میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 سپتامبر 2019 ساعت 4:33 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 8 دیدگاه 597 بازدید

بیانیه شورای شهر لار در موضوع «تقسیمات کشوری»/ حفظ وحدت در سایه ارتقای مرکز شهرستان سپس بخش ها محقق می شود

بیانیه شورای شهر لار در موضوع «تقسیمات کشوری»/ حفظ وحدت در سایه ارتقای مرکز شهرستان سپس بخش ها محقق می شود

درپی انتشار بیانیه نماینده مردم لارستان، خنج و گراش درباره ارتقای بخش «اوز» به شهرستان (اینجا) شورای اسلامی شهر لار نیز نکاتی مشابه را در قالب یک بیانیه منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:

***

در پی درخواست ها و مراجعات مکرر مردم شهر لار و حضور اقشار مختلف در جلسات شورا، در زمینه ارتقای بخش ها و کل منطقه لارستان، شورای شهر لار طی پیامی مواردی را به اطلاع مردم و موکلان خود می رساند.

بسمه تعالی

مردم شریف شهر لار، با سلام و احترام

ضمن عرض تسلیت ایام غمبار و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین(ع) شورای اسلامی شهر لار در راستای رسالت اصلی خود که همانا انتقال مطالبات و پیگیری خواسته های قانونی و بحق مردمی در چارچوب قانون و مقررات می باشد، درخصوص درخواست اخیر مردم شریف و معتمدین و شورای محلات و حضور مکرر معتمدین محلی در صحن شورا مبنی بر پیگیری جدی موضوع ارتقای مرکز شهرستان و به تبع آن ارتقای مجموعه شهرستان به استحضار مردم شریف می رساند این شورا همواره علاوه بر طرح موضوع در جلسات متعدد مراتب را از طریق مسئولین شهرستان، استان و کشور دنبال نموده و در آخرین جلسه با حضور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و معتمدین نسبت به بررسی و رایزنی و انعکاس خواسته به مسئولین مرکز اقدام نموده است. و امیدواریم پیگیری هایی که قطعاً از مجاری و ابزار قانونی خواهد بود ما را در راستای تحقق کلام گهربار و معنی دار ولی امر مسلمین امام خامنه ای یعنی «لارستان بزرگ» برساند.

***

ضمناً متن مکاتبه با وزیر محترم کشور به شرح ذیل به اطلاع مردم شریف لارستان می رساند.

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی، وزیر محترم کشور

با سلام و احترام و دعای خیر

 تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی همواره شاهد اوراق زرینی از استکبار ستیزی، ولایتمداری و مبارزات و حماسه های بزرگان و علما و مردان و زنان خداجوی لارستان عزیز بوده است و رشادتهای طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هیچ گاه از حافظه تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی پاک نخواهد شد. علمای بزرگ لارستان که در سایه سار علم و معرفت آنان وحدت واقعی میان مذاهب اسلامی شکل گرفته و این خطه عالم خیز و دلاور پرور را همواره به عنوان منادیان وحدت و ولایتمداری در پهنه اسلامی ایران به یاد دارد و نام لار و لارستان را بعنوان سرزمینی کهن با فرهنگی غنی و سابقه ای درخشان از عزت و همدلی بر تارک کشور ثبت و ضبط کرده است.

این مردم شریف که همواره مال و جان خود را برای حفظ قداست اسلام و وحدت امت اسلامی و سازندگی دیار خود وقف کرده اند و نام خیرین و نیک اندیشان لارستانی در همراهی دولت ها و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای پیشبرد اهداف عالی همیشه زبانزد خاص و عام می باشد. با وجود همه بزرگواریها و عزت و افتخارآفرینی، گاه گاهی دل این مردم به بهانه های مختلف از جمله مباحث تقسیم کشوری از سوی مسئولین کشوری به درد می آید و نظم و آرامش منطقه بواسطه خبر جداییِ بخشی از این پیکره واحد که در کلام رهبر فرزانه انقلاب به «لارستان بزرگ» یاد شده، به هم می خورد که در شان و منزلت این مردم صبور، انقلابی و فهیم نمی باشد.

در جریان اخیر خواسته بحق و مشخص مردم شریف حفظ وحدت و یکپارچگی لارستان بزرگ می باشد و هرچند که ارتقای هر شهر و روستا را حق مردم شریف آن مناطق می داند لکن حفظ عزت، اقتدار و وحدت تنها در سایه ارتقای مرکز شهرستان و به تبع آن ارتقای سایر مناطق امکان پذیر و زیبا است که همانا در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت محترم مبنی بر خدمت به مردم شریف منطقه خواهد بود. اطمینان خاطر است با درایت مدیریت کلان کشور تصمیمی اتخاذ گردد که منجر به تحقق خواسته های مردم کل منطقه گردد. و من ا… التوفیق.

 شورای اسلامی شهر لار


8 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  یه ضرب المثلیه که میگه:
  حسنی به مکتب نمی رفت وقتی می رفت جمعه می رفت!
  حالا شده حکایت شورای شهر لار. در هیچ زمینه مداخله نمی کردند؛ در این یک زمینه هم خیلی بد موقع ورود کردند. از اول هم معلوم بود که این کار غیر ممکن است. آخه مگه میشه با چند تا نامه نگاری، یک شهرستان بشه استان؟!

 2. لاری گفت:

  0

  0

  شورای شهر لار،
  پس چرا در مورد جاده و این همه تلفات جاده ای به خودتون زحمت ندادین و دست به قلم نبردید که نامه بدین؟
  نکنه ارزش جان مردم از استان شدن کمتره؟
  آخه شورایی که هنوز متوجه نشده باشه استان شدن نیاز به زیرساخت داره و صرفا با چند تا نامه نمیشه استان شد؛ همون بهتر که دوره بعد کاندید نشن

 3. لاری. اشنا. به. امورات. تقسیمات. کشوری گفت:

  0

  0

  محدوده. اختیارات. ووظایف. شورای. شهر. لار. در حد. شهر. قدیم. وشهر. جدید. است. وحتی. نمی. تواند. در. امور. خور. ولطیفی. دخالت. داسته. باشند. تا. چه. رسد. به. قوانین. تقسیمات. کشوری. که. جز. وظایف. استانداری. فارس. وزارت. کشور. وکمسیون. سیاسی. دفاعی. هییت. دولت. است. منطقی. بر. خورد. نماییم. بهتر. است

 4. لاری گفت:

  0

  0

  مسئولین یک شهرستان بیانیه می نویسه به هیچ جایی هم نمی رسه مسئولین شهرستان دیگر از نیروی نخبش استفاده می کنه و بهترین امکانات واسه شهرستانش می گیره. ضمن احترام به اعضای شورای شهرستان لارستان ببینید اعضا محترم در کدام دانشگاه ها درس خوانده اند و تخصصشان چیست؟

 5. از. لطیفی. ارشدی گفت:

  1

  0

  شورای. شهر. لار با. کلمات. بازی. میکنند. ارتقای. بخش. کهن. اوز. نباید با هیچ. بهانه. وبههیچ. موضوع. دیگری. مربوط. وموکل. نمایند. اوز. سالهاست که. دارای. شزایط. کامل. یک. شهرستان. بوده. خیلی. هم. دیر. شده. است. وانگهی اگر. قرار باشد. که. با. سفارش. ودرخواست. شورای. یک. شهر. جایی. استان. شود. که. همه. ششورای. ایران. میخواهند. محلشان. ارتقا. ویا. تبدیل. به. استان. شود. انوقت. مسولین. وزارت. کشور. وتقسیمات. کشوری. ومثخصصین. انها. چه. کاره. اند. برادر. جان به. کارهایتان. در. لار. برسید.

 6. لارستانی. از. تهران گفت:

  0

  0

  دولت. تصمیم. دارد که تنها. نمایندگان. وزارت. کشور. ومسولان. تقسیمات. کشوری. در. کار. ارتقای. مناطق. دخیل. باشند. واز. دخالت سایر. ارگانها. وافراد. خارج. از. دولت. جلوگیری. میکند. این. کار. تخصصی ودر. حیطه. کار. استانداری ها. ووزارت. کشور است

 7. 1

  0

  جل اله الخالق شورای شهر لار با کدام مجوز حق دارد که مرکز استان تعیین کند وبعدا اجازه ارتقای بخش اوز صادر نمایند شما ۵ نفر را برای لار وکارهای شهرداری لار انتخاب نموده اند پس استانداری فارس وزارت کشور با این همه کارشناس چکاره اند

 8. بینوایان گفت:

  0

  0

  شورای شهر لار شما چه کاره اید که میگید اول لار ارتقا پیدا کنه بعد اوز.خیابونها پر از لیوان یک بار مصرف شده کی میخواد جمعش کنه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان