میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 نوامبر 2020 ساعت 6:27 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 18 دیدگاه 618 بازدید

بیانیه آغازین دور جدید فعالیت‌های «بنیاد بازشناسی لارستان کهن»

بیانیه آغازین دور جدید فعالیت‌های «بنیاد بازشناسی لارستان کهن»

حسن هوشمند مدیر بنیاد بازشناسی لارستان کهن در یک بیانیه اهداف و فعالیت‌های آتی خو در این بنیاد را تبیین کرده است. متن این بیانیه به شرح زیر است:

***

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف و فرهنگ‌دوست لارستان

خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که در خجسته میلاد رسول خوبی‌ها وپیامبر مهربانی‌ها، رسول اکرم (ص) و میلاد مسعود امام جعفر صادق(ع) بار دیگر توفیق خدمت به مردم عزیز و خونگرم عنایت فرمود.

خدمتی از جنس فرهنگ و مسایل اجتماعی که از علایق بسیاری از شما و لازمه شرایط کنونی جامعه لارستان است و از آنجا که معرفی اهداف و برنامه های بنیاد را از حقوق حقه مردم بزرگوار می‌دانیم لازم است شمه‌ای از آنچه در آینده شاهد خواهیم بود را به سمع و نظر عزیزان برسانیم.

۱)مراحل ثبت و فعالیت بنیاد از امروز آغاز نمی شود. از سال ۱۳۹۰ به همت فرهیختگان و دلسوزانی چون آقایان دکتر جمشید جعفرپور، دکتر بهزاد مریدی، دکتر محمد باقر وثوقی، دکتر محمد رضا مریدی، دکتر محسن شیخ الاسلامی و حاج ابوطالب رویینا و به مدیریت فرهیخته گرامی جناب آقای حاج محمد زارع شروع شده و خوشبختانه طی یک دهه گذشته به‌رغم مشکلات وتنگناها کارنامه قابل قبولی داشته است که اجرای همایش‌ها، رونمایی از آثار نویسندگان و محققین و ده‌ها فعالیت فرهنگی و اجتماعی دیگر خلاصه‌ای از اقدامات مفید و موثر آن است .

۲) از نخستین روز شروع دور جدید فعالیت‌ها، واحدِ هفت پانسیون پزشکان جنب بیمارستان امام سجاد(ع) سابق به عنوان دفتر «بنیاد بازشناسی لارستان کهن» شناخته شده وتمام مساعی خود را معطوف به مسایل فرهنگی و اجتماعی منطقه خواهد کرد. اهمیت دادن به دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی مردم وظیفه ذاتی بنیاد است.

۳) بنیاد در رویکرد جدید خود براین اعتقاد است که برای خدمت بهتر و بیشتر حضور همه فرهنگ‌وران و فعالان اجتماعی ضرورت دارد. ما به افکار و اندیشه‌های سیاسی افراد در حدود قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی احترام می‌گذاریم اما توجه خود را بر روی سابقه فرهنگی و اجتماعی آنان معطوف می‌کنیم . هیچ کس برای ورود و خدمت به مردم غریبه نیست. همه از دوستان عزیز ما هستند. اعتبار هرکس به میزان علایق و نقش آنها در مسایل فرهنگی و اجتماعی لارستان کهن ارتباط دارد.

دست عاشقان لار و لارستان را صمیمانه می فشاریم و برای خدمت بیشتر و بهتر از همه گروه‌ها کمک می‌گیریم.

۴) ورود به عرصه گسترده فرهنگی و اجتماعی نیاز به خرد جمعی دارد. لذا در نخستین گام اقدام به تشکیل مجمع مشورتی متشکل از فرهیختگان سراسر منطقه خواهیم کرد تا در ارایه خدمات مشاور فکری ما باشند.

۵) بنیاد طرح ها و برنامه های متنوع از جمله حمایت از محققین وپژوهشگران تاریخ و فرهنگ منطقه، مستند سازی از هویت‌های تاریخی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی لارستان و ده‌ها برنامه مفید و موثر دارد.

طبیعی است اجرای چنین طرح‌های گسترده، منابع مالی کلان می‌طلبد که ازعهده یک بنیاد مردم‌نهاد خارج است. بنابراین درخصوص منابع مالی به دستان پرمهر و سخاوتمند فرهنگ دوستان و خیرین منطقه اعتماد کرده‌ایم. ان‌شاالله متناسب با توان مالی به ارایه خدمات فرهنگی و اجتماعی اقدام خواهد شد.

۶) بنیاد مقدم شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی که مایل هستند بصورت افتخاری وپاره‌وقت خدمت نمایند گرامی داشته و از وجود آنها استفاده مفید و موثر خواهد کرد.

خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خوشنود باشی وما رستگار

حسن هوشمند/ مدیر بنیاد بازشناسی لارستان کهن


18 نظر

 1. عبدالرازق المرزوق بندرلنگه گفت:

  0

  1

  بدون تعارف اچمی هستم. از اسم بنیاد شما مشخص است که هدفتان چی است.

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  برادر عزیز سلام
  لطفا گزارش مکتوبی از فعالیت ملموس خود را ارایه و برنامه اینده
  بنیاد در دو مقطع بلند مدت و کوتاه مدت اعلام تا کمک ها از راه برسد نیامده بدون برنامه چه کمکی کنند این مردم خسته از وعده های پوچ، انچه اعلام شده برنامه نیست

 3. زبان لاری گفت:

  0

  0

  خب با این اوصاف بیایید با اسم لاری بر زبانمان خداحافظی کنیم…

 4. اچمی گفت:

  0

  0

  بی تعارف اچمی هستم…
  پیشنهاد می‌کنم اولین برنامه بنیاد بررسی کتاب خطه لار آقای محسنی باشد :)))

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   لایق شما همین بس که اچمی باشید چون احساس می کنید دیار وشهرتان هویت ندارد

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  قابل توجه فرمانداری
  ساختمانی که در دست این بنیاد می باشد خلاف قانون است فرمانداری لطفا پیگیر باشید هرمکان دولتی باید برای اجاره به مزایده برود آیا اینکار صورت گرفته است؟

 6. خدمت جناب هوشمند گفت:

  0

  0

  قطعا می دانید که شهرستانهای مستقل گراش اوز خنج تابع استان فارس هستند واز کارها وفعالیت هایی که مانع استقلال وهویت این سهرستانها بشود سخت بیزارند مردم ونخبگان این شهرستانها با زحمت وفعالیت زیادی به استقلال رسیده اند وکماکان کلیه برنامه های این بنیاد وموسسه را زیر نظر دارند کاری نکنید که ایجاد دوری وتفرقه شود

  • لار گفت:

   0

   0

   ما لاری هستیم و برای هویت خودمان داریم کار می کنیم ….
   کسی مگه شما رو مجبور میکنه …. (البته تاریخ مجبورتان میکنه )
   ولی ما دیگه اصرار نداریم شما هر جور دوست دارید پیش برید .
   .
   .
   البته بزودی اگر عاقل نباشید شما دورترین شهرستان استان جدید خواهید شد .
   امکانات به شهرهای نزدیک مرکز استان خواهد رسید .
   .
   فقط کافی کمی تفکر کنید با لار باشید بهتر است یا رقبای لار.
   یکی از نعمت های شما گراش نزدیکی به لار است وگرنه به سرعت پیشرفت نمی کردید
   از امکانات مرکز شهرستان استفاده کردید
   جمعیت شهرستان به شهر شما رونق دادند به دلیل مراودات اقتصادی و ….
   پس اگر لار مرکز شود باز بی نصیب نمی شوید …ولی اگر بچه بازی در بیارید میشید شهرستان دور از مرکز
   ضمن اینکه هر دو شهر مدعی هیچگونه خدماتی به زیردستانشان نداند و در شهر خود متمرکز کردند.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  فرهنگ وزبان را بهانه قرار داده اند هدف شورای شهر است و بعدش هم انتخابات مجاس. شرم از مردم هم خوب چیزی است

 8. گراشی فرهنگی گفت:

  1

  0

  اصولا فعالیت های فرهنگی واین بنیادها در حیطه شهرستان لار می باشد ودیگر شهرستانهای جنوب فارس مانند گراش خنج اوز لامرد و…. دارای مدنیت وفرهنگ وسوابق تاریخی مستقل وجدا هستند لذا گردانندگان این گونه نهادها وبنیادها بدانند که فعالیتهایشان در حوزه شهرستان لار باشد

 9. لارستانی از شهر قدیم گفت:

  0

  0

  دیگران حساس نباشند این بنیاد ویا موسسه مربوط به شهر لار است وکاری به سایر شهرستانهای همسایه لار ندارد دوران سلطه لار گذشته است موفق باشید

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  می شود بگویید طی این چند سال چه کار عملی این بنیاد انجام داده است؟ تغییر در مدیریت فقط برای انتخابات شورای شهر است و سه سال دیگر انتخابات مجلس. غافل از این هستند که مردم در انتخابات مجلس شمارا کنار زدند.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفتاب لارستان ترسو که حتی جرات چاپ کامنتها ونظرات رو نداری خودت در خودتو تخته کن ،لار وفرهنگ عقب افتاده لار احتیاج به بازشناسی نداره که بنیاد بخواد همون نون مهوه تون روبخورید ادای آدمای متمدن رو درنیارید لطفا

 12. اوزی گفت:

  0

  0

  دیگر دوره تمامیت خواهی تمام شده.
  ما تاریخ و فرهنگ و زبان خودمان داریم. کاری به لار نداریم.
  ما جز شما نیستیم و کاری هم ما به شما نداریم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان