میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 سپتامبر 2020 ساعت 12:29 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 201 بازدید

به هیچ عنوان نباید گول این وضعیت سفید را بخوریم!

سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان:

به هیچ عنوان نباید گول این وضعیت سفید را بخوریم!

دکتر بهزاد رضایی در جلسه شورای اداری لارستان که روز دوشنبه در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد اظهار کرد: اگر امروز، وضعیت ما نسبت به سایر نقاط کشور مطلوب‌تر است به هیچ عنوان نباید گول این وضعیت سفید را بخوریم.

وی با تاکید بر اینکه اگر توانستیم وضعیت را پایدارتر کنیم به خاطر همکاری همه مردم بوده است گفت: با توجه به بحران بسیار شدیدی که در تیرماه داشتیم، رعایت عمومی بسیار مطلوب و کامل بود و تقریبا ۹۹ درصد مردم اصول بهداشتی را رعایت می‌کردند، از ماسک استفاده می‌کردند و نتیجه آن شد همین وضعیتی که امروز در آن قرار داریم و نباید تصور کنیم که این بحران به پایان رسیده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: متاسفانه می‌بینیم که در میدان‌های شهر و پارک‌ها، مردم کم کم مراقبت‌ها را ضعیف‌تر کرده‌اند، طبیعی است، کمی خسته شده‌اند، چند ماه گذشته است، نه دید و بازدیدی نه بیرون رفتنی، شرایط خاصی بوده است؛ اما باید دقت کنیم که این موضوع برای سلامت عمومی است، اگر عده محدودی رعایت نکنند می‌تواند دامن‌گیر کل شهرستان شود.

دکتر رضایی با اشاره به آمار کلی کرونا در منطقه گفت: تعداد کل نمونه‌گیری‌هایی که از موارد مشکوک از ابتدای اسفندماه ۹۸ تا به امروز صورت گرفته است، ۱۲ هزار و ۹۴ مورد بوده است.

وی افزود: شاید گفتن این عدد آسان باشد اما بسیاری از شهرستان‌های استان فارس اصلا امکان این نمونه‌گیری را نداشتند، این کار با همت خیرین بوده است که جا دارد تشکر ویژه ای از آن‌ها، مجمع خیرین و همه کسانی که از همان ابتدا در کنار ما قرار گرفتند داشته باشم؛ ما توانستیم این آزمایشگاه را در لار راه‌اندازی کنیم و بتوانیم این تعداد نمونه‌گیری را انجام دهیم که به شناسایی سریع و درمان‌های لازمی که در ادامه صورت گرفت بسیار کمک کرد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: موارد قطعی ابتلا به کرونا که شناسایی شدند، ۲۹۱۸ نفر بوده است که از این تعداد، بسیاری از آن‌ها سرپایی بوده اند و الزاما همه بستری و بدحال نبودند.

بهزاد رضایی با اشاره به اینکه عموم مردم باید مراقبت‌ها و رعایت نکات ایمنی را ادامه دهند اظهار کرد: ما باید به گونه‌ای آموزش دهیم و فرهنگ‌سازی کنیم که تا پایان این بحران، این مراقبت‌ها ادامه پیدا کنند تا بتوانیم به خوبی و با سلامت از این بحران عبور کنیم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان