میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 مارس 2015 ساعت 1:23 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 2,212 بازدید

به نظر مي رسد در حوزه تربيت ديني از قران كريم فاصله گرفته ايم

حجت الاسلام محموديان در لارستان:

به نظر مي رسد در حوزه تربيت ديني از قران كريم فاصله گرفته ايم

مهدي يزداني/ آنا: به مناسبت روز تعليم و تربيت، همايشي با عنوان نداي وحدت به همت دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي لارستان، شوراي اسلامي و بزرگان اهل سنت شهر لطيفي در مسجد عمار ياسرآن شهرستان برگزار گرديد.

به گزارش خبر نگار آنا از لارستان در اين مراسم با شكوه، حجت الاسلام والمسلمين دكتر محموديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان فارس، كه در جمع قاريان شهرستان، روحانيون، بزرگان اهل سنت، مسئولين نظامي و انتظامي، فرمانده سپاه و بسيج لارستان، رئيس، هيات رئيسه، اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي لارستان به همراه مردم و جوانان ولايي شهرستان حضور يافته بود، با بيان اين سوال كه آيا ما در جامعه توانسته ايم به گونه اي رفتار كنيم كه مرضي قرآن كريم باشد، گفت: به نظر مي رسد در پاسخ به اين سوال ابتدا مي بايست ببينيم حضرت رسول اكرم (ص) در چه جامعه اي ظهور كردند، چه جامعه اي را تحويل گرفتند و چه جامعه اي را تحويل دادند و اكنون امت اسلامي آيا بدان گونه كه آن بزرگوار مي خواستند، عمل مي نمايند.

IMG_7

رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري ادامه داد: بهترين شخصيتي كه آن جامعه عرب عهد جاهليت را ترسيم نموده، حضرت علي ابن ابيطالب(ع) است كه مي فرمايند: پيامبر اكرم هنگامي مبعوث شد كه از زمان بعثت پيامبران پيشين مدت ها گذشته است و ملت ها در خواب عميقي فرو رفته بودند، دنيا بي نور و پر از مكر و فريب گرديده  فتنه و فساد همه جا را فرا گرفته، آتش جنگ همه جا زبانه مي كشد، پرچم هاي گمراهي و هلاكت آشكار شده، ميوه هاي درخت دنيا فتنه و خوراكش مردار گرديد ه است.

وي ادامه داد: اين وضعيت جامعه اي بود كه پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) آن را تحويل گرفته است، جامعه اي كه در آن دختران را زنده به گور مي گردند و اگر شخصي دختري براي او بدنيا مي آمد صورتش سياه مي گرديد.

حجت الاسلام محموديان اظهار داشت: اما پيامبر اسلام با آن حمايت معنوي و با اخلاق خوشي كه در قران كريم از ايشان تعريف شده است، توانست جامعه اي بسازد كه پر از رحمت، محبت و شفقت باشد. جامعه اي كه تا ديروزش به جان هم مي افتادند حال اخوت و برادري را سرلوحه كار خود قرار داده و اموال را بين هم تقسيم مي نمايند.

IMG_5

وي با بيان اين نكته كه جامعه نبوي اين چنين خصوصياتي را دارد، ياد آور شد: پيامبر اسلام حضرت محمد (ص) مسلمانان را با هم برادر نمودند و بين آنها عقد اخوت بر قرار نمود و آن حضرت با قرارداد ها و تفاهم نامه ها به غير مسلمانان نيز كرامت بخشيد.

وي ادامه داد: آيا امروز ما به عنوان امت اسلامي از چنين جامعه اي برخورداريم. اگر برخوردار بوديم گروه هاي تكفيري همچون النصر، القاعده  و داعش به وجود نمي آمد كه نه تنها باعث تفرقه بين شيعه و سني شوند بلكه با بدنام كردن دين و ديانت و با بردن نام مبارك پيامبراسلام(ص) سر انساني را ببرند و يا با ذكر بسم الله و الله اكبر فردي را در آتش بسوزانند و زمينه حضور استكبار و استعمار را در جوامع اسلامي فراهم سازند.

حجت الاسلام محموديان با بيان اينكه اگر ما به سنت رسول خدا و قران كريم عمل كرده بوديم اين چنين اتفاقاتي در جوامع اسلامي  رخ نمي داد، اظهار نمود: واقعا  آيا پيامبرما اينگونه بوده است. او كه رحمه للعالمين است. آيا بزرگترين جفا در حق ايشان و دين اسلام نيست كه اين گونه آن حضرت را جلوه بدهند.

IMG_2

رئيس نهاد نمايندگي ادامه داد: به نظر مي رسد كه در حوزه تربيت ديني از قرآن و سيره پيامبر اسلام (ص) فاصله گرفته ايم و مي بايست به دنبال پر كردن اين فاصله باشيم و آن هم تنها نسخه اش اتحاد است و باز گشت به سنت نبوي .

حجت الاسلام محموديان در سخنان خود به بيان اينكه  قران در حوزه تربيت،  اصولي همانند اصل اعتدال، تسهيل، كرامت انساني، عزت و… را مد نظر قرار مي دهد، تشريح نمود و خاطر نشان ساخت: براي حاكميت آن اصول بايد از روشهاي درست عقلاني و مشروع استفاده و براي آنكه اين اصول در جامعه رعايت گردد نياز به شيوه هايي دارد كه اولين آنها سخن قرآن كريم است كه مي فرمايد: براي شما بهترين اسوه و الگو شخص نبي اكرم (ص) است براي كساني كه اميد به خدا دارند  و روز قيامت و اهل ذكرند.

وي افزود: يكي ديگر از شيوه ها، محبت است قرآن كريم مي فرمايد: دلت رقيق است پيامبر .اگر رقيق نبودي كسي به دنبال تو نمي آمد و ازدورتو گريزان مي شدند.

حجت الاسلام محمويان در خاتمه ياد آور شد: آيا ما  مي توانيم  به ادبيات تربيتي نبي اكرم (ص) در اين حوزه تاسي كنيم تا بتوانيم موفق باشيم و اين نكته بسيار مهمي است حال آنكه  اگر عبوس  باشيم در حوزه تربيت موفق نخواهيم شد،  چه در مقوله تبليغ دين كه كار من و شماي روحانيت است و چه در مقوله ترويج دين و تربيت ديني كه كار همه ما مي باشد.

وي در خاتمه توفيق درك قران و درك نبي گرامي اسلام و اهل بيت پيامبر (ص) را از خداوند بزرگ خواستار شد و اظهار داشت: خداوند ما را با قران زنده بدارد و با قران محشور بفرمايد. روح امام راحل را با اجداد طاهرينش با پيامبر اسلام(ص) محشور بگرداند و مقام معظم رهبري از بليات مصون بدارد.

IMG_6

در ابتداي اين مراسم اسعد زاهدي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي لارستان، با بيان اين موضوع كه  سعادتي براي همه ما پيش آمده تا در اين جلسات روحاني شركت نماييم، اظهار داشت: سعادت به تنهايي اين نيست كه خداوند متعال،  مال ،  زندگي خوب و فرزندان صالح عطا فرمايد، بلكه آن است كه پروردگار بزرگ، نصيب ما اوقاتي را فراهم نمايد تا بتوانيم در محضر الهي، كلام او را گرامي بداريم و چه محفلي بهتر و زيباتر از  اين مجلس نوراني انس با قران كريم كه به همت شما بزرگواران برگزار گرديده و اميدوارم همه ما قدر شناس آن باشيم و از اين جلسات استفاده كافي و وافي را ببريم.

زاهدي در خاتمه از ائمه جماعات و امام جمعه شهرستان هاي اوز، لطيفي و خور كه با حضور خود موجب دلگرمي گرديده اند تشكر نمود و ابراز داشت: جا دارد از تمامي برگزار كنندگان بويژه شوراي اسلامي شهر، شهرداري و هيات امناي اين مسجد بزرگ و زيباي عمار ياسر شهر لطيفي تشكر نمايم وتقدير من ازسخنران ويژه مراسم حجت الاسلام والمسلمين محموديان و علماي بزرگ اهل سنت و تشيع مي باشدكه  از راه هاي دور و نزديك در اين مراسم شركت نمودند .

سپس يكي از قاريان اهل سنت كلام وحي را تلاوت و گروه تواشيح مصباح الهدي وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي لارستان در مدح حضرت رسول اكرم(ص) هم خواني نمود در خاتمه عبد الحميد غريب نواز قاري بين المللي، كه اصالتا لارستاني مي باشد با تلاوت زيباي كلام نور حال و هواي خاصي به اين مجلس بخشيد

به گزارش خبرنگار آنا در خاتمه به قاريان، مداحان و برگزار كنندگان مراسم لوح سپاس اهدا شد.

IMG_4 IMG_3 IMG_1

 


2 نظر

 1. حسین گفت:

  0

  0

  این وحدت موجودبین تشیع و تسنن لطیفی ازلطف پروردگارونتیجه مدیریت خوب اقای صداقت و برخی ازاعضای شورای شهرلطیفی میباشد

 2. دوست گفت:

  0

  0

  ای کاش واضح میگفتین که چه کس یا چه کسانی از تربیت دینی فاصله گرفته اند؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان