میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 مارس 2020 ساعت 3:47 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 600 بازدید

بیمار مبتلا به کرونا در لار به مناطق پرخطر در کشور سفر کرده بود/ انتظار داریم که بخشی از شناسایی، با کمک مردم انجام شود

رئیس بیمارستان لار در گفت و گو با آفتاب لارستان:

بیمار مبتلا به کرونا در لار به مناطق پرخطر در کشور سفر کرده بود/ انتظار داریم که بخشی از شناسایی، با کمک مردم انجام شود

به گزارش زینب دلام از «آفتاب لارستان»، دکتر بهزاد رضایی در گفت و گوی اختصاصی با این رسانه در مورد آمار مبتلایان به کرونا در لار اظهار کرد: اینکه چند نفر در لار به کرونا مبتلا هستند را خدا می داند اما با توجه به مراجعه افراد به بیمارستان و مراکز درمانی، انجام نمونه برداری و وارد کردن آن به سامانه، فعلا یک مورد مثبت مبتلا به کرونا در لار داریم.

وی در مورد افراد بستری که مشکوک به کرونا هستند تصریح کرد: در حال حاضر، پنج نفر بستری هستند، جواب آزمایش برخی از آن ها آمده و منفی است و فقط منتظر آمدن نتیجه ی آزمایش دو مورد دیگر هستیم.

علاوه بر «کرونا» همزمان درگیر ویروس های دیگری همچون H1N1 و آنفولانزا نیز هستیم

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود منفی بودن جواب آزمایش سه نفر از بیماران مشکوک به کرونا، آن ها هنوز بستری هستند و مرخص نمی شوند گفت: این بیماران به مراقبت تنفسی نیاز دارند؛ در واقع، درست است که تست تشخیص کرونای این افراد منفی بوده اما اکنون علاوه بر کرونا همزمان درگیر ویروس های دیگری همچون H1N1 و آنفولانزا نیز هستیم.

دکتر رضایی در مورد مشخص شدن نتیجه آزمایش دو مورد بیمار بستری خاطرنشان کرد: در این زمینه، منتظر اعلام نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستیم.

الزامی ندارد که کسی که به کرونا مبتلاست حتما مریض بدحال یا زیر دستگاه تنفس مصنوعی باشد

وی در مورد وضعیت بیمار مبتلا به کرونا در لار اظهار کرد: وضعیت ایشان از ابتدای بستری تا کنون بسیار خوب بوده و الزامی ندارد که کسی که به کرونا مبتلاست حتما مریض بدحال یا زیر دستگاه تنفس مصنوعی باشد.

وضعیت بیمار مبتلا به کرونا در لار، پایدار و خوب است

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: وضعیت این بیمار، پایدار و خوب است و طبق دستورالعملی که برای ترخیص وجود دارد پزشک معالج که فوق تخصص عفونی یا متخصص داخلی است دو بار در روز ایشان را ویزیت می کند و بر مبنای شرایط بالینی ایشان ترخیص خواهند شد.

بیمار مبتلا به کرونا در لار به مناطق پرخطر در کشور سفر کرده بود

دکتر بهزاد رضایی در پاسخ به این سوال که آیا بیمار مبتلا به کرونا از ابتدا در بیمارستان بستری شد یا پیش از آن در اماکن عمومی هم حضور داشت گفت: با توجه به سابقه ای که داشتند و به مناطق پرخطر در کشور سفر کرده اند به محض مراجعه به بیمارستان، از ایشان نمونه برداری صورت گرفت و تحت بستری و قرنطینه قرار گرفتند.

خانواده شخص بیمار از ابتدا، بر اساس دستورالعمل هایی، مورد پیگیری حوزه بهداشت قرار گرفته اند

وی اضافه کرد: اینکه این بیمار در چه جاهایی از شهر رفته جزو مواردی نیست که بر آن اساس پیگیریِ بیماری را انجام دهیم اما خانواده شخص بیمار از ابتدا، بر اساس دستورالعمل هایی، مورد پیگیری حوزه بهداشت قرار گرفته اند.

اینکه بیمار مبتلا به کرونا را با آمبولانس و از شهر دیگری آورده اند، قویا تکذیب می کنم

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار در مورد فایل صوتی پخش شده در فضای مجازی که در آن گفته می شود این بیمار با آمبولانس از شیراز به لار آمده است اظهار کرد: اینکه با آمبولانس و از شهر دیگری ایشان را آورده اند قویا تکذیب می کنیم و به هیچ عنوان چنین چیزی وجود ندارد.

در بخش «بیماریابی فعال» اشخاصی که به مناطق پرخطر سفر داشته یا از کشورهای پرخطر به اینجا سفر کرده اند را شناسایی می کنیم، معاینات لازم را انجام می دهیم و در صورت نیاز به مراجع درمانی ارجاع می دهیم

دکتر رضایی در پاسخ به این سوال که افکار عمومی معتقد هستند که ممکن است شبیه این بیمار مبتلا به کرونا در شهر زیاد باشند، در این باره چه تمهیداتی اندیشیده اید گفت: برای این کار، دستورالعمل هایی در سطح وزارت داریم و همچنین اقداماتی از طرف دانشکده علوم پزشکی لارستان صورت گرفته که بخشی از آن «بیماریابی فعال» است.

وی در مورد بیماریابی فعال تصریح کرد: به عنوان نمونه مطلع می شویم که شخصی به مناطق پرخطر سفر داشته یا از کشورهای پرخطر به اینجا سفر کرده است. آن ها را شناسایی می کنیم و تیم معاونت بهداشتی می روند و با این ها مصاحبه می کنند، پیگیری ها و بررسی های و معاینات لازم را انجام می دهند و در صورت نیاز به مراجع درمانی ارجاع می دهند و اگر هم مشکلی نباشد بحث ثبت اطلاعات، پیگیری و آموزش ها در همان مرحله باقی می ماند.

کلینیک تب بیمارستان به صورت ۱۶ ساعته از ۸ صبح تا ۲۴ شب فعال است

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: بخشی از این موضوع نیز، «غیرفعال» است یعنی در اورژانس بیمارستان، تریاژ بیماران تب دار را جدا کردیم، یک کلینیک تب به صورت جدا در بیمارستان پیش بینی کردیم که به صورت ۱۶ ساعته از ۸ صبح تا ۲۴ شب فعال است.

بررسی ها با تجهیزاتی که بدون لمس هستند از جمله «تب سنج لیزری» انجام می شود

دکتر بهزاد رضایی افزود: افرادی که نگران هستند یا شک دارند، با توجه به علایمی که در آموزش ها مطالعه کرده اند و فکر می کنند که ممکن است درگیر باشند می توانند به آنجا مراجعه کنند و بررسی ها با تجهیزاتی که بدون لمس هستند از جمله تب سنج لیزری انجام می شود، آموزش ها را دریافت می کنند و در صورت نیاز به سیستم درمان ارجاع داده می شوند و زیر نظر پزشک مربوطه بستری و ویزیت خواهند شد.

انتظار داریم که بخشی از شناسایی، با کمک مردم و با مراجعه به مراکز بهداشتی اتفاق بیفتد

وی تصریح کرد: این پایگاه هم در بیمارستان فعال است و هم چندین پایگاه توسط حوزه بهداشت در سطح شهر جدید، شهر قدیم و پایگاه سلامت فعال شده است و همچنین همه مراکز بهداشت و درمان روستایی به نوعی پایگاه مراجعات خواهند بود.

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار افزود: انتظار داریم که بخشی از شناسایی با کمک مردم و با مراجعه به این مراکز اتفاق بیفتد.

طرح بیماریابی فعال در گام سوم مدنظر قرار می گیرد

دکتر رضایی خاطرنشان کرد: طرحی در سطح وزارت برای «بیماریابی فعال» مدنظر است که هنوز ابلاغ نشده و این بحث هم ممکن است در گام سوم پس از اینکه به دانشگاه های کل کشور ابلاع شود مدنظر قرار گیرد.

علی رغم موارد مشکوکی که در سایر بیمارستان های منطقه وجود داشته و دارد اما هیچ کدام از آن ها به بیمارستان لار منتقل نشده اند

وی در مورد انتقال بیماران از شهری به شهر دیگر اظهار کرد: تا این لحظه، حتی یک مورد ورودی از بیمارستانی به بیمارستان امام رضا(ع) لار نداشتیم و علی رغم موارد مشکوکی که در سایر بیمارستان های منطقه هم وجود داشته و دارد اما هیچ کدام از آن ها به بیمارستان امام رضا(ع) لار منتقل نشده اند.

تیم هایی را در سه مبادی ورودی اصلی شهر لار از سمت جهرم، بندرعباس و لامرد مستقر کرده ایم که خودروها را با وسایل و تجهیزاتی که دارند کنترل می کنند، آموزش های لازم را می دهند و آنجا هم یک بیماریابی فعال اتفاق می افتد

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: در مورد بیمارانی که ممکن است خودشان با ماشین شخصی و خارج از بحث انتقال بین بیمارستانی بخواهند تردد داشته باشند، امکان محدود کردن این موضوع از نظر قوانین جاری کشور وجود ندارد اما سعی کردیم با کمک کمیته بحران فرمانداری ویژه لارستان و با هماهنگی معاونت بهداشتی و نیروهای انتظامی، نیروهایی از تیم بهداشت و درمان و اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵) در کنار پلیس راه ها و سه مبادی ورودی اصلی شهر لار از سمت جهرم، بندرعباس و لامرد مستقر کنیم که خودروها را با وسایل و تجهیزاتی که دارند کنترل می کنند، آموزش های لازم را می دهند و آنجا هم یک بیماریابی فعال اتفاق می افتد.

دکتر بهزاد رضایی در مورد طرح پایش یا مراقبت گفت: این طرح هنوز شروع نشده و منتظر ابلاغ وزارت هستیم.

با توجه به اینکه با بیماری ای مواجهیم که مُسری است و تماس و لمس می تواند محل انتقال باشد به تب سنج لیزری نیاز داریم

وی در مورد کمبود دستگاه تب سنج اظهار کرد: کمبود دستگاه تب سنج وجود ندارد اما دستگاه های تب سنج انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه با بیماری ای مواجهیم که مُسری است و تماس و لمس می تواند محل انتقال باشد به تب سنج لیزری نیاز داریم.

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار افزود: با توجه به اینکه قبلا نیاز به این نوع تب سنج به این شدت احساس نمی شد و برای این مورد خاص هم فقط می خواهیم از تب سنج لیزری استفاده کنیم به همین جهت درخواست داده ایم که دستگاه تب سنج لیزری بیشتری در اختیار ما قرار گیرد.

همه مدیران ارشد در جلسات حاضر هستند

دکتر رضایی در مورد مرخصی برخی از مدیران ارشد غیربومی دانشکده علوم پزشکی لار گفت: این موضوع را تایید نمی کنم چون همه مدیران ارشد در جلسات حاضر هستند و تا جایی که خبر دارم آقای دکتر کریمی ریاست دانشکده و من جزو مدیران ارشد غیربومی هستیم که فعلا هر دو نفر حضور داریم و با توجه به بحث کرونا فکر نمی کنم درست باشد که بخواهیم از شهر خارج شویم.

این آمادگی را در دانشکده علوم پزشکی لارستان داریم که هر موقع که رسانه ها بخواهند، مصاحبه داشته باشیم

وی در مورد برگزاری نشست خبری مدیران مختلف با رسانه ها به صورت روزانه یا دو روز یک بار برای نشر اخبار معتبر در مورد کرونا اظهار کرد: قطعا این کار نیاز است و باید به سمتی برویم که این اتفاق بیفتد، با توجه به اینکه خبررسانی در مورد بیماری کرونا به صورت رسمی از طریق وزارت بهداشت اتفاق می افتد، این آمادگی را در دانشکده علوم پزشکی لارستان داریم که هر موقع که رسانه ها بخواهند مصاحبه داشته باشیم چون این موضوع کمک می کند که از انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی پیشگیری شود.

در حال حاضر همه تالارهای لارستان مراسم ها را محدود کرده اند

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان در مورد برگزاری عروسی ها، جشن ها، تجمعات و مراسم های مذهبی گفت: بسیاری از این مراسم ها با هماهنگی ای که با فرمانداری ویژه لارستان، اتاق اصناف و ارگان های نظامی و انتظامی صورت گرفت لغو شد، حتی برای محدود کردن جلسات غیر ضروری نیز تصمیم گیری و صحبت شده است و در حال حاضر همه تالارهای لارستان در این زمینه همکاری می کنند و مراسم ها را محدود کرده اند.

مراسم هایی که در خانه ها برگزار می شود نیازمند این است که خود مردم دقت کنند و بر اساس آموزش هایی که وجود دارد به محدود کردن این مراسم ها اقدام کنند

دکتر بهزاد رضایی افزود: در بحث مراسم های مذهبی، هم با نهادهای مذهبی مکاتبه شده و هم اطلاعات و آموزش های لازم انجام شده است، برای مراسم هایی که در خانه ها برگزار می شود با نیروی انتظامی هماهنگ شده که کنترل شود و بخشی از آن نیز نیازمند این است که خود مردم دقت کنند و بر اساس آموزش هایی که وجود دارد به محدود کردن این مراسم ها اقدام کنند چون ممکن است بحث برخورد در حریم خصوصی افراد به آن آسانی ای که با مجامع و مکان های عمومی است نباشد.

برای لغو نماز جمعه مکاتباتی صورت گرفته اما در نهایت، تصمیم گیری با ستاد برگزاری نماز جمعه است

وی تصریح کرد: برای لغو نماز جمعه نیز مکاتباتی صورت گرفته و از آنجایی که برای این کار باید با ارگان های مختلف هماهنگی صورت گیرد در نهایت تصمیم گیری با ستاد برگزاری نماز جمعه است.

با پررنگ شدن نقش رسانه ها، نقش شایعه پراکن ها و بُعد منفی فضای مجازی قطعا کم رنگ خواهد شد

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار در پایان اظهار کرد: امیدوارم که رسانه ها بتوانند به صورت فعال به این بحث ورود کنند چون با پررنگ شدن نقش رسانه ها، نقش شایعه پراکن ها و بُعد منفی فضای مجازی قطعا کم رنگ خواهد شد.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  متاسفانه یک کار غیر اخلاقی و غیرقانونی صورت گرفته و اسم این بیمار را پخش کرده اند و جو سنگینی در شهر راه انداخته اند و این نشون می ده که کادر بیمارستان به وظیفه عدم افشای اسرار بیمار که وظیفه قانونی، اخلاقی و شرعی بیمارستان و کادر درمانی آنجا هست پایبند نبوده اند.(البته اگر این افشا از طرف یکی از کارکنان بیمارستان بوده باشد)

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  منظورتون از شهر ها و مناطق پر خطر شهر مقدس قم که نیست ؟ یا منظورتون از کشورهای پر خطر کشور دوست و برادر چین که نمی باشد انشاء الله

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  کار غیر اخلاقی و غیر قانونی را کسانی مرتکب شده اند که وقتی تب کرده و مریض هستند مسافرت میکنند.
  اتوبوس و تاکسی و بعد شهر را به گند زدند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان