میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 آوریل 2020 ساعت 8:27 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 273 بازدید

به شدت مخالف پخش اسامی مبتلایان به کرونا در فضای مجازی هستم

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان:

به شدت مخالف پخش اسامی مبتلایان به کرونا در فضای مجازی هستم

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، دکتر وحید یگانه در گفت و گو با این رسانه در مورد پخش شدن اسامی بیماران مبتلا به کرونا در فضای مجازی اظهار کرد: به شدت مخالف پخش اسامی در فضای مجازی هستم و در حال پیگیری این موضوع هستیم که این اسامی از کجا بیرون آمده است.

وی افزود: اگر یکی از ما به کرونا مبتلا بود آیا دوست داشتیم که اسامی مان در فضای مجازی پخش شود، چرا به خودمان نمی آییم؛  وقتی یک نفر خلاف می کند چرا ما باید این خلاف را ادامه دهیم و این اطلاعات را در فضای مجازی پخش کنیم.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: وقتی یک نفر این اسامی را برایمان می فرستند باید با وی برخورد کنیم نه اینکه دوباره خودمان هم برای افراد دیگری ارسال کنیم؛ این کار، غیر اخلاقی و زشت است.

دکتر وحید یگانه افزود: یکی از دوستان اسامی مبتلایانی که در فضای مجازی پخش شده بود را برای من فرستاد و گفت آیا این لیست صحت دارد؛ من جواب دادم بر فرض که این لیست صحت داشته باشد، اگر اسم شما جزو این لیست بود آیا شما هم همین کار را می کردید؛ پس، هر چیزی برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند.

وی تصریح کرد: اگر خودمان رعایت کنیم و با کسانی که این اسامی را برایمان می فرستند برخورد کنیم، این اتفاق نمی افتد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در مورد کسانی که در قرنطینه خانگی هستند گفت: صد در صد به کسانی که در این مدت به کرونا مبتلا شده اند اطمینان دارم؛ به عبارت دیگر، در بین کسانی که تست شان مثبت بوده ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده ایم، به نحوی که یک رابطه ی عاطفی شکل گرفته که هیچ کدام حاضر نیستند بیرون بیایند یعنی اگر یک روز من نتوانم تماس بگیرم، آن ها به من پیام می دهند که «دکتر حال ما خوب است».

دکتر یگانه خاطرنشان کرد: اوایلی که کرونا وارد لار شده بود، تماس های زیادی داشتیم که ادعا می کردند فلان بیمار کرونایی را در داخل شهر دیده اند؛ پس از بررسی هایی که کردیم متوجه شدیم که فقط نقل قول بوده، هیچ کس به چشم خودش ندیده و صرفا از یکدیگر شنیده اند.

وی افزود: یک بار دوربین پمپ بنزین را حتی تا ۲۴ ساعت قبل هم بررسی کردیم و متوجه شدیم که این موضوع دروغ بوده است. یک بار هم شخصی به ما زنگ زد که فلانی را در بازار روز شهر قدیم دیده ام، پس از بررسی هایی که کردیم آن شخص گفت: «من عکس فلانی را دیده ام و ۸۰ درصد خودش بود.» من گفتم که این حرف برای ما مستند نیست چون زمانی می توانید این حرف را بزنید که طرف را دیده باشید و با یقین این حرف را بزنید.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: همکاران مان در بخش بیماری های واگیر به صورت مرتب بیماران کرونایی را که در قرنطینه خانگی هستند بررسی می کنند و من هم روزی دوبار با این بیماران تماس می گیرم، گاهی هم برای راستی آزمایی از همسایه ها کمک می گیریم اما به حدی بین ما اطمینان وجود دارد که مطمئنم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

دکتر وحید یگانه خاطرنشان کرد: چون لار محیط کوچکی است و این اعتماد وجود دارد تا الآن حتی یک بار هم مبتلایان به کرونا در بیرون مشاهده نشده اند.


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  فقط بحث بیرون اومدن این عزیزان نیست. کسایی که در طول دوره کمون با این افراد به واسطه همسایگی، دوستی یا کار در ارتباط بودن، باید اطلاع داشته باشن خودقرنطینگی رو انجام بدن و زنجیره انتقال رو سریعتر بشکنن.
  پس اعلام نام افراد و محل سکونت و محل کارشون و همچنین محل هایی که در دوره کمون احتمالی به اونجا رفت و آمد داشتن، یه مورد حیاتیه. کشور کره این مورد رو با استفاده از نرم افزار خاص خودش به شدت پیگیری می کنه و موفق هم بوده. ۰

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  سلام بر تمامی همشهریان عزیز
  اقای دکتر یگانه شما و دکتر رضایی علی الظاهر خوددرگیری دارید، یک رکز اقای رضایی تهدید به پخش اسامی میکنند و یک روز شما در صدد جمع کردن آن بر می آیید، تکلیفتان با خودتان هم مشخص نیست، به جای این نصیحت ها شفاف بگویید هزینه های خیرین به ریز و مستند صرف چه چیزهایی شدند؟ ضمنا در خصوص پرداختی های معوقه پرسنل بیمارستان هم به اقای استاد […] بگویید هیچ پرداختی صورت نگرفته حداقل از اردیبهشت ۹۸
  صداقت وقتی نباشد ، بالاخره جایی رو میشود، بجای اینکه دل بیماران کرونایی را به دست بیاورید کمتر […] بگویید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان