میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 ژانویه 2017 ساعت 7:52 ق.ظ سرویس:یادداشت 2 دیدگاه 906 بازدید

به هسته‌ایِ عزیزم!

dehghani1-1-1-1یادداشتی از حجت دهقانی به مناسبت یک سالگی اجرای برجام

به هسته ای عزیزم…

روانت ز هر درد آزاد باد!

سلام هسته ای جان! امیدوارم حالت خوب باشد، که نیست و می دانم. آری می دانم زنجیر برجام بر دست و پایت چه سنگین است و زنجیر بر دست و پای هیچ کس و هیچ چیز گوارا نیست. می دانم دوست نداری آزادت بگذارند، اما همیشه در تیررس باشی. می دانم نمی خواهی بال و پرت را ببندند و پروازت دهند. می دانم تو مرغی نیستی که در قفس آواز بخوانی لکن نمی دانم چگونه ناراحتی‌ام را ابراز کنم. برای من هم دشوار است و برای ما که باید فعالیت هایت را محدود کنی وقتی می توانی بیش از آن را داشته باشی. غنی سازی شاید به قول عده ای چیز جدیدی نباشد و کار شاقی، اما وقتی خودت توانسته ای آن را انجام دهی حلاوت دیگری دارد‌.

زتهمت بسی نقش بندد خیال…

هسته ای مهربان! سالیان سال از نادان ها تهمت شنیدی و شنیدم که می خواهی تبدیل به بمب شوی اما هرگز باور نکردم و نمی کنم، چون تو را برای بمب نخواستم و نمی خواهم و چه کشیدی آن سال ها… برخی دوستان آمدند تا به نادان ها بفهمانند و درستش کنند و خواستند و ناخواسته خراب تر شد و توهین پشت توهین بود که می آمد… نادان ها چه خوب علیه تو متحد شده بودند… در این چند سال اما دوستانی دیگر شبانه روز تلاش کردند تا حقانیت تو را ثابت کنند و حالا فرصتی مهیا شده تا به نادان ها نشان دهی که چه شفافی و به خاطر حرف های ناثواب گله کنی و اما می دانم و می دانی که آنها چه بهانه گیرند.

صبر کلید گشایش تمام درهاست

هسته ای عزیز! مردم با صبرشان و صنایع با فداکاری در آن سال‌ها راه را بر پیشرفت تو هموار کردند و شاید اکنون نوبت توست که مقداری جبران کنی و می کنی. چه بگویم که یک کشور در حال توسعه ایم و خیلی جاهایمان به اندازه تو پیشرفته نیست و می دانم از اول هم  نمی خواستی جا را بر دیگران تنگ کنی لکن می خواستیم تو را دنیا به رسمیت شناسد و شناخت و این میسر نبود مگر با برجام. آری هسته ای عزیز، خودمانیم، دستاورد غنی سازی سطح بالایت هم “تقریبا هیچ” بود وقتی زیرساخت هایش را نداشتیم و تازه چند سالیست که ساخت بیمارستان هسته ای و از این قبیل بر سر زبان ها افتاده و امیدوارم بشود.

452369321

گذشته بکن یاد و دل گرم کن!

هسته ای گرانقدر! می خواهم یادی کنم از گذشته ها… از سالیان تهمت و افترا و تحریم. از سالیانی که حالا نامش شده ماقبل برجام. هرچند برایم تلخ است و بعید می دانم اما شاید بتواند اندکی تحمل زنجیرها را برایت آسان کند و تو چه خوب درک می کنی. هسته ای مهربان یادت هست که آن سال ها ارزش پول مان چقدر پایین آمد؟ داروی بیماران که نایاب شده بود را یادت هست؟! یادت هست قیمت مواد غذایی هر لحظه افزایش می یافت؟! آشفتگی بازار طلا و ارز را چطور…یادت هست؟ یادت هست قیمت پراید دو برابر شد؟ یادت هست که نفت را به چه سختی می فروختیم؟! راستی بابک زنجانی را یادت هست که زمانی او را روی سرشان می گذاشتند؟ حالا پول های مردم را خورده و پس نمی دهد و می خواهند اعدامش کنند. یادت هست که دانشجویان از فرصت مطالعاتی محروم می شدند؟ به خاطر تو می خواستند جنگ راه بیندازند، یادت هست؟ یادت هست دوستانی که می گفتند ترمز نداری چگونه پشتت را خالی کردند؟! همان ها که مسبب صف های طولانی و شبانه برای دلار و سکه پشت در بانک ها شده بودند. همان ها که به جای فکر چاره برای مشکلات، آن را به نادان ها ربط می دادند و هر چند بی ربط نمی گفتند؛ نادان ها به بهانه شفاف نبودنت هموطنانت را آزار می دادند، اما آن زمان که از جیب ملت افراط و شعار زدگی را رواج می دادند آیا می دانستند چگونه مشکلات بعدش را مدیریت کنند؟ و هسته ای جان تو به هیچ کدام از آنها راضی نبودی و نیستی.

این زمان روزگار عزت توست…

هسته ای عزیز! این روزها، عده ای از دوستان، کم کردن فعالیت هایت را به عزت کشور ربط می دهند و می گویند همه چیزمان رفت و هیچ چیز به دست نیاوردیم و می گویند تا تو پرکار بودی مردم سرفراز بودند و اکنون که کم کار شده ای، نیستند. هسته ای مهربان! خودت می دانی که حق مسلم ما هستی و خواهی بود، اما در کنار تو  این مردم حق های مسلم دیگری نیز دارند. هسته ای عزیز! کاش می توانستی به زبان آیی و بگویی اگر آن زنجیرها هیچ سودی نداشتند آنقدر دوست دلسوز داری که آن را از دست و پایت باز کنند. کاش می گفتی برایت تحمل این زنجیرها راحت است وقتی جهان کشورت را بیش از پیش صلح طلب تلقی می کند و چرا نگویی که این زنجیرها حتی بین نادان ها هم اختلاف انداخته و برعلیه نادان بزرگ که بیشترین تهمت ها را بر تو زد اجماع شده است. کاش می گفتی دست از سوء استفاده و حزب بازی بردارند و برای تبلیغات انتخاباتی زیر علم تو سینه نزنند. کاش می توانستی بگویی یک کشور برای پیشرفت بیش از تو به همدلی و همکاری و تلاش نیاز دارد، هرچند تو باید باشی و ما از تو دست نمی کشیم.

ز درد ناله نمودیم، نایمان بفشرد…

هسته ای گرانقدر! می خواهم چیزهایی را بگویم که شاید به خاطر مشغله ات نتوانسته ای از نزدیک ببینی یا شاید هم بیش از عده ای در جریانش هستی! هسته ای عزیز، در بیرون از نیروگاه هایت گروهی به نان شبشان محتاجند و گروهی در گور می خوابند و آمار اعتیاد رو به افزایش است. در بیرون از نیروگاه هایت بسیاری از جوانان با مدارک بالای دانشگاهی یا بیکارند و یا مشغول فروشندگی لباس و دلالی و یا از کشور می روند. در بیرون از نیروگاه هایت وضع آب در حالت هشدار قرار دارد و ریزگردها تنفس ساکنان مناطق مرزی را مختل کرده و دریاچه ارومیه تبدیل به نمک زار شده است. در بیرون از نیروگاه هایت آمار طلاق از ازدواج پیشی گرفته و فساد است و لکن اگر بیشتر بگویم حوصله ات را سرخواهد برد و شاید دیگر نامه ای از من دریافت نکنی.

ما همه همدلیم و همراهیم…

هسته ای مهربان! مگر این مشکلات جز با تلاش و صبر مردم و دولت حل خواهد شد؟ به قول معروف “من از شما می پرسم” آیا با شعار می توان مشکلی را حل کرد؟! نادان ها را بر علیه کشور شوراندن چه سودی برایمان خواهد داشت؟! آیا با پاشیدن بذر نفرت، ثمری جز خشونت می توان درو کرد؟! هسته ای جان! فصل جدیدی آغاز شده است و دورانی که باید با دنیا همکاری کنی برای خودت و ایران. میدانم روزی خواهد رسید که آنقدر پیشرفته شده ایم که در کنار تو و سایر انرژی های تجدیدپذیر می توانیم زندگی خوشی را داشته باشیم. روزی که مردم ایران در رفاه زندگی می کنند و علاوه بر اینکه زندگی مادی شان تامین شده، زندگی معنوی شان هم روز به روز پربارتر می شود و هیچ کس از آنان توقع ندارد روزی یک وعده غذا بخورند. پس به امید آن روز فعلا باید صبر کرد. تو را به خدا می سپارم هسته ای عزیز. مراقب خودت باش.

با تقدیم احترام

بیست و هفتم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج هجری خورشیدی

مصادف با اولین سالگرد اجرای توافق نامه برجام


2 نظر

 1. بصیر گفت:

  0

  0

  […] برادر
  تخیلت مثل اینکه داری تو ایرباس دولت […] پرواز میکنی
  برو بگیر بخواب

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرین جناب دهقانی اگر در سالهای پیش با آن ادبیات خشن و ضد دیپلوماسی فریاد نمی کشیدند الان هم از انرژدی هسته ای برخوردار بودیم هم تحریم نمی شدیم کارهایی مانند نیروگاه هسته ای را باید به کاردان و کارشناس سپرد اما آن روزها از درماندگی و فشار اقتصادی بر ملت همین ها یی که از خرید ایرباس ناراحتند ، ککشان هم نمی گزید انروز ها هم به خاطر فرسودگی ناوگان هوایی و آن همه تلفات که در اثر سقوط هواپیماها می دادیم خم به ابرو نمی آوردند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان