علیه همدیگر صورت می گیرد، جامعه را ناامید می کند.

به جای تخریب، گزارش کار دهید

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: منِ جوان به رقبا و بزرگان توصیه می کنم که تخریب ها را کنار بگذارید، اول از همه گزارش کار بدهید و سپس برنامه ها و ایده های تان را برای آینده ی شهر بدهید.

علیشیر افزود: از مردم لار می خواهم که به دور از هیاهو و هیجانات موجود، تصمیمی منطقی، قاطع و درست برای آینده ی شهر و کشورمان بگیرند.

وی تصریح کرد: زمانی که وارد عرصه ی انتخابات شدم اول از همه به فرمایشات مقام معظم رهبری لبیک گفتم که فرمودند جوان ها پا به عرصه ی میدان بگذارید که شما موتور متحرک کشور هستید.

آمده ام که از نسل جوان و مطالبات مردم دفاع کنم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خاطرنشان کرد: امروز آمده ام که از نسل جوان و مطالبات مردم دفاع کنم؛ در واقع، یکی از ویژگی های مردم منطقه ما که در سال های اخیر باید انجام می دادند و ندادند، مطالبه گری است.

در منطقه هم مظلومیت داریم و هم محرومیت

مصیب علیشیر افزود: باید مطالبه کنیم و از مسئولان بخواهیم، امروز ما خیلی مظلومیم و مظلومیت مردم منطقه بیداد می کند؛ به بخش های مختلف این چهار تا شهرستان رفته ام و واقعا، هم مظلومیت داریم و هم محرومیت و باز افکار سنتی و باورهای غلط را وارد انتخابات می کنیم؛ امیدوارم که در این انتخابات مسئله عوض شود، افکار سنتی مان را کنار بگذاریم و به روز و برای آینده ی فرزندان مان فکر کنیم.

اگر می بینیم که بحث اشتغال و ازدواج جوانان به مشکل رسیده باید نگاه جدیدی را روی کار بیاوریم

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات بزرگ هم نسل های من موضوع «اشتغال» است، اگر می بینیم که بحث اشتغال و ازدواج جوانان به مشکل رسیده باید نگاه جدیدی را روی کار بیاوریم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز اظهار کرد: امروز، جوانان در همه ی عرصه های کشور می درخشند، در عرصه ی دفاعی، به عنوان قدرتی در دنیا مطرح هستیم اما در حوزه ی اقتصادی و فرهنگی به حضور همین جوان ها نیاز داریم.

با اینکه قطب نفت و گاز در کشور هستیم اما امروز هیچ سهمی از انرژی نداریم

علیشیر با اشاره به اینکه در دو دوره به عنوان نماینده ی نخبگان کشور در حوزه ی انرژی و به دعوت وزارت امور خارجه، به عنوان مذاکره کننده ارشد اقتصادی هیئت وزارت امور خارجه بوده گفت: در سالیان گذشته، در کشور، به عنوان قطب نفت و گاز معرفی شدیم اما امروز هیچ سهمی از انرژی نداریم و محرومیت مان در این زمینه بیداد می کند.

یکی از مظلومیت های منطقه این است که افراد شایسته را کنار گذاشته ایم و از جوان ها استفاده نمی کنیم

وی اضافه کرد: از مسئولان شهر گله می کنم، من نباید بیایم و خودم را معرفی کنم بلکه مسئولان باید بیایند افراد شایسته و نخبگان شهر را پیدا کنند و امروز یکی از مظلومیت های منطقه این است که افراد شایسته را کنار گذاشته ایم و از جوان ها استفاده نمی کنیم.

امروز کشور به ورود افراد جدید نیاز دارد

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: احترام بسیار زیادی برای نامزدهای بزرگوار دارم، در سال های گذشته زحمات خودشان را کشیده اند، در زمانی که هم سن من بودند فرماندار و استاندار یا وزیر بودند اما امروز کشور به ورود افراد جدید نیاز دارد، اگر منطقه می خواهد اشتغالش را درست کند به نگاه جدید نیاز دارد.

نگاه جدید یعنی نگاهی که مبتنی بر دانش فناوری باشد

مصیب علیشیر اظهار کرد: جوان ها متفاوت فکر می کنند، نگاهشان به مسئله اقتصاد متفاوت است و اگر می گوییم می خواهیم شروع کنیم به حل مشکل اشتغال، نگاهمان دولتی نیست؛ دولت در سال آینده با کسری بودجه مواجه است، الآن تحریمیم و نمی توانیم نفت بفروشیم اما نگاه جدید یعنی نگاهی که مبتنی بر دانش فناوری باشد که از زاویه ای دیگر به مسئله نگاه می کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۴هزار شرکت دانش بنیان درکشور فعالیت می کنند که در همین شرکت ها نزدیک به ۴۰، ۵۰ تا شرکت هستند که صادرات می کنند و با وجود اینکه در صادرات نفت دچار مشکل هستیم اما صادرات تجهیزات را انجام می دهیم.

به جوان خودمان و سرمایه های شهرمان اعتماد کنیم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: اگر بحث می شود که جوانانِ متخصص و متعهد وارد عرصه شوند حتما مسئله ای در کشور وجود دارد که لزوم حضور جوانان احساس می شود.

علیشیر خاطرنشان کرد: این روزها در هیاهویی قرار گرفته ایم که ذهن مان را بسته اند، از مردم و بزرگان شهر خواهش می کنم که از همین الآن مطالبه گری کنید، به جوان خودمان و سرمایه های شهرمان اعتماد کنیم.

اگر نگاه مان عوض نشود، هیچ اتفاقی در شهرستان نخواهد افتاد

وی افزود: من به شما قول می دهم که اگر نگاه مان عوض نشود هیچ اتفاقی در این شهرستان نخواهد افتاد و هیچ تفاوتی ایجاد نخواهد شد.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: یکی از قوی ترین بانکداری های منطقه و حتی ایران در منطقه ماست، چقدر سرمایه های بانک های منطقه ی ما در خود شهر استفاده می شود؟

مصیب علیشیر اظهار کرد: بسیاری از آزادراه های کشور به بخش خصوصی واگذار شده است، گروه، صندوق یا بنیادی تحویل می گیرد، هزینه می کند و دولت جاده را به مدت ۴۰ یا ۵۰ سال در اختیار قرار می دهد و می گوید شما هزینه کن، هر درآمدی که در این سال ها به دست آوردی برای خودت باشد و بعد از آن، تحویل دولت دهید.

لارستان را در تهران به عنوان آدم های پولدار می شناسند در حالی که ما نیک اندیش و خَیِر هستیم اما پولدار نیستیم

وی خاطرنشان کرد: امروز، لارستان را در تهران به عنوان آدم های پولدار می شناسند در حالی که ما نیک اندیش و خَیِر هستیم اما پولدار نیستیم، در مناطق ما محرومیت زیاد است.

جوان ترها مسئله ی اقتصاد را بهتر می فهمند

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: اگر می خواهیم اشتغال در شهرمان درست شود باید شخصی بیاید که متناسب با اوضاع امروز باشد، آن ها به ما می گویند شما بی تجربه اید اما من به آن ها می گویم شما بی تجربه اید چون امروز اقتصاد عوض شده است، شبیه موبایل که جوان ترها نسبت به بزرگترها با آن راحت ترند، دقیقا اقتصاد امروز ایران نیز همین طور است و جوان ترها مسئله ی اقتصاد را بهتر می فهمند.

ولایت مداری با عکس و پوستر انداختن نیست بلکه باید در عمل اثبات کنیم

علیشیر با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر اهمیت به جوانان گفت: ما امروز ادعای ولایت مداری می کنیم، اما ولایت مداری با عکس و پوستر انداختن نیست بلکه باید در عمل اثبات کنیم.

رای دادن مصلحتی نیست بلکه حق و تکلیف شرعی است

وی افزود: امروز یکی از مصادیق امیدواری در شهر ما، بها دادن به سرمایه های خودمان است و به دست ماست که انجام بشود، اگر ما نخواهیم، ما مقصریم و نمی توانیم به مسئول مان ایراد بگیریم چون ماییم که داریم انتخاب می کنیم، رای دادن مصلحتی نیست بلکه حق و تکلیف شرعی است.

آن قدر جرات و جسارت داشته ام که وارد میدان شوم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز تصریح کرد: آن قدر جرات و جسارت داشته ام که وارد میدان شوم و آنقدر جرات و جسارت دارم و به شما قول می دهم که مدافع مردم لار باشم و به جوان هایی مثل خودم امید دارم.

از هیچ حزب، جناح یا گروهی نیامده ام که امروز بدهکارش شوم

مصیب علیشیر خاطرنشان کرد: از زمانی که وارد عرصه ی انتخابات شدم بسیاری از جوان ها که می گفتند رای نمی دهیم پای کار آمدند و از هیچ حزب، جناح یا گروهی نیامده ام که امروز بدهکارش شوم.

هزینه ی تبلیغات برخی از نامزدها از کجا می آید

وی افزود: امروز، من باید تبلیغات کنم که ناشناخته ام نه بزرگوارانی که شناخته شده اند و عملکردشان نشان می دهد و نیازی به پوستر ندارند که تمام شهر را پر از پوستر کرده اند، این پول ها از کجا می آیند، چه کسی دارد هزینه می کند.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز اظهار کرد: کسانی به عنوان اسپانسر پیش من آمدند اما گفتم نمی خواهم چون یک روز باید بدهکاری ام را پس دهم.

اگر درست انتخاب کنیم، ناامیدی نباید وجود داشته باشد

علیشیر با اشاره به باندبازی هایی که در کشور وجود دارد گفت: اگر درست انتخاب کنیم، ناامیدی نباید وجود داشته باشد، همیشه در اوج بحران و سختی است که نورِ امید متبلور می شود و پس از هر سختی، آسانی است.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    2

    0

    فقط لارستانی

    نه به لر و لرستانی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان