میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 آوریل 2021 ساعت 5:12 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 142 بازدید

«بوستان دوستان» تفرج‌گاهی برای طبیعت‌دوستان و کوه‌نوردان لارستان

«بوستان دوستان» تفرج‌گاهی برای طبیعت‌دوستان و کوه‌نوردان لارستان

همزمان با نیمه ماه شعبان و سالروز میلاد با سعادت امام عصر(عج) تفرجگاه کوهستانی «بوستان دوستان» طی مراسمی افتتاح شد.

در این مراسم شماری از علاقه‌مندان کوهنوردی و طبیعت‌گردی همراه با خانواده‌هایشان حضور داشتند در فضای باز و در دل طبیعت و البته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی میلاد امام عصر(عج) را گرامی داشته و تفرجگاه کوهستانی «بوستان دوستان» را به نام ایشان متبرک کردند.

در این شب زیبا در دامان طبیعتِ آغشته با هوای دلپذیر بهاری زیر نور قرص کامل ماه، ابتدا نماز جماعت مغرب و عشاء اقامه و در ادامه پس از قرائت دعای فرج، همزمان با سراسر کشور در ساعت ٢١ بانگ «یا مهدی ادرکنی» سر داده شد، سپس مرشد مظفری و باستانی کاران نوجوان به مولودی خوانی و هنرنمایی پرداختند‌؛ پایان بخش برنامه نیز پذیرایی از حاضران با میوه و شیرینی و صرف شام بود که با همت آقایان حاج عزیز اسلام پناه و علی خلیل آزاد تدارک شده بود.

«بوستان دوستان» در ارتفاع ١١۶۵ متری از سطح دریا در دل رشته کوه‌های جنوبی شهر لار (کوه سیاه) و در بالادست پارک جنگلی این شهر واقع شده است.

حاج یعقوب موحدی مؤسس هیأت کوهنوردی و پایه‌گذار برنامه‌های رسمی و منظم کوهنوردی در لارستان، کار آماده‌سازی تفرجگاه کوهستانی «بوستان دوستان» را از حدود یک سال پیش آغاز کرده و در این مدت شمار زیادی از طبیعت دوستان با وی همکاری داشته‌اند اما همراهان همیشگی او در این راه، خلیل بامدادی، علی اکبر و مهدی موحدی و محمدحسن ارغوان بوده‌اند.

علاقه‌مندان کوه و طبیعت برای کسب اطلاع از برنامه‌های گروه کوهنوردی شهید چمران و لذت بردن از «بوستان دوستان» می‌توانند با شماره همراه آقای موحدی ٠٩١٧٧٨١١٣۶۵ تماس بگیرند یا به همین شماره واتساپ بزنند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان