میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 سپتامبر 2014 ساعت 2:29 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 863 بازدید

بيش از ۲ ميليارد تومان براي طرح تحول سلامت در لارستان هزينه شده است

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان:

بيش از ۲ ميليارد تومان براي طرح تحول سلامت در لارستان هزينه شده است

faramarziروابط عمومي فرمانداري ويژه لارستان: رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان گفت: در سه ماهه اخیر بیش از ۲۲ میلیارد ریال برای طرح تحول نظام سلامت و خدمات رفاهی برای بیماران در بیمارستان های تحت پوشش دانشکده هزینه شده است.

دکتر حسین فرامرزی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در جمع مسئولین شهرستان پیرامون اجرایی شدن طرح تحول سلامت در جامعه سخنانی را بیان کرد.

 وی گفت: از دستاوردهای دانشکده علوم پزشکی لارستان طی این مدت اخیر مستقل شدن دانشکده هست که مستقیم زیر نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید، اجرا شدن طرح تحول سلامت در بیمارستان هاست که فرد بیمار از طریق برگ ارجاع ۵ درصد هزینه را می پردازد و اگر بدون برگه ارجاع مراجعه کند، فقط ۱۰ درصد از کل هزینه ها را می بایست بپردازد.

دکتر فرامرزی افزود: امروز خدای بزرگ را شاکریم که دعای خیر مردم پشت سر مدیران حوزه بهداشت و درمان هست.

وی ادامه داد: در سه ماهه اخیر بیش از ۲۲میلیارد ریال برای طرح تحول نظام سلامت و خدمات رفاهی برای بیماران در بیمارستان های تحت پوشش دانشکده هزینه شده است.

دکتر فرامرزی افزود: در این مدت همچنین توانسته ایم تمام اقلام دارویی مورد نیاز بیماران و حتی تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران در بیمارستان ها و داروخانه ها را مهیا کنیم و تعداد اقلام دارویی موجود در بیمارستان از ۳۰۰ قلم به بالغ بر ۱۲۰۰ قلم ارتقا یافته است و همچنین داروهای بیماران خاص از جمله ام اس، بیماران دیالزی و تالاسمی و حتی داروهای فاکتور های ۷ و ۸ که قبلا از مرکز استان تهیه می شده است نیز، هم اکنون در این شهرستان قابل دسترسی است.

وی ادامه داد: در زمینه اچ آی وی نیز مذاکراتی با دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیمارییهای واگیر وزارت بهداشت صورت گرفته است که داروهایشان را در خود شهرستان دریافت کنند و نیازی به شیراز نیست.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: توسعه فضای فیزیکی بخش ICU و تعداد تخت های این بخش به همت حاج رضا علی استوار تجهیز شده است و در حال توسعه و گسترش می باشد که در این خصوص، ۶ تخت نیز اضافه می گردد.

فرامرزی ادامه داد: ساخت حدود ۱۳ خانه بهداشت در روستاهایی که خانه بهداشت آنها مصوب شده است، تا پایان سال اجرایی می گردد و به حول و قوه الهی ساخت خانه های بهداشت در تمام روستاهایی که مصوب شده است را جشن می گیریم.

 رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطر نشان کرد: امسال ایجاد یک یا دو مرکز بهداشت و درمانی جدید در حاشیه شهر هم در دست بررسی است.

فرامرزی افزود: کسب مقام دومی در رشته سخنوری، کسب مقام سومی کشور در حوزه کتابخوانی و در پنجمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی از افتخاراتی بود که در ماه های گذشته توسط دانشکده علوم پزشکی لارستان  انجام شد.

وی همچنین رایگان شدن هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان ها، شروع ساخت و ساز اولین و مهمترین ساختمان ستادی طرح پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان که به واسطه خیرین بزرگوار راستی لاری در حال ساخت است، پویایی حوزه پژوهش دانشکده برای اولین بار در تاریخ لارستان، تحقیقات در زمینه نانو تکنولوژی و مرتبط با حوزه پزشکی، تحقیقات در زمینه بیماری های ژنتیکی به اسم افتخارآمیز دانشکده علوم پزشکی و ثبت در مجلات معتبر خارجی را از اقدامات دیگر این دانشکده دانست.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان