میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 جولای 2020 ساعت 12:06 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 287 بازدید

به زودی مکان یابی ایجاد شهرک های مسکونی جدید در لارستان، گراش و اوز آغاز می شود

به زودی مکان یابی ایجاد شهرک های مسکونی جدید در لارستان، گراش و اوز آغاز می شود

به گزارش روابط عمومى اداره كل راه و شهرسازى لارستان، محمدرضا باقرى فرد مديركل راه و شهرسازى لارستان از ايجاد شهرك هاى جديد مسكونى در سه شهرستان لارستان، گراش و اوز خبر داد: باقرى فرد اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفيت هاى قانونى مبنى بر ايجاد شهرك هاى اقمارى به عنوان يكى از ابراز هاى پاسخگويى به تقاضاى مسكن و نيز بخشنامه مقام عالى وزارت در خصوص «شناسايى و اعلام زمين مناسب دولتى براى احداث شهرك هاى مسكونى» ايجاد اين شهرك در سه شهرستان لارستان، گراش و اوز در دستور كار اداره كل راه و شهرسازى لارستان قرار گرفت.

وى افزود: هدف از اين اقدام رفع مشكل كمبود مسكن در اين سه شهر با توجه به عدم امكان دستيابى به زمين مناسب دولتى در داخل محدوده شهرهاى لار، گراش و اوز بود.

مديركل راه و شهرسازى لارستان تصريح كرد: على رغم تمايل سرمايه گذاران بخش خصوصى براى ورود به ساخت و ساز و توليد مسكن بستر لازم در اين خصوص وجود نداشت و نيز محدوديت براى اراضى ملى داخل محدوده شهر كه قابليت بارگذارى مسكونى داشته باشد، موجب شد اين اداره كل براى پاسخ به نياز هاى مسكن، طى دو سال اخير با مطالعات و پيگيرى هاى انجام شده مجوز ايجاد شهرك هاى جديد مسكونى را اخذ نمايد.

وى در پايان خاطر نشان كرد: اقدامات لازم جهت معرفى مشاور براى انجام مطالعات امكان سنجى و مكان يابى و طراحى شهرك به زودى انجام خواهد شد.


2 نظر

 1. شاکری گفت:

  1

  0

  سلام
  میخواستم بپرسم آیا هنوز هم امکان ثبت نام مسکن هست .یا راهی برای تهیه مسکن

 2. صدای بیرم گفت:

  1

  0

  آیا در شهرستان لارستان بیرم هم برای این منظور در نظرگرفته شده است؟ در بیرم به دلیل کمبود زمین در حوزه شهر زمین بسیار گران شده است و عده خاص و مخدودی قدرت خرید دارن و بیش از ۹۰درصد مردم در این خصوص درمانده اند. شهرکی هم در جنوب شهر بیرم بیش از ۴۰سال است که مردم قصد ساخت و ساز داشتند متاسفانه بیش از ۲۰ سال است به دلیل قرار دادن در اراضی مسکن و شهرسازی متوقف مانده است. لازم است مدیر کل محترم با هیات امنای این شهرک و مسوولین بیرم برای رفع این مشکل وارد عمل شود تا مشکل اساسی مردم حل گردد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان