میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 آوریل 2014 ساعت 2:07 ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 13 دیدگاه 4,355 بازدید

بیایید عهدی ببندیم برای میثاقی دوباره

سيد شكرالله زندوي در اولين همايش تدوين برنامه ۴ ساله بيرم:

بیایید عهدی ببندیم برای میثاقی دوباره

سايت بيرم كبير: همایش تدوین برنامه ی چهار ساله ی منطقه ی بیرم در روز ۱۲ فروردین به رسم مألوف و در فضایی علمی با حضور کارشناسان ارشد فرهنگی اجتماعی و اقتصادی منطقه بیرم برگزار گردید. رویکرد این همایش، همانگونه که از نام آن پیداست؛ نگاهی جامع و آینده نگر به مباحث کلان منطقه و تدوین اصولی برنامه هایی برای مدت مشخص چهار ساله بود تا از این رهگذر، بتوان از طول و عرض مسائل به عمق آن رفت و گامی بنیادی در جهت حل مشکلات و پیشرفت منطقه برداشت.

نايب رئيس شوراي شهر بيرم: بخاطر برخي تنگ نظري ها، انرژي خود را هدر مي دهيم

بيرم-کبير68-1024x768در ابتدای همایش؛ با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر حاج محمد جلالی و سپس آقای صفرنژاد ریاست شورای اسلامی شهر بیرم و مجری توانمند این مراسم، ضمن اعلان برنامه ها به موضوعاتی از قبیل اهمیت برنامه ریزی ۴ ساله در جامعه امروز و جایگاه شورای اسلامی در مباحث کلان فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی پرداختند.

و در ادامه؛ فرهیختگان هر کدام به نوبه خود به مباحثی در زمینه فوق الذکر پرداختند که به شرح ذیل می باشد.

سخنان آقای عباس رستمی به عنوان نائب رئیس شورای اسلامی شهر بیرم آغازگر همایش بود. آقای رستمی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، از لزوم اهمیت داشتن برنامه ی مدون در هر جامعه سخن گفت و ریشه ی عقب ماندگی ها و مشکلات موجود منطقه را ناشی از نداشتن برنامه در موضوعات مختلف، عدم تعریف استراتژی مشخص و برای منطقه و فراتر از منطقه، عدم توجه به آینده ی منطقه و پیش بینی آینده، عدم توجه به سیاست های مناطق اطراف و تأثیر آن بر منطقه ی خودمان، عدم هماهنگی بین ادارات و جزیره ای عمل کردن، و هدر رفتن انرژی ها به خاطر در گیری ها و تنگ نظری ها و در مجموع عدم داشتن نگاه کلان به منطقه است.

سپس فرم هایی بین مدعوین همایش توزیع شد تا با جمع آوری نظرات و سپس طرح آن در کمیته های مشخص، اولویت بندی های لازم توسط صاحب نظران صورت گیرد و حاصل آن در آینده به صورت یک کتاب منتشر شود و در اختیار ادارات و فعالان منطقه قرار گیرد.

سيد حسن زندوي: براي توسعه بيرم، كارگروه هاي مشخص و تخصصي ايجاد كنيم

بيرم-کبير45-1024x768آقای محمد نوروزی رئیس شورای اسلامی بخش اشاره ای به فعالیتهای صورت گرفته در شورای اسلامی بخش دراین مدت، هم چون رفع مشکل تلفن روستاها، دسترسی به اینترنت پر سرعت، توزیع آرد در روستاها، حل مشکل آب بالاده، سرو سامان دادن به وضعیت ورزش بخش، پیگیری مسأله ی گاز رسانی به منطقه، استقرار ادارات جدید و ارتقای برخی ادارات و… داشتند.

حاج آقا عرفانی زاده نیز سخنران بعدی همایش بود که بحث تقدیر سالانه از کارآفرین نمونه ی منطقه پرداخت و پس از آن سید حسن زندوی پشت تریبون قرار گرفت و سخن خود را با اشاره به فلسفه ی نامگذاری امسال و اهمیت بحث اقتصاد و مدیریت جهادی آغاز کرد. وی پیشنهاد تشکیل کارگروه های مشخص و تخصصی را برای پیگیری جدی تر امور ارائه داد. سپس خانم عرفانی زاده به عنوان نماینده ی دانشجویان، به بیان مسائل و مشکلات جاری جوانان و دانشجویان منطقه، از قبیل بیکاری، اعتیاد، عدم ادامه تحصیل و فرهنگ غیر اسلامی پرداخت و راهکارهایی همچون جذب سرمایه های خارجی و داخلی، ایجاد مراکز ترک اعتیاد ومشاوره، فنی و حرفه ای و نیز افزایش فعالیت های مذهبی و فرهنگی مساجد را ارائه نمود.

عمران پاسبان: فعاليت هاي فرهنگي بخش بيرم از مركز شهرستان بيشتر است

آقای عمران پاسبان کارشناس باستان شناسی و فعال محیط زیست، به انتقاد جدی از وضعیت محیط زیست و از بین رفتن گونه های مختلف گیاهی و جانوری در سالیان اخیر در منطقه پرداخت موضوع بعدی مورد تأکید وی؛ بحث میراث فرهنگی و ابنیه ی تاریخی و لزوم توجه بیشتر به آن از سوی مسئولین بود و همچنین اشاره ای به اهمیت داشتن اداره فرهنگ در منطقه بیرم با توجه به فعالیت های گسترده ی خانه فرهنگ طی چند سال متوالی می توان به صراحت گفت این فعالیت ها به مراتب بیشتر از مرکز شهرستان می باشد، مسئولین باید توجه بیشتری نسبت به این مسئله داشته باشند. وی در آخر به فاجعه ی خالی از سکنه شدن روستای تشون در هفته های اخیر پرداخت و از مسئولین درخواست کرد که تلاش کنند که چنین مشکلی برای بقیه ی روستاها رخ ندهد.

سرخوش: تاريخ بيرم به عصر حجر باز مي گردد

بيرم-کبير22-1024x768 در ادامه بحث میراث فرهنگی آقای سرخوش کارشناس ارشد باستان شناسی بیوگرافی و گزارشی از منطقه و اهمیت آن را ارائه دادند. ایشان ضمن اشاره به گذشت ۷۰ سال از باستان شناسی در ایران؛ عنوان داشتند ما در منطقه ای هستیم که هنوز هیچ آثاری در آن شناسایی نشده است. ایشان افزودند وقتی ما در اوایل مهر و آبان با یک تیم باستان شناسی شروع به کار کردیم چیزی که جای شگفت را برای ما و تیم باقی گذاشت؛ آثاری بود از دوره پارینه سنگی که می توان قدمت آن را در بازه زمانی ۱۵۰ هزار سال پیش تا ۴۰ هزار سال پیش در عصر حجر در منطقه بیرم از ارتفاعات جنوبی تا پشت کمال آباد که می توان این آثار را در ۵ محوطه بزرگ و غول پیگیر خلاصه کرد که بسیاری ازاین محوطه ها بزرگترین سایت های کشور که برای اولین بار در مناطق جنوب کشور شناسایی شده اند که در حال حاضر در حال بررسی است. و همچنین اظهار داشتند که یکی از آثار و دهکده ای که خیلی مهمتر بشمار می آید و برای اولین بار در پس کرانه های خلیج فارس می توان نام برد در وضعیت خوبی به سر نمی برد؛ وی ادامه داد این اثر همان تُل بحره می باشد که مسئولین و مردم همکاری لازم را برای حفظ این آثار و ۵۰ اثر دیگر در منطقه بیرم بعمل آوردند و همچنین افزودند آتشکده کبه مهمترین آتشکده جنوب فارس می باشد که متأسفانه با وجود کارگاه بلوک زنی و ساختمان اداری کمیته امداد بر روی این تپه باعث ایجاد وضعیت نابسامانی در حوالی این آتشکده و دهکده اطراف آن شده است.

جنگجو: مهمترين عامل رشد، ايجاد فضاي امن براي نقادي است

حاج آقا جنگجو سخنران دیگر این همایش بودند. ایشان ضمن کسب اجازه از محضر امام جمعه محترم منطقه بیرم تأکید داشتند؛ مهمترین عامل مؤثر که باید سرلوحه هر یک از مؤلفه ها باشد، نیروی کارآمد بومی است و عامل دیگر را فضای مجازی، رسانه و نشریات معرفی کرد که می تواند جاذبه های سرمایه گزاری در منطقه فراهم کند. سومین مؤلفه مؤثر در منطقه را مدیریت جهادی می نامند، ایشان نکته بعدی را با محوریت ایجاد فضای امن در نقادی سازنده مدیریت اجرایی آغاز نمودند و تأکید داشتند که این مهمترین عامل رشد در همان منطقه است، ایشان ادامه داد اگر جلسه ای در آن نقد نباشد، آن جلسه تشریفاتی است همچنین عنوان داشتند که کمیته هایی باید شکل بگیرد و این کمیته ها هر کدام به نوبه ی خود مسئولیتی بر عهده بگیرند.

 ایشان اشاره داشتند؛ ما باید این نکته را در نظر بگیریم که چرا این منطقه بعد از گذشت ۳۶ سال، هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است؟! و با شناسایی هنجار و ناهنجاری ها، وضعیت فعلی را آسیب شناسی کنیم و در غیر اینصورت ممکن نیست؛ همانطور که یک پزشک قبل از معاینه نمی تواند موردی را تجویز کند! و در آخر سخنانش توصیه داشتند که مهمترین عاملی که می تواند این برنامه ۴ ساله را به سرانجام مطلوبی برساند؛ سیر و جهت مشخص این برنامه می باشد که برای تدوین آن نیازمند یک برنامه نویس می باشد که نگاه کلی را نسبت به اوضاع فعلی منطقه بررسی نماید و اتاق فکر، یکی از راهکار هایی است که با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود می تواند به  این روند کمک کند.

در ادامه این همایش از آقایان صفر اسدی و فرزندش قاسم اسدی، به عنوان کارآفرین نمونه معرفی و تقدیر به عمل آمد واز طرف حاج آقا عرفانی زاده دو سفر حج عمره برای آنها در نظر گرفته شد. سخنران بعدی یک شخص غیر بومی بنام دکتر سلطانی بودند که در ابتدای صحبت هاي خود؛ دلیل عقب ماندگی بیرم را طی این ۳۰ سال بررسی نمودند و اشاره داشتند این منطقه از لحاظ مالی، دارای دو قشر می باشند که می تواند پولدار و یا فقیر باشد که باید این سرمایه ها اعم از دولتی و غیر دولتی در یک مجموعه قرار گیرد و با توجه به وجود نیروی انسانی موجود می توان برنامه ریزی کرد. ایشان یکی از عوامل عدم پیشرفت را تفرقه و برتری طایفه ها، محلات و روستاها دانست که نتایج آن، سوء استفاده منافق از این فرصت ها است.

سید ابوالقاسم زندوی در نوشته مکتوب خود موضوعاتی را عنوان داشتند از جمله: ایجاد اتاق فکر و تبعیت از مصوبات جلسه، اخذ بودجه تخصیص شهرستان و استان و آگاهی از بودجه استان و بودجه کشوری و پیگیری اجرایی بودجه منطقه ای از موادی بود که تأکید داشتند باید مشخص شود.

سيد شكرالله زندوي: بیایید عهدی ببندیم برای میثاقی دوباره

بيرم-کبير7-1024x768حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا دکتر زندوی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان هرمزگان سخران بعدی این همایش بودند ایشان ضمن تقدیر و تشکر از متولیان برگزاری این همایش کارشناسی و علمی، به عوامل پیشرفت پرداختند. ایشان به صراحت موضوعاتی را عنوان نمودند: «بیایید عهدی ببندیم برای میثاقی دوباره». این جمله ای بود که زیاد به آن تأکید می کردند. وی اولین پیمان را اینگونه بیان کردند؛ همیشه سعی کنیم با استدلال حرفی را پیش ببریم و باید از تاریخ آموخته باشیم که با استبداد، کاری پیش نخواهد رفت.

 دومین عهدمان این باشد که اگر قرار است نوکری کنیم بیائید نوکر مردم خودمان باشیم. سوم اینکه از انتقاد وحشت نداشته باشیم و این را بدانیم در جامعه ای که انتقاد نباشد همانند آب راکد می ماند که گندیده می شود اما انتقاد سازنده! نه بهانه گیری نه تضعیف بلکه انتقاد غیر از اینهاست، این به معنای تضعیف دیگران نیست، این به معنای خرد کردن دیگران نیست بلکه راه آینده را برای ما باز می کند و باعث بیداری ما می شود. باید به جوانان بهاء بدهیم، اعتماد به نفس آنها را بالا ببریم؛ این باعث بارور شدن استعدادها و احساس مسئولیت می شود.

پیمان بعدی ما وحدت باشد و همه یک هدف را دنبال کنیم. پیمان دیگر اینکه امام جمعه را به عنوان رهبر منطقه بشناسیم و از طرفی به او مشورت دهیم. و نماد مردم یک منطقه که همان نماز جمعه می باشد را فعال کنیم. ایشان در ادامه به موضوعاتی پرداختند از جمله اینکه اگر قصد فعالیت و یا ساخت و سازی را داشتیم باید طوری برنامه ریزی شود که صرفاً به منافع شهر پرداخته نشود بلکه شرایط روستاها و چشم انداز آینده را هم در نظر گرفت.

جهت دهی و هدایت سرمایه گزاران و اعتماد آنها نسبت به منطقه و هچنین شناسایی ظرفیت ها و استعداهایی که دارای بازدهی است؛ شورا باید شناسایی کند. در حال حاضر باید وضعیت کار و کارگر، مواد اولیه جهت سرمایه گزاری، نقاط قوت و نعمات منطقه، شناسایی شود و همچنین سعی کنیم با پیگیری خودمان شرایط اداری از جمله گرفتن مجوز، برای سرمایه گزاران فراهم کنیم.

باید توجه داشته باشیم که امروز ما از هیچ یک از مواد اولیه بهره مند نیستیم. از طرفی یک نکته را در نظر بگیریم که انتظار این را نداشته باشیم که سرمایه گزار حتماً باید کارخانه ای احداث کند و یا بنایی بسازد؛ ما باید مسائل مهمی از قبیل کشاورزی را هم توسعه دهیم البته کارشناسی شده و طوری نباشد که این همه اتلاف آب را در پیش رو داشته باشیم؛ باید مطابق با نیازمندی ها، شرایط کشاورزی از جمله: کود، کاشت، سم، بهره برداری را هم ساماندهی کرد و حمایت کشاورز را در بر داشته بگیرد. وی در ادامه تأکید داشتند باید جایگاه های فرهنگی را تقویت کرد از جمله دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، اداره تبلیغات اسلامی، دفتر شورای هماهنگی می توانند نقش مهمی در عرصه فرهنگ داشته باشند. و در پایان به آسیب شناسی وضعیت نمایندگان دوره جدید مجلس شورای اسلامی و همچنین به جایگاه  و نقش بیرم در انتخابات اشاره ای داشتند.

امام جمعه بيرم: بايد در مركز بخش بيرم سرمايه گذاري شود

بيرم-کبير1-1024x768در پایان امام جمعه محترم منطقه بیرم عنوان داشتند؛ هرسال در همین ایام همایش با حضور طلاب و دانشجویان برگزار می گردید ولی امسال با ارتقاء آن تبدیل به همایش تدوین برنامه ۴ ساله منطقه بیرم، از متولیان این امر سپاسگزاری می کنم. ایشان به نوبه خود ضمن اهمیت فضای نقد گونه این همایش و برنامه های آتی، موضوعاتی را که همه فرهیختگان عنوان نمودند، ذکر نموده و مورد نقد و بررسی قرار داده که این موارد به شرح ذیل می باشد.

در پاسخ به آقای رستمی: ایشان عنوان داشتند که ما زمان شناسی را نداریم و از طرفی صرفاً قدرت حرف زدن را دارا هستیم ولی عمل نیست.

در پاسخ به آقای نوروزی: «انّ الله لایغیّر ما بقوم حتّى یغیّروا ما بانفسهم» واقعا تا وقتی خودمان نخواهیم با اختلاف کاری پیش نمی رود نظرات باید یکی باشد. ایشان افزودند باید بخاطرداشته باشیم دستاوردهایی که ما عنوان می کنیم حاصل و دسترنج تلاش برادران مسئولی است که در گذشته فعالیت می کردند و ادامه دهنده آن خطوط هم، عزیزانی هستند که امروز متصدی امر شده اند و وارث این دستاوردها هستند، بخاطر داشته باشیم اعمال گذشته را فراموش نکنیم و شاکر باشیم.

و این را باید متذکر شویم که وقتی انسان خارج از گود می باشد موضوع را خیلی قشنگ عنوان می کند ولی وقتی در گود قرار می گیرد و شرایط را لمس می کند؛ آن وقت هست که به همه چیز پی می برد!

در پاسخ به آقای حاج آقا عرفانی زاده: این را می دانیم که تا وقتی یک فیلم ساخته می شود؛ افراد پشت صحنه چه خون جگرهایی می خورد و دیده نمی شود، اما آنهایی که در صحنه ظاهر می شود مورد تقدیر واقع می شوند. این بزرگوار ما یکی از افراد پشت صحنه است.

در پاسخ به آقای سید حسن زندوی: بیرم نیازمند فراهم آوردن شرایط اقتصادی است و باید در مرکز بخش سرمایه گزاری شود، امروز هر مهمانی که وارد شهر شده است نسبت به وضعیت راه، خرده می گیرند و باید ساماندهی شود.

در پاسخ به سرکار خانم عرفانی زاده: مطالبی عنوان نمودند که از جمله موضوعات مهم و دقیق جامعه ما بشمار می رود که باعث عقب ماندگی جامعه ما شده است. امروز، درد جامعه ما که نیاز به راهکار دارد معضل اعتیاد است و دیگر مسائل از قبیل: عدم ادامه تحصیل بدلیل مشکلات مالی و فراهم نبودن شرایط شغلی، نداشتن نیروی انسانی بومی در بیمارستان و کارخانه تن ماهی- نبود یک مرکز فنی حرفه ای آزاد که نشان از ضعف مسئولین می باشد. دلخوشی ما به وجود دانشگاه هاست ولی آن طور که باید متأسفانه نتوانسته حرکت رو به رشدی داشته باشد.

بيرم-کبير5-1024x768سرکار خانم، مورد سوم که معضل منطقه بشمار می آید را افراط در ساختن مسجد و نداشتن حتی یک امام جماعت ثابت دانست. بنده این معضل را مربوط به خودم می دانم؛ اصلاً قصد ناراحتی روحانیون را ندارم. بله؛ مشکل، شخص خودم هستم! از طرفی من و مسئولین فرهنگی و شمای مسجدی مقصریم که شرایطی را بوجود آورده ایم که نوجوانان شب هایشان را در گیم نت ها می گذرانند.

در پاسخ به آقای پاسبان اذعان داشتند: خانه فرهنگ باید تبدیل به اداره فرهنگ شود این یک امر مهم و جدی است

در پاسخ به آقای سرخوش: بخاطر داشته باشیم هویت شهرها به قدمت آنهاست، متأسفانه کسی نیست این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

در پاسخ به حاج آقا جنگجو: من همین جا از طرف همه ادارات این را عنوان کنم که ما از همه ی ظرفیت ها با توجه به شرایط و شاخص ها استفاده کرده ایم.  به این نکته توجه داشته باشیم که افراد علاوه بر نقاط ضعف، نقاط قوی هم دارند! امروز ما باید پیگیری امورات را از خود، و به عنوان یک مسئول بنگریم تا هر چه زودتر به هدف نزدیک شویم و طوری نباشد که بگوییم وظیفه فلان مسئول است، خودش باید انجام دهد!

سید شکرا… زندوی: بنده قصد جسارت ندارم ولی خیلی از مسائل باید با بصیرت باشد؛ یعنی طبق زمان شناسی مناسب باید موضوعات عنوان شود و هر چیزی را نمی توان بر سر زبان آورد.

بيرم-کبير68-1024x768 بيرم-کبير66-1024x768 بيرم-کبير61-1024x768 بيرم-کبير44-1024x768 بيرم-کبير45-1024x768 بيرم-کبير52-1024x768 بيرم-کبير32-1024x768 بيرم-کبير33-1024x768 بيرم-کبير34-1024x768 بيرم-کبير21-1024x768 بيرم-کبير22-1024x768 بيرم-کبير23-1024x768 بيرم-کبير11-1024x768 بيرم-کبير13-1024x768 بيرم-کبير20-1024x768 بيرم-کبير7-1024x768 بيرم-کبير8-1024x768 بيرم-کبير09-1024x768 بيرم-کبير1-1024x768 بيرم-کبير4-1024x768 بيرم-کبير5-1024x768


13 نظر

 1. بيرمي گفت:

  0

  0

  معني درست تر سخن سيد شكرالله زندوي: بياييد عهدي ببينديم كه اين بار همه به من راي دهند!!!!

 2. تئاتري لاري گفت:

  0

  0

  آقاي پاسبان كه در نوع خود جك گفتن. او كه رشته تحصيلي اش باستان شناسي است مدعي است كارهاي فرهنگي بيرم از مركز شهرستان بيشتر است!!!! جهت اطلاع ايشان بايد گفت اداره ارشاد لارستان امسال بهترين و فعال ترين اداره ارشاد فارس شناخته شد. آن هم در شرايطي كه مسئولي نداشت. تعداد كنسرت هاي موسيقي، تئاترهاي اجرا شده در طول سال، انجمن هاي ادبي و جشنواره هاي متفاوت و مختلف لار قابل مقايسه با شهرستان هاي ديگر هم نيستند چه رسد به بيرم!!! البته اهالي فرهنگ دوست بيرم و هنرمندان اين بخش قابل احترام هستند اما لطفا براي تعريف و تمجيد زادگاه خود به اغراق و غلو متمسك نشويد كه تاثير مخربي روي مخاطبان شما و ديگر مناطق لارستان خواهد داشت.

  • عمران پاسبان گفت:

   0

   0

   با درود فراوان خدمت شما آفتابي هاي محترم
   دوست عزيز با عنايت به اين كه بنده صحبتم بر خانه فرهنگ بيرم و مقايسه آن با اداره فرهنگ لار به نسبت امكانات و كمك مسئولين بوده و هيچ گونه غرضي نسبت به لارستان نداشته ام بايد بيان كنم كه در تناسب ميان اين دو از لحاظ حجم كاري و ميزان فعاليت و نظر به اينكه بيرم هنوز اداره فرهنگ نداشته و خانه فرهنگ اين مسئوليت سنگين را عهده دار است بسته به ميزان فعاليت اين نهاد درخواست حداقل داشتن امكاناتي بيشتر را داشته ام كه متاسفانه دير زماني ست حمايتي از طرف مسئولان صورت نگرفته و بنده مغرضانه سخن نگفته ام. شاد باشيد.عمران پاسبان

 3. rostam گفت:

  0

  0

  عهد بستن براي ميثاقي دوباره؟؟!!! اين چه جمله ايه؟!! ايشون مثلا مي خواد نماينده مجلس بشه؟!

 4. سید هادی عبدالرحیم زاده گفت:

  0

  0

  البته یرای آقای سید شکرالله زندوی باید گفت..تا سه نشه بازی نشه

 5. لاري گفت:

  0

  0

  اميدوارم سيد حسن در دوره بعد دوباره مدعي نشه كه كانديداي مركز شهرستان است. خداييش در دوره قبل هم كه اين حرف رو زد خيلي خنديديم!!!!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   هرچند در ظاهر سيد حسن و سيد شكرالله به نظر با هم مشكل دارند و رقيب يكديگر محسوب مي شوند و در بيرم نيز دو دسته وجود دارند و هريك هوادارن خود را دارند اما من فكر مي كنم يك تقسيم كار كرده اند يعني سيد شكرالله سعي مي كند نماينده غير لاري ها باشد و با گراش و اوز و خنج و… به اجماع برسد و سيد حسن هم مامور شكستن راي در لار است يعني حتما باز هم مدعي مي شود كه نامززد مركز شهرستان است!!!! مي گوييد نه؟! چند ماه ديگر صبر كنيد.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا در دوران انتخابات گذشته همه ی ترس ما از این بود که ایشون با این همه تخریب و تضعیف لار و صحبت هایی که در خصوص روحانیت لارستان زدند بخوان نماینده لار بشن ! بعد برگشتن و میگن بیایید عهدی ببندیم !
  خدا آقا آیت الهی رو بیامرزه که به تکلیف شرعی و اخلاقی عمل کرد و از کسی حمایت کرد که الحق و النصاف بهترین گزینه بود و نگذاشت لارستان به دست نااهلان که خواب های پریشان برای این خطه دیده بودند بیفته و هم اکنون که لار بعد از سال ها حرکت رو به جلو و جبران عقب ماندگی ها رو دنبال می کنه نباید بذاریم حرکت متوقف بشه .

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت بر سید شکرلله عزیز

 8. یاسین گفت:

  0

  0

  درود وصلوات بر سید بزرگ لارستان حاج آقا زندوی

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود برسیدحسن بزرگ که امید وارم دفعه ی بعدبیاد جلو حداقل پوز […] روزمین بزنه که بین لاروبیرم نفاق انداخته

 10. بیرمی گفت:

  0

  0

  سلام .با توجه به اینکه لار همه امکانات را در خود نگه داشته و چشم بر همه بسته و بیرم با کمترین امکانات توانسته پیشرفت کند خیای ارزشش بیشتر از کار شما لاری هاست. و لتر با همین بی توجهی و غرور نسبت به سایر شهرستاتها آنها را از دست.
  امیدوارم جنبشو داشته باشین و تایید شه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان