میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۴ ق.ظ سرویس:یادداشت 14 دیدگاه 1,509 بازدید

بی «امید» نمی توان…

بی «امید» نمی توان…

مرضیه شمس*: انتخابات چند روزی می شود که با حضور پرشور و شعف مردم به پایان رسیده و امیدی دوباره زیر سایه اصلاحاتی که امروز بیست سالی از عمرش می گذرد جریان گرفت.

اصلاحاتی که از جامعه مدنی و حرمت انسانی سخن گفت و فضایی منعطف و حرکتی رو به جلو ایجاد کرد. فضایی که در «جامعه» و «عصر آزادگان» و «نشاط» و «توس» متولد شد و اکنون ادامه آن را در رسانه های رسمی و غیر رسمی به رغم همه ناملایمتی ها می بینیم و راهگشای نسل جدید و روشنگر افکار عمومی شده اند.

تقصیر خودم نبود که دامنه بحث به این سمت رفت. اصلا برای من و هم نسل هایم که جنبش دوم خرداد را لمس نکرده ایم، سخن گفتن از چند کلیدواژه و اصالت اصلاح طلبی که نه پیرهنی برایش پاره کرده ایم و نه تجربه ای اندوخته ایم مجاز نیست!

اما صحبت از این پراکنده گویی ها و یادآوری اش در این روزها خالی از لطف نیست. اگر ریز و درشت دوران اصلاحات را به چشم خود ندیده ایم، در عوض دوره فترت بعد از آن را که دچار سکته شد و متهورانه سایه اش را به روی جوان بوده گی مان گستراند، به معنای واقعی کلمه لمس و درک کرده ایم که رجوع به آن دوران آزاد اندیشی التیامی است برای روح ترس خورده مان. و حالا دریچه ای تازه از اعتدال و امید گشوده شده است که این بار گفتمان اصلاح طلبی نه تنها در ریاست جمهوری که به شورای شهرها هم رسیده است. آن هم با افزایش حضور زنان در جایگاهی که شاید قبل از آن حضوری نداشته اند و یا چشمگیر نبوده است.

اما این امیدِ شهرها برای لارستان هنوز رخ نداده و با نگاهی صرفا قبیله گرایی همراه است و در نبود یک قدرت تشکیلاتی و رد صلاحیت ها در استیصال انتخاباتی اش ماند. البته جدا از همه این ناکامی ها ورود یک زن از میان هفت زن نامزد انتخاباتی به شورای شهر آن هم پس از ده سال! شور و شعف زایدالوصف حماسی مان را دو چندان کرد. عشرت جهاندیده نامی آشنا برای لارستانی هاست که حضور و فعالیت خود را سالهاست بی منت در بسیاری از سازمان های اجتماعی و فرهنگی مردم نهاد ثابت کرده است.

همانطور که رئیس جمهور منتخب در به کارگیری جوانان و زنان تاکید می کند و در عملکرد او برای اولین بار بخشدار، فرماندار و حتی سفیر زن می بینیم، امیدوارانه در پی تحقق این توان و استعدادهای زنان شهرمان هستیم که هیچ چیز نمی تواند مانع از حضور فراگیر آن ها شود و بی شک سهم و باور آنان باید قدرتی بیشتر از عرف ها و باورهای غلط جامعه داشته باشد.

*مسئول کمیته بانوان ستاد دکتر روحانی در لارستان


14 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  1

  خب باز هم جای شکرش بسی باقیست، زین پس طرز تهیه شل شلو و بالا توه و دلبرو و زیگورو را از این جایگاه بصورت حرفه ای دنبال میکنیم.

 2. 11266 گفت:

  1

  1

  خوب شد جناب روحانی چهار امثال مثل شما رو داشتن …….
  خخخخخخخخخخ
  باشد و امید است که مورد لطف و عنایات دکترررررررررررررتون قرا گیرید

 3. . هدایت ساری گفت:

  2

  1

  سرکار خانم شمس
  قلم شیوای تان هماره برقرار و در گردش باد.

 4. تقلا گفت:

  1

  0

  امید آخرین چیزی است که می میزد

 5. وحیدیان گفت:

  2

  0

  درود بر شما

 6. مجید حجتی گفت:

  1

  0

  با آرزوی توفیق برای خانم جهاندیده بزرگوار. و سپاس از مطلب مفید و پردغدغه تان خانم شمس

 7. ابراهیم احمدی گفت:

  1

  1

  ضمن تبریک انتخاب خانم جهاندیده در شورای پنجم شهر لار، قلم و مطالب سرکار خانم شمس بسیار وزین و کاربردی است.

 8. مرضیه شمس گفت:

  0

  0

  ممنون از الطاف شما بزرگواران

 9. فرشید گفت:

  0

  0

  از دولت و رئیس جمهور محترم که چیزی جز […] ندیدیم . آقای امید که اومد سر کار امید از کشور رفت چهارشنبه خونین از برکت وجود ایشونه .والا لاریای عزیز اصلاح طلبم که خدا روشکر دیدیم فحاشی ها و تهمت ها و کتک زدن هاشون . حالا ادعای چیو دارن ما نفهمیدیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان