میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 جولای 2020 ساعت 4:14 ق.ظ سرویس:شهر و شهروند بدون دیدگاه 273 بازدید

بودجه امسال شهرداری لار را حدود ۶۵ میلیارد تومان پیش بینی کرده ایم/ اضافه کردن زمین به محدوده شهری در موارد استثناء انجام می شود

شهردار و رئیس شورای شهر لار در پاسخ به سوالات آفتاب لارستان:

بودجه امسال شهرداری لار را حدود ۶۵ میلیارد تومان پیش بینی کرده ایم/ اضافه کردن زمین به محدوده شهری در موارد استثناء انجام می شود

به گزارش آفتاب لارستان، سید عبدالمهدی میرپور، رئیس شورای اسلامی شهر لار و محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار در نشست خبری با اهالی رسانه که روز دوشنبه ۱۶ تیر در محل شورای اسلامی شهر لار به مناسبت روز شهرداری برگزار شد به سوالات خبرنگاران رسانه های مختلف دادند.

در ادامه تعدادی از پرسش های «آفتاب لارستان» که در فرصتی محدود مطرح شد و پاسخ مدیران شهری را بخوانید:

درآمد شهرداری در سال ۹۸ چقدر بود و درآمد پیش بینی شده شما برای سال ۹۹ چقدر است؟

محمد رضا قنبرنژاد، شهردار لار: پیش بینی بودجه ما در سال ۹۸، حدود ۴۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و تحقق آن حدود ۳۴ میلیارد تومان یعنی نزدیک ۷۳ تا ۷۴ درصد بود. پیش بینی بودجه سال ۹۹ نیز ۶۴ میلیارد و ۸۳۴ میلیون است و با توجه به اینکه حقوق ها افزایش پیدا کرده است مجبوریم که زیادتر هم کنیم.

تحلیل شما از عدم تحقق کامل بودجه در سال ۹۸ چیست؟

شهردار لار: اگر بخواهیم این موضوع را از ریشه بررسی کنیم، یادم است زمانی که شهرداری را در سال ۹۲ تحویل گرفتیم، بودجه ما ۵ تا ۷ میلیارد بود و از آن زمان که شورای چهارم سر کار آمد به صورت جهشی افزایش بیش از حد دادند؛ در همان زمان من گفتم که این بودجه زیاد است و باید برای آن حساب و کتابی در کار باشد اما الآن که حقوق ها افزایش پیدا کرده است مجبوریم که بودجه را بالاتر ببندیم وگرنه درآمد و بودجه با یکدیگر همخوانی پیدا نمی کنند.

تمهیدات شما برای درآمدزایی بیشتر شهرداری چیست؟ از گران کردن خدمات و عوارض و نوسازی؟

شهردار لار: الآن دو سال است که مسئولان درآمدی شهرداری ها، قبل از بهمن ماه هر سال جلسه ای برگزار می کنند و سعی می کنند که تعرفه ها را یکسان سازی کنند؛ قیمت منطقه ای را دارایی مشخص می کند و چیزی نیست که ما بگوییم عمدا گران می کنیم و اگر تمام هزینه های نوسازی منازل را به صورت یکجا پرداخت کنند به اندازه یک ماه حقوقی که برای کارگران و کارمندان شهرداری پرداخت می کنند نمی شود.

تعداد پروانه های ساختمان و ساخت و سازهای مردم در این ایام چطور است؟

شهردار لار: با توجه به اوضاع پیش آمده، پروانه ساخت و سازها در کل ایران کاهش پیدا کرده اما در لار این میزان به صورت متوسط بوده است.

می دانیم که همواره تقاضاهای پیدا و پنهانی برای اضافه شدن به محدوده شهری مطرح است در حالی که یک سوم محدوده شهری همچنان خالی مانده است؛ آیا در این زمینه اراده و عزمی وجود دارد که اجازه ندهد چیزی به محدوده شهری اضافه شود؟

سید عبدالمهدی میرپور، رئیس شورای اسلامی شهر لار: درباره این موضوع، مجموعه جدیدی بود که می خواست وارد محدوده شهری شود و در این زمینه درخواست داشتند، البته مراجعات بسیار زیادی به استانداری، فرمانداری و شورا هم داشتند و بیشتر درخواست ساخت منازل مسکونی ارزان قیمت در راستای طرح مسکن ملی داشتند و می گفتند که تعهد می کنیم خانه های ارزان قیمت برای قشر جوان بسازیم و نظر شورا هم این بود که اگر به این روش ساخته شود و در قیمت مسکن در شهر لار و صاحب خانه شدن جوانان تاثیرگذار باشد حمایت می کند.

این مورد استثناست و به این صورت نیست که هر زمین با هر کاربری ای که داشته باشد وارد محدوده شهر شود.

البته برای این کار، فقط نظر شورا کفایت نمی کند و باید وارد کارگروه امور زیربنایی شود و در آنجا تصمیم گیری نهایی می شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان