میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۷:۲۲ ب.ظ سرویس:مطلب شما 3 دیدگاه 664 بازدید

بیایید خط‌کش‌ها را عوض کنیم!

بیایید خط کش ها را عوض کنیم!

توضیح کوتاه آفتاب: این یادداشت سیاسیِ کوتاه را یکی از مخاطبان محترم سایت برای ما ارسال کرده است که عیناً تقدیم خوانندگان می‌شود. محتوای این یادداشت صرفاً بیانگر اندیشه‌های نویسنده آن است و نه لزوماً افکار حاکم بر سایت آفتاب لارستان.

محسن سلیم*: ما انسانها معمولاً برای قضاوت‌هایمان درباره محیط اطراف خود یک سری خط‌کش‌هایی داریم که بقیه را بر اساس آنها می‌سنجیم. در عرصه سیاست هم برای اندازه‌گیری افراد مختلف و قضاوت درباره [افکار و اخلاق و منش] آنها، خط‌کش‌هایی وجود دارد. معیاری سالیان سال است در کشور ما وجود دارد به نام اصلاح طلب-اصولگرا. مدت نسبتاً زیادی است که بسیاری از مردم ما، سیاستمداران کشور را بر این اساس تقسیم بندی می‌کنند و قضاوت‌های خود درباره آنان را به وسیله‌ی سنجش با این خط‌کش نتیجه می‌گیرند.

اما اگر به دیدگاه‌های پدر این امت و دلسوز این نظام و انقلاب، امام خامنه ای، مراجعه کنیم می‌بینیم که خط‌کش متفاوتی برای اندازه‌گیری و سنجش افراد استفاده می‌کنند. (به پی‌نوشت‌ها نگاه کنید)

شاید این تعابیر اصلاح طلب، اصولگرا، اعتدالی، انحرافی و تعابیر اینچنینی رایج باشد، اما انسان مؤمن و انقلابی زیرک است و معیار خود را درست‌تر و دقیق‌تر از اینها انتخاب می‌کند.

حسن ختام باشد با سخن شهید مظلوم دکتر بهشتی که می‌فرمایند: «یکی از مصیبت‌های زمان ما این است که اشخاص دارند کم کم جایگزین ارزش‌ها می‌شوند.»

———————-

پ.ن۱:

«بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را هم قبول ندارم؛ من این تقسیم بندی را غلط می دانم. نقطه ی مقابل اصولگرا، اصلاح طلب نیست؛ نقطه مقابل اصلاح طلب، اصولگرا نیست … نقطه ی مقابل اصلاح طلبی، افساد است. بنده معتقد به اصولگرای اصلاح طلبم»/ بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از دانشجویان استان کرمان (۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۴)  http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3290

پ.ن۲:

«این غلط است که ما کشور یا فعالان سیاسی را به اصولگرا و اصلاح‌طلب تقسیم کنیم: اصولگرا و فلان؛ نه. اصولگرایی متعلق به همه‌ی کسانی است که به مبانی انقلاب معتقد و پایبندند و آنها را دوست می‌دارند؛ حالا اسمشان هر چه باشد.»/ بیانات در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی (۲۹ خرداد ۱۳۸۵)  http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3344

پ.ن۳:

«من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنّتی و از این حرفهایی که می‌زنند، مطرح نیست؛ من به این اسم‌ها اصلاً اهمّیّتی نمی‌دهم و توجّه ندارم؛ به محتواها کار دارم…»/ بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان (۱۲ تیر ۱۳۹۵)  http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=33694

 

* فعال دانشجوییِ اهل لارستان در دانشگاه یزد


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوست عزیز پس چرا کسی از آقای جعفر پور شکایت نمی کنه که گفته من همه ی کارهایم را در سبد اصولگرایی می ریزم

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  چون چيزي نريخته كه بشه برش داشت و برد روش شكايت كرد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان