میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 اکتبر 2019 ساعت 4:38 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 44 دیدگاه 1,486 بازدید

بی توجهی «لارستانی ها» به تجربه ارزنده «لامردی ها»

بی توجهی «لارستانی ها» به تجربه ارزنده «لامردی ها»

دور سوم؛ شروع بازی دو سرباخت برای آقای نماینده و زادگاهش

آفتاب لارستان: «حجت محبی پور» کارشناس ارشد علوم سیاسی و فعال سیاسی و رسانه ای اصولگرایان در لارستان و عضو پیشین ستاد رسانه ای دکتر جمشید جعفرپور در دومین یادداشت خود خطاب به دکتر جعفرپور از بازی دو سر باخت وی درصورت نام نویسی مجدد در انتخابات آتی مجلس می نویسد.

متن کامل این یادداشت را با این توضیح بخوانید که مواضع آن لزوما موید دیدگاه آفتاب لارستان نیست و حق پاسخگویی به آن در همین سایت محفوظ است.

***

حجت محبی پور: هشت سال قبل و در آستانه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ وقتی برای نخستین بار نام دکتر جمشیدجعفرپور (بعد از انصراف دکتر بروجردی از کاندیداتوری از حوزه انتخابیه لارستان) مطرح شد؛ در زادگاهش شهر لار استقبال خوبی از وی بعمل نیامد. منتقدان که عموماً در طیف معتمدان محلی می گنجیدند؛ سالها اقامت دکتر جعفرپور در مرکز کشور و دوری از زادگاه و تحولاتی که منطقه بدان دچار شده بود را دلیل این عدم اطمینان می دانستند.

همان موقع در وب سایت لادستان در یادداشتی با عنوان: “پایمال کردن داشته های انسانی – این قسمت جمشید جعفرپور”(نقل به مضمون) به دفاع از منزلت اداری و دانشگاهی وی پرداختم و از اینکه چهره موجه او که لااقل در بُعد ملی برای ما ارزشمند است را خدشه دار کنیم؛ گلایه کردم.

آن موقع ها من از معدود افرادی بودم که در لار به دیدارش شتافتم. بیش از هر چیز برای اعتبار اجتماعیش ارزش قائل بودم و دوست نداشتم این چهره دانشگاهی خاطرش مکدر شود.

آن دفاعیه در وب سایت لادستان، آغازی بود برای معارفه هرچه بهتر دکتر جعفرپور به مردم لارستان و با حمایت ها و اجماعی که در لار برایش صورت گرفت؛ منتخب مردم نیز شد.

بستری که دکتر جعفرپورِ نماینده ی مجلس بر آن متولد گردید؛ بسترِ تقدیر پر تنشِ تقسیمات کشوری بود. و بر همین مبنا نیز بیرق وحدت بین گروه های سیاسی و اجتماعی و مذهبی لارستان برای بازگشت حیثیت و اعتبار به لارستان افراشته شد.

بجز این موضوع، کلید واژه ای که در همه این هشت سال در پَس زمینه قرار داشت ؛ خوف و رجاء ارتقاء در حوزه های اداری و سیاسی و تقسیمات کشوری بود. رجاء برای ارتقاء سیاسی و سازمانی منطقه و خوف از پیشی گرفتن رقبای منطقه ای در مسائل تقسیمات کشوری و اداری.

دیگر همه می دانند دستاورد های این هشت سال در مسئله ارتقاء سیاسی – سازمانی برای لارستان فارغ از اعداد زیر نیست:

۱- منفک شدن اوز و ارتقاء آن به شهرستان بدون دریافت حداقل امتیاز برای لارستان.

۲- ابتر ماندن ایجاد دو اداره کل جهاد کشاورزی و صنعت معدن تجارت و شکست بزرگ دکتر جعفرپور در این موضوع در برابر اجماع مجمع نمایندگان فارس.

۳- بجز لارستان در استان فارس و از دست رفتن مزیت نسبی و اسمی فرمانداری ویژه لارستان پس از متولد شدن ۴ فرمانداری ویژه دیگر در استان.

۴- استیصال در مسئله ایجاد اداره کل راهداری لارستان که منجر به اقدام پرهزینه ی تذکر به رئیس جمهور گردید.

۵- ایجاد همزمان دو دانشکده علوم پزشکی در منطقه که عملاً فرصت رسیدن به دانشگاه علوم پزشکی را برای کل حوزه انتخابیه سالهای سال به عقب انداخت.

البته مجموعه هایی نظیر گمرک تجاری – نمایندگی وزارت امور خارجه و دانشگاه دولتی و حتی دانشکده علوم پزشکی نیز جزو دستاوردهایی است که آگاهان امر درصد اندکی از آن را سهم نماینده فعلی می شمارند. چه آنکه اخذ این امتیازات عموماً مربوط به گذشته بوده و تنها راه اندازی آنان در این هشت سال ممکن شد.

بنابراین باید سوگمندانه گفت فرشته ی نجاتی که قرار بود نه تنها خوف تقسیمات را از دل اهالی زادگاهش برهاند؛ بلکه نوید بخش سرنوشتی بهتر برای اهالی منطقه شود؛ در کارنامه اش در این حوزه دستاورد چندانی برای دستاویز شدن قرار ندارد.

گلُ سرسبد مطالبات منطقه ای مردم مسئله تقسیمات کشوری و سپس ارتقاء سازمانها بود و حالا دکتر جعفرپور به خوبی می داند که خوف انداختن در دل مردم بخصوص اهالی مرکز شهرستان از رقبای منطقه ای راهکار مناسبی برای آزمودن سه باره نیست.

اما فشارهایی که از سوی نزدیکان جناب نماینده به منتقدان دکتر وارد می شود گویای آن است که دکتر جعفرپور برای بار سوم نیز به سمت کاندیداتوری هدایت شده است و همزمان این راهکار انتخاب شده تا مثل دوره قبل مردم را به ناچاری برسانند تا باز بر دکتر جعفرپور اجماع کنند.

نتیجه این اجبار به دکتر جعفرپور برای کاندیداتوری مجدد و اعمال فشار روانی به مردم برای اجماع روی نماینده فعلی از دو حال خارج نیست؛ یا دکتر جعفرپور برای بار سوم نماینده می شود و یا نمی شود.

برای نگارنده که از همان بدو آشنایی حفظ حرمت شخصی و شان و جایگاه سیاسی دکتر جعفرپور ارجحیت داشته و نفع عمومی بر نفع خصوصی می چربد؛ منفعت عده ای قلیل و به تعبیر سیاسیون منفعت اندک سالارها باعث نمی شود تا در پیشگاه مردم به وی دوستانه درباره ی مخاطرات انتخاباتی دوره آینده هم برای شخصیت فردی و هم حیثیت مرکز شهرستان نکاتی را یادآوری ننمایم.

احتمال نخست: اگر جعفرپور برای بار سوم نماینده شود

جای دوری نرویم در همین شهرستان لامرد که سالهاست رقیب قدر لارستان نام گرفته؛ چند نفر انتظار دارند دکتر محمودعلوی – سید عبدالواحد موسوی – رستم قاسمی و دیگر چهره های فرا منطقه ای آنان از حوزه انتخابیه لامرد کاندیدا شوند؟

جواب قطع به یقین عدد صفر است. این احتمال وجود ندارد چون در اندیشه سازمانی بزرگان آن خطه، کادرسازی و سازماندهی حداکثری نیروها وجود داشته و به مجلس چون رودخانه ای مینگرند که باید در آن به پرورش و بارور سازی چهره های جدید برای بهره بردن از آنان در سطح کلان مدیریتی کشور بپردازند. در لامرد نیروی انسانی درجا نمی زند و در همه ارگانها و نهادهای بالادست کشور نیروها جای گرفته و به نفع منافع منطقه خود نیز می کوشند.

اما برای ما چه؟ تصور کنید دکتر جعفرپور که به آستانه  ۱۲ سال نمایندگی مردم رسیده کدام راه نرفته در این هشت سال را خواهند رفت؟ کدام کار ناتمام را دارند که کسی جز خودش یارای اتمام آن نیست؟ چرا در این هشت سال ناتمام ها را تمام نکرده؟ به فرض انتخاب مجدد، بعد از ۱۲ سال نمایندگی او به مرز بازنشستگی در سیستم اداری می رسد؛ در این صورت بعد از بازنشستگی در کجای سطح مدیریتی قرار می گیرند تا برای منطقه سود و صرفه بیآفرینند؟

احتمال دوم: اگر دکتر جعفرپور رای نیاورد

این طبیعت انتخابات هاست که مردم برای آبادانی سرزمین خود نیاز به هوای تازه داشته باشند. پس بعید نیست که اکثریت منطقه به دکتر جعفرپور رای ندهند. در این صورت با توجه به رقبای قدری که شناسائی شده ، اگر تجربه مجلس هشتم برای مردم زادگاه او تکرار شود؛ وجود نازنین دکتر جعفرپور تاب عتاب و گلایه های مردم را خواهد داشت؟ آیا در صورت شکست خودی ایشان و لارستان در انتخابات آتی جوابی برای سرافکندگی چهار ساله مردم خواهند داشت؟ جز این است که اگر دکتر برخلاف اخلافش در شهرستان لامرد ـ که برای مردمشان در مرکز کشور بزرگتری می کنند ـ در صورت شکست در انتخابات به سرمایه ای سوخته مبدل می شود؟ آیا در صورت این وقایع همه تقصیرها بر سر او آوار نخواهد شد؟ آن موقع مشاوران اصرار کننده کجای معرکه خواهند ایستاد؟

کاش دکتر جعفرپور سبک و سیاق بزرگان لامرد را در پیش گیرند و نقش خود را بالاتر از آنچه که فعلاً هستند؛ دیده و با بزرگی کردن برای لارستانی ها ، این خلاء بزرگ را برای منطقه پر کنند.

با کنار هم قرار دادن این دو احتمال به راستی انتخابات مجلس آتی یک بازی دوسرباخت برای دکتر جعفرپور و حتی زادگاهش لارستان نیست؟ یافتن پاسخ این سوال نه برای دکتر جعفرپور و نه برای ساکنین لارستان و نه برای حلقه ی بسته مشاورین او سخت نیست.

*دوستی می گفت: احساس من آن است که اطرافیان و حلقه مشاوران دکتر جعفرپور برای اینکه خاطر دکتر مکدر نشود، اجازه نمی دهند تا این قبیل یادداشت ها به سمع و نظر ایشان برسد، مگر آنکه این بار “این فریاد به جائی برسد”!

*تعریضی به دو بیتی معروف یغما جندقی که به صورت مَثَل در ادبیات ایران نیز در آمده:

ما  خراب  از  مِی  و  خمخانه  ز مِی  آبادست|

ناصح از باده سخن کن که نصیحت باد است

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من |

آنچه  البته  به  جایی  نرسد فریاد است…

مطلب مرتبط:

آزموده را آزمودن خطا هست یا نیست؟


44 نظر

 1. احمدی لاری گفت:

  2

  0

  دست شما آقای محبی پور در حمایت از م.م برای مردم لار باز شده.تخریب دکتر جعفرپور جواب نداد الان به تخریب اطرافیان رسیدین؟ اتفاقا سالم ترین مجموعه کنار نمایندگان در ادوار مختلف مجموعه دکتر جعفرپور بوده.متن بسیار از روی عصبانیت و کینه نوشته شده، منتظر پست و مقامی بودی بهت ندادن ؟

  • نواندیش گفت:

   0

   0

   سلام جناب احمدی لاری
   دو انتقاد از شما دارم :
   این جا محلی برای سخنان عوام پسندانه نیست بنده فقط به آمار و تحقیق برای اثبات امری اتکا دارم و سخنان شما در گرد آمدن سالم ترین مجموعه در کنار دکتر جعفرپور را تایید یا رد نمی کنم اما به یقین این سخن وقتی اساسی منطقی و مستحکم دارد که پایه ی آن بر آمار و ارقام و مستند و مستدل باشد
   دوم این که شما که طرز بیان و قلم منطقی جناب محبی پور را از سر عصبانیت و کینه توزانه خوانده اید ، یک سوزن به خودتان بزنید و یک جوالدوز به مردم ، کمی به سیاق متن خود بنگرید در انتقاد شما عصبانیت ، چون موج خروشان است.
   پیروز باشید.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اینکه اطرافیان نماینده خیلی خوب هستن ونمرشون ۲۰هست روبهتره مردم بدن نه خود شما وافرادی که چسپیدین به نماینده بهتره واقع بین باشین جز کسانی که نماینده بهشون بال داده دیگه هیچ کس از این نماینده خوشش نمیاد مردم حاضر هستن لامردی نماینده بشه یک بچه ۱۰ساله ماینده بشه ولی جعفرپور واطرافیانش دیگه نیان چون هرچی بدبختی ومشکل هس مقصر اطرافیانش هستن نماینده ایی که اختیار افراد دفتر خودش رو نداره وجرات تذکر دادن بهشون رو نداره میخواین برا لارستان نمایندگی کنه

 2. ناشناس گفت:

  2

  1

  آقای محبی شما شخصیتی بین لاری ها بخاطر حمایت از […] مثل […] نداری.گول قولی که برای پست و مقام بهت داده هم نخور.شما از هرکس دفاع کنی مردم علیه او هستند.ضمنا دکتر جعفرپور هم به اعتقاد بنده جزو نمایندگان سالم و موفق هست ولی از همه مهم تر رای نیاوردن آقای به اصطلاح دوستان م.م هست حتی اگر فردی بی تجربه به مجلس برود نباید شخصی […] برود.

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  مدتی است در فضای مجازی کاندیداهای چپ و راست و برخی هوادارانشان باصطلاح مشغول نقد(بخوانید تخریب) نماینده هستند بدون انکه کاندیدای قدر مورد نظرشان که می خواهد در شرایط فعلی کشور شق القمر کند را معرفی نمایند چون می ترسند مردم به مقایسه انها با توانمندی نماینده بپردازند و بطلان ادعایشان ثابت شود. همه از این افراد بخواهند آن کاندیدای توانمند که می تواند بیش از دکتر جعفرپور کار کند را معرفی نمایند و انتخاب را به مردم واگذار کنند.

 4. مجید لارستان گفت:

  1

  0

  آقای محبی پور دقیقاً شما هم پیاله شده اید با کسانی که برای به انزوا کشیدن لارستان قسم خورده اند، از سران و مسئولان لامردی گرفته تا جهرمی ها و همچنین انگشت شماران لارستانی ، دقیقاً با این حرکت شما و هم عقیده هایتان خیال لامردی ها راحت میشود، چطور به کوچکتربن حرکت لامردی ها و جهرمی ها واکنش مثبت نشان میدهید و به محض اقدامی مثبت برای لارستان توسط نماینده با همکاری دیگر مدیران شهرستان ، توسط شما و طیف تشکل بیمار و آن هم با اهدافی خاص حرکات و واکنش های منفی از پیش تعیین شده را به راه می اندازید.شماهایی که بر روی یک مسجد و خیابانی که جهت استفاده از فضای فیزیکی آن حساسیت خاص دارید، نشان از عدم ظرفیت فکری ، سیاسی و ضعف همه جانبه و کوته نظری امثال شماست. شما و امثال شما یا ثبات و استقلال فکری و تصمیم گیری ندارید و از جایی خط و ربط میگیرید و یا شاید و احتمالاً در زمین غیر لاری بازی میکنید.که اینکار شما جز خباثت و خیانت به لارستان چیز دیگری نیست.
  آیا آمار و ارقامی که تا کنون از بابت عملکردها گزارش گردیده از استقلال ، ارتقاء و ایجاد را نادیده میگیرید؟ یا همه آنها را باید آماده و فریز میکردند برای زمان اعلام شهرستان شدن اوز ؟
  ، آن شهرستان شدنی که دوستان غیر همفکر سیاسی شما اما همراه شما منافق گونه عمل کردند ،

 5. منصف گفت:

  0

  0

  انتخاب نماینده اصلح با مقایسه کاندیداها امکان دارد. چرا کسانی که در سر سودای کاندیداتوری دارند به مردم اعلام نمی کنند؟

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  اینکه دور آینده فردی می آید که انواع و اقسام توانمندیها را دارد و بهتر است جعفرپور نیاید را مردم از کجا باور کنند ؟ نام این قهرمان توانمند چیست؟

 7. لارستان آباد و بزرگ گفت:

  1

  0

  هر دو طرف افراطی اصولگرا و اصلاح طلب علیه جعفرپور بسیج شده اند، همین نماد تعادل و عقلانیت موجود در دکتر جعفرپور هست.اگر شکی هم داشتیم برطرف شد،هرچه می خواهید بتازید بتازید،تا سیه روی شود …

 8. منتقد 1 گفت:

  1

  0

  ۱٫ جناب دکتر جعفرپور حضور جنابعالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی که جلسات آن با حضور رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه برگزار می گردد و همچنین داشتن ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی آن هم در طی دو دوره به عنوان یکی از نقاط قوت برای شما مطرح می باشد . اما نکته اینجاست که در طول ۸ سال که از عمر نمایندگی جنابعالی می گذرد از این فرصت برای تامین منافع شهرستان چگونه بهره برداری نموده اید؟ و آیا گرفتن چند عکس از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و انتشار آن در سایت های خبری به عنوان عملکرد توسط رئیس دفترتان در لارستان دردی از مردم دوا خواهد نمود ؟ شهرستانی که به وجود نماینده ای چون شما بایستی افتخار کند و این فرصت را زمینه ای برای کسب کرسی وزارت خانه های مهمی همچون آموزش و پرورش و یا فرهنگ و ارشاد اسلامی بداند ، اما متاسفانه عدم تحقق درخواست های مردم در حوزه تخصصی شما امروز به وسیله ای برای نقد عملکردتان بدل گردیده است.
  تعطیل بودن تنها سینمای موجود در مرکز شهرستان لارستان ، عدم تکمیل ساختمان نیمه کاره کتابخانه عمومی در مرکز شهرستان لارستان که به عنوان زخمی بر دردهای اهالی فرهنگ و هنر شهرستان لارستان می باشد و وضعیت نابسامان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان که حتی از وجود داشتن یک نیروی رسمی رنج می برد ، نقد اساسی بر عملکرد تخصصی شما در کسوت ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی است .
  ۲٫ دخالت های مداوم در عزل و نصب های مدیران حوزه انتخابیه که متاسفانه نه تنها موجب بهبود عملکرد ادارات نشد که حتی موجبات سیر نزولی و قهقرایی آن را نیز فراهم نمود . و شاید بهترین مثال در این زمینه انتصاب فردی ناکارآمد و بی تجربه در بزرگترین و حساس ترین مجموعه اداری شهرستان یعنی دانشکده علوم پزشکی یکی از نقدهای اساسی به عملکرد ۸ ساله جنابعالی است که هم موجب حذف نیروهای بومی و هم خسران و ضرر و زیان حوزه سلامت و بهداشت و درمان گردیده است . و شاید تنها دلیل این انتصاب حمایت بی قید و شرط ریاست دانشکده از معاونت غذا و دارو می باشد . و علی رغم تمام تغییرات مدیریتی در مجموعه دانشکده علوم پزشکی تنها مدیریت با ثبات معاونت غذا و دارو می باشد که آن هم به لطف نسبت نسبی معاونت غذا و دارو با جنابعالی است .
  ۳٫ عدم پاسخگویی جنابعالی و مشاور جوان و مسئولان دفترتان به بسیاری از مدیران، ائمه جمعه و شهروندان حوزه انتخابیه موجبات ناراحتی اکثریت مردم را به همراه داشته است در حالی که جنابعالی بیشترین ارتباط را با افراد کارچاق کن انتخاباتی در برخی شهرها و روستاها برقرار نموده اید.
  ۴٫ عدم پیگیری جهت جذب بودجه در راستای اتمام و تکمیل طرح های عمرانی همانند جاده بندرعباس – لار – جهرم و یا طرح آبرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه از سد سلمان که همچنان به عنوان مطالبات اصلی مردم مطرح می باشد . و در این خصوص عملکرد جنابعالی با نمایندگان شهرستان های همجوار توسط مردم مقایسه شده و همگان بر ضعف مفرط شما اذعان دارند .
  ۵٫ جنابعالی طی چند هفته اخیر اقدام به دعوت از وزرا و مدیران ارشد دولتی به شهرستان نموده اید در حالی که طی ۸ سال گذشته این فرصت برای جنابعالی فراهم بود تا بتوانید در راستای اخذ امتیازو بودجه اقدام نمایید . اما متاسفانه بیش از ۷ سال از دوره نمایندگی را با بی توجهی به پایان بردید و اینک در استانه انتخابات ان هم فقط به منظور جمع اوری رای اقدام به دعوت از وزرا و مدیران ارشد دولتی نموده اید .

 9. ناشناس . گفت:

  0

  2

  بوی میکروب احمد نژاد میاد .

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتی که هنوز معلوم نیست اصلا جعفرپور قصد کاندیداتوری دارد یا خیر چه دلیلی دارد این همه هجوم علیه نماینده سازماندهی شده؟ بهتر نیست این منتقدین بخشی از انرژی خود را برای بعد ثبت نام ذخیره کنند که ان موقع کم نیاورند؟

 11. ناشناس گفت:

  0

  1

  جناب احمدی لاری
  شما که می فرمایین سالم ترین مجموعه در کنار نمایندگان ادوار مختلف اطرافیان دکتر جعفر پور هست باید خدمتتان عرض کنم یا معنی سالم رو نمی دونین یا خودتون رو به خواب زدین
  سواستفاده هایی که در خصوص استخدام فرزندان اطرافیان دکتر در برخی ادارات اتفاق افتاده رو می خوایین به صورت کامل براتون بنویسم تا متوجه سالم بودن بشین

 12. یار انقلاب گفت:

  1

  0

  آقای محبی شما که طرفدار کاندیدای خاصی هستید خطر را در احتمال نخست می دانید که دکتر جعفرپور برای بار سوم رٲی بیاورد. شما اگر طرفدار اصول انقلاب هستید مگر نمی دانید که دکترجعفرپور نماینده ای ولایی،پاک دست و صادق هستند واین برهمه مردم لارستان بزرگ واضح است ولی شما ندانسته قلم زنی می کنی.برادر عزیز ان شاالله به یاری خدا و حمایت مردم از دکترجعفرپور همانگونه که مردم اوز شاد شدندمردم لارستان بزرگ هم به حق خود خواهند رسید و شاد می شوند

 13. ناشناس گفت:

  0

  1

  قسمتی از متن را خواندم
  بسیار منطقی بود

  معتقدم متن شما از سر دلسوزی برای لارستان بزرگ است
  خدا به قلمتان برکت بدهد

 14. شب پاییز گفت:

  0

  0

  جناب ناشناس
  شما که می فرمایید هنوز معلوم نیست دکتر جعفرپور قصد کاندیداتوری را دارد یا نه
  باید به اطلاع جنابعالی برسانم که ایشان فعلا تصمیم ۱۰۰ درصدی جهت حضور سه باره در انتخابات را دارند و در حال رایزنی با ریش سفیدان و معتمدین شهر ها و روستاها هستند و در واقع در حال ارزیابی شرایط و جمع بندی نظرات بزرگان حوزه انتخابیه هستند .
  ضمن اینکه برخی روسای ادارات هم تبلیغ به نفع نماینده را آغاز نموده اند
  و […] نیز به صورت علنی از حضور دکتر خبر داده اند
  اگر شما اطلاع ندارین بهتر هست سکوت کنی و حرف نزنی چون این طور برداشت میشه که کلا شما سرتون کردین زیر برف و یا اینکه دارین مردم رو خدای نکرده …. فرض می کنین

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام وعرض ادب خدمت همه مردم عزیز وهمچنین مدیر خوب سایت افتاب
  این اقا خود را منتقد دکتر جعفرپور می داند به نظر من […] هست چون خود ایشان همیشه در کنار دکتر جعفرپور بودند یا به اهداف شخصی نرسیدند یا از […] ناراحت هست وبه جز کینه ورزی از این اقا چیزی ندیدم ویا بازی خودش و […] هست حیف این سایت نیست صحبت های این اقا گذاشتند.این شخص محبوبیت ندارد حتی اصول گراها هم قبولش ندارند حالا ما اصلاحات ها را می خواهند دلگرم کنند که در اینده کاندید شدند به لج دکتر جعفرپور به اینها رای بدهیم ما روشنفکرتر از اینها هستیم والا صد رحمت به جعفرپور که صادق تر از اینها هست شهر دست این اشخاص برسد چه می کنند.

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام خسته نباشید
  این بازی اصول گراها هست به فکر شهر باشید هر کدام که آمدید

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  عجب شما اقای محبی پور حداقل سریع نقاب برندار ما هر چه می کشیم از شماها هست

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت همشهریان عزیز
  به نظر من بگزاریم ثبت نام ها انجام گیرد بعد شاخص ومعیار را قرار دهیم بعد اعلام کنیم ونظرسنجی انجام دهیم این حرکت اقای محبی پور وبقیه نشان از ضعیف بودن کاندیدها یا نبود کاندیدقوی هست حداقل این نماینده فعلی ۸ سال جایگاه راگرفته از دست ندهیم چون این هم نیروسوزی هست به نظر من کمی شتابزده عمل نکنیم .هر چند که کار اقای محبی پور را خودی می بینیم وبازی بیش نیست .حتی اگر تبلیغات نماینده فعلی انجام می دهید ومردم با چالش روبرو می کنید کمی زود هست شاید کاندید خوبی پیدا شد

 19. زمانی گفت:

  0

  0

  آقایان محبی پور و دوستانش چه شده که هنوز نه به دار هست نه به بار ، نه ثبت نامی هست و نه کاندیدی و کاندیداتوری در کار ، علیه یک فرد که فعلا نماینده قانونی مردم هست یعنی در مقابل لار و لارستان موضع گرفته اید ؟ دست پیش و یاری گرفته اید برای شخصی که اگر سرتا پایش هم در عسل فرو برید به کام مردم لار شیرین نمی آید، کسی که برای بازسازی چهره مخدوش خود دست به هر اقدام جاهلانه ای میزند، از چسبیدن به . . . و تهدید و سوءاستفاده از تسلط بر تسنُّ ،
  و دوست دیگر شما آقای ر . ر که مهره کاندید احتمالی غیر لاریست، و قولهایی به ایشان داده اند که دور قبل هم چنین و چنان بود.
  ذهی خیال باطل این اکثریت مردم هستند که تصمیم نهایی را خواهند گرفت نه چهاردرصدی ها .
  ضمناً به صمد آغا بگویید اینجا زمین انتخابات است نه زمین فوتبال که شرقی_غربی باشد،
  کسی که ورزش و فوتبال لارستان را نه تنها در پایین ترین سطح نگه داشت بلکه فضاهای فیزیکی آن را هم به نابودی کشاند. ??
  ? و بار دیگر و یکپارچه لاری و لارستانی ها در دست هم میدهیم برای لارستانی آباد و متحد در سایه وحدت و همدلی.?

  • بیرمی گفت:

   0

   0

   بیایید عملکرد نماینده لامرد ولار مقایسه کنید جوا ب کل سوالتون در یافت میکنید آقایانی که از جعفر پور حمایت میکنید جز اختلاف کاری انجام نداده

 20. ریحانی گفت:

  0

  0

  حتماً این بنده خدا (محبی پور واربابانش)باج میخوان ، امتیاز میخوان ، مرخصی سالانه بی حقوق میخوان ، پست میخوان ،
  دکتر جان قول بهشون بده خودتون را راحت کنید، تا دست از سرتون بردارن .
  آها آها . .
  شرمنده ، شرمنده دکترجان یادم اومد شما اهل این برنامه ها نیستید ، پس مثل همیشه که دلت با خداست و تکیه گاهت خدا ، همچنان توکلت بر خدا باشد که بهترین حامی و تکیه گاهت خواهد بود .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آقای محبی پور که چیزی نگفته که اینقدر سوختین
   حالا مونده انشالله یک هفته ایام تبلیغات
   اونجا را نمی دونم می خواهید چیکار کنید چون قطعا سوزشش بیشتر از آلان هست.
   اول بروید گند زمین صدا وسیما که با هماهنگی […] انجام شده را پاک کنید بعد ….

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب محبی پور ! فرشته نجات ومعجزه گر لار ، خنج وگراش واوز دراین شرایط خاص کشور کیست ؟
  وقت لازم هست تابه تک تک عبارات شما پاسخ منطقی ومستدل بدهیم . این رابدان که حرف وجواب برای پاسخ به نوشته دستوری ودیکته شده شما هست.امانه وقت اجازه میدهد نه فضای مجازی چندان مناسب هست. گیریم باقلم فرسایی هدفدارتان به دستور م.م و… و تبلیغات غیراخلاقی زودهنگامتان بخواهید نماینده مردمی وپرتوان واخلاق مدار راتخریب کنید و چشم برروی عملکردهای مثبت دو دوره ایشان درزمینه های مختلف ببندید وایشان رابخاطر برخی اهداف محقق نشده بدون ذکر دلایل وعلتهای انجام نشدن آن هم عامدانه یا ازروی بی اطلاعی ازعلتهای عدم تحقق برخی اهداف، ایشان را ناتوان جلوه دهیدو به شکست ودوسرباخت ایشان را تهدید کنید ومردم رامنحرف ومانع ازحضورمجددشان شوید. اما مردم چه درفضای مجازی و غیرمجازی خوب می فهمند که برای شخصیتی چون دکتر جعفرپور (سوای آنکه آیاتصمیم به ورودمجدد داردیانه ؟ نمی دانیم ) شکست وپیروزی معنایی متفاوت ازآنچه شما فکروتصورمیکنید ،دارد. چیزی که برمردم وخوانندگان واضح هست ترس ودلهره شما وکاندیدمورد نظرتان م.م ازآمدن مجدد دکترجعفرپور هست.بنابراین بجای اینکه قهرمان معجزه گرخودرا معرفی کنید شروع به تخریب کرده اید. این قهرمان توانمند وبانفوذ ومعجزه گر شما که ازجهات مختلف ظاهرابر دکترجعفرپور ارجحیت دارد وقرارهست معجزه کند کیست؟ ارجحیت وبرتری های اورا ازجهات مختلف اززوایای مختلف رو کنید تامردم بشناسند وبه این فرشته نجات دراین شرایط خاص کشور رای دهند.

 22. پارسا گفت:

  0

  0

  ?توجه “لارستانی ها” به تجربه ارزنده “جهرمی ها ”

  جهرمی ها ۳دوره به دکتر رضایی رای دادند وهردوره تلاش کرده اهداف ناتمام خودرا ادامه دهد. حال یا موفق بوده یانبوده . قطعا درهردوره باتوجه به شرایط کشور تلاش کرده اقداماتی انجام داده. اینکه چقدرموفق بوده نیازبه تحقیق وتفحص وبررسی دقیق و معتبر وموثق دارد . اینکه مردم جهرم ازعملکرد دکتر رضایی راضی اندیانه وچقدر راضی هستند نمیدانیم . اینکه دور چهارم بخواهد بیاید یانه هم نمیدانیم . اما بجای نگاه به تجربه لامردی ها به جهرمی ها هم میتوان نگاه کرد.

  یک تفاوت عمده لاریها با جهرمی ها ولامردی ها این هست که وحدت وهمدلی وهمراهی آنها باهم بیشتر هست .
  جناب محبی پور ! بقول خودت که اشاره به لامردی هاکردی کمی ازلامردی ها یادبگیر وعمل کن . آنها سازمان دهی میکنند به نیروهای خود پروبال میدهند جاسازی میکنند نیروپروری میکنند نفوذ میدهند بالا می برند اما شما وامثال شما با فریب خوردگی ونااگاهی خود بااهداف ومقاصد خاص خودتان، بجای همراهی همکاری برای توسعه شهرومنطقه شروع به تخریب نیروی توانمند وسرمایه مهمی میکنید که خسران وزیانش به مردم وشهرومنطقه برمیگردد ومردم نقش شما رادر این تخریب فراموش نخواهندکرد. حتی اگر آقای جعفرپور دوباره ورود پیداکند ورای بیاورد . ازخدا ومردم بترس جناب محبی پور.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تجربه سه باره جهرمی ها برای انتخاب رضایی منجر شد به شهرستان شدن خفر و کوچک شدن جهرم و حذف فرمانداری ویژه جهرم !! جعفرپور رو دوباره بیارید تا جویم و بیرم رو هم شهرستان کنه و فرمانداری ویژه رو بپرونه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نتیجه تجربه ارزنده جهرمی ها شهرستان شدن خفر و کوچک شدن جهرم و در نتیجه لغو مجوز فرمانداری ویژه جهرم بود. حتما جعفرپور و مشاوران سی متری مسجد النبی ایشونم میخوان همین کار رو سر لار در بیارن

 23. اوزی گفت:

  0

  0

  قشنگ مشخصه زورت گرفته اوز شهرستان شده هااا!
  اینکه نمایندتون نتونسته کاری براتون بکنه چرا پای اوز رو می کشید وسط؟
  اگه منصف بودی میگفتی اتفاقا جععرپور نماینده همه نبوده و نباید سنگ اندازی می کرد برای شهرستانی اوز، و باید به جمع آوری امضاها توی نمازجمعه لار گله و انتقاد می کرد! ولی افسوس که احترام به غیرخودی سرتون نمیشه!!

 24. گراش دیگر گفت:

  0

  0

  اینطور که از شواهد پیداست لار هم دل خوشی از جعفرپور ندارد. چه انتظاری دارید از گراشی‌ها و خنجی‌ها؟

 25. باانصاف باشیم گفت:

  0

  0

  چرا ما به این رشد نرسیده ایم که یک شهروند یک زمانی طرفدار نماینده بوده وحال به هردلیلی به نماینده گوشزد می کند که اگر اینکار کردی ویا نکردی این عواقب ها واین حسن ها برای منطقه دارد.
  ایشان جناب محبی پور هر آنچه شرط بلاغ است نگارش کرده. جناب نماینده است که خواه پند می گیرد خواه ملال… شما طرفداران نماینده که خیلی دو آتشه تر از نماینده هستید
  چرا؟

 26. درود بر لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  بااحترام به اقای محبی
  پارلمان یک کشور جایی برای تجربه اندوزی نیست درست مثل جام جهانی که جایی برای تجربه اندوختن نیست بلکه جایی است برای نشان دادن وبروز تجربه ها.
  مجلس اتاق فکر یک کشور ومرکز قانون گذاری است .دراین نهاد هر چه افراد باتجربه تر وپخته تر باشندپارلمان کارامد تری درتدوین قوانین خواهیم داشت
  بنده بشدت موافق کاندیداتوری مجدد دکتر جعفرپور هستم با توجه به تجربه ای که دراین دودوره کسب کرده است

 27. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  درمجموع به چند دلیل مطلب اقای محبی پور را درتخریب زودهنگام اقای دکتر جعفرپور اشتباه میدانم
  اول اینکه دکتر جعفرپور سرمایه ای ملی است .مگرما لاریها چندنفر مثل دکتر جعفرپور درمرکزداریم
  ؟نباید کاری کرد که دکتر جعفرپور درصورت کاندید نشدن یا رای نیاوردن دیگه هرگز به لار برنگردد درصورتیکه هنوز هم ایشان می تواند منشا خدمات زیادی برای منطقه باشد
  دوم اینکه این روشی کاملا منسوخ شده وغیراخلاقی است که با تخریب یک فردبخواهیم جایی برای فرد جدیدی باز کنیم
  اگر کسی قصد کاندیداتوری دارد خیلی شفاف میتونه بیاد وسط میدون وبرنامه هاش رااعلام کنه ومردم خودشون قضاوت خواهند کرد ونیازی به تخریب هیچ کسی نیست
  سوم اینکه از هر لحاظ حتی ضعیف ترین فرد با دودوره تجربه نمایندگی ارجحیت دارد بر فردی بدون تجربه مدیریتی درسطح کلان کشور

 28. مریم گفت:

  0

  0

  نماینده محترم جهرم در این چند ساله جهرم را قطب درمانی جنوب فارس و شمال هرمزگان کرد ، راه اهن جهرم در حال احداث است.جهرم را بندرخشک کرد و منطقه ویژه اقتصادی و گمرک منطقه ازاد در ان ایجاد شده است .جاده جهرم به شیراز بزرگراه شد و جاده جهرم بسمت لار تا یکسال دیگه بزرگراه میشه ، فرودگاه جهرم را راه اندازی کرد ، فرودگاهی که مسافر انچنانی ندارد در حال توسعه این فرودگاه است .

 29. لاری گفت:

  0

  0

  اقای احمدی باید هم دفاع کنید از اقای نماینده کم بشما نرسیده شمایی که قبل از این دنبال شغل بودید الان شدید مشاور، مردم کاملا شما رو میشناسند لطفا کمی به فکر دفاع از شهر باشید در افکار مردم خواهد ماند.

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  حاجی هشت سال هیچ کاری هم نکردی. سر مردم رو هم درد نیار برو کنار آفرین

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  فکر کنم اگر جعفرپور خودش نخواهد بیاید اطرافیانش نمی گذارند.چون جعفرپور بلاخره یک کاری تو تهران دارد ولی اطرافیان ایشان چی بی در کجا می شوند

 32. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشکل لاری میدونید چیه که فقط خودشون رو میبینن وبه بقیه بخشهای زیر مجموعشون به چشم دشمن نگاه میکنن وقتی میری داخل لار اگه بفهمن غیر لاری هستی میخوان سرتو ببرن در صورتی که لار بدون بخشهاش هیچی نیس وهمیشه هم موقع انتخابات حاضرین یه لاری که اصلا از نمایندگی فقط اسمش رو میدونه بزارین ولی هیچ کس غیر لاری رای نیاره در صورتی که این همه سال نماینده لاری رفت مجلس برا لار چکار کردن هیچی جز اینکه وقت مردم رو تلف کردن یک دوره حسنی از گراش رفت مجلس همون یک دوره حسنی بجای تمام ای ادواری که نماینده لاری بودن بیشتر کارایی داشت تا بقیه دورها همیشه حق بگین تعصب بیخود نداشته باشین این جعفرپور در حد نماینده نیست ونخواهد بود اقای محبی هم از هیچ شخص خاصی هنوز اسم نبردن که شماها برعلیه ایشون موضع گرفتین فقط واقعیت هارو گفتن از قدیم هم گفتن واقعیت همیشه تلخه کسانی که در کنار این نماینده هستن ودارن حمایت میکنن مشخصه که دارن در کنار ایشون حسابی منفعت میبرن که هرکسی نقد میکنه سریع موضع میگیرن ایقدر به مردم دروغ نگین به والله اون دنیا باید جواب بدین خداییش ایشون چکاری داخل ۸سال انجام دادن وچکاری نیمه تمام هس که قصد دارن دوباره برگردن وفقط هم خودشون میتونن انجام بدن وبقیه عاجز هستن یک کلام نماینده ایی که بخاطر حفظ موقعیت منافع خودش حاظر هس تمام ادارات رو خودش مهره چینی کنه که یه وقت ان اداره به حرفش گوش ندن وبله قربانگوش نباشن وزیر سلطه خودش باشه مفت هم ارزش نداره

 33. خور گفت:

  0

  0

  نكاتي كه در خصوص بعضي از نقاط ضعف دكتر جعفرپور فرموديد صحيح، اما جناب محبي پور اين شخصي كه شما به وضوح در حمايت از ايشان اخيرا بيشتر فعال شديد(اقاي م.م) حتي در اين حد نيز سابقه و عقبه خوب و روشني بين مردم ندارند. خود اقاي م.م نيز به خوبي نداشتن جايگاه در بين مردم را درك كرده اند كه در ادوار گذشته خود را از گردونه انتخابات كنار كشيدند.
  به نظر بنده روا نيست كه براي بولد كردن يا جايگاه بخشيدن از عنصر حمله بي ديگران استفاده كنيد.
  بهتر است صادقانه از خدمات اقاي م.م مطالبي را بنويسيد ، هرچند كه فكر نميكنم كسي عملكرد مثبتي از ايشان به ياد داشته باشد.
  متاسفانه نفاق پديده بسيار شوم و پست است كه در ايام نزديك به انتخابات بعضي افراد را به بهانه هر و وعده هاي مختلف در خود حل ميكند. انشالله كه خداوند به همه ما توفيق عمل صالح در كمال صداقت و شجاعت را عطافرمايد.

 34. یا هو گفت:

  0

  0

  سلام
  یه سوال از مدیر محترم سایت افتاب
  میشه لطف بفرمایید شفاف سازی کنین و توضیح بدین چرا سی متری مسجد النبی از متن حذف شده?
  ——-
  مدیریت سایت: بخش کوچکی از یادداشت به درخواست نویسنده آن اصلاح شد.

 35. شمسی گفت:

  0

  0

  چرا اشاره به عزیزان سی متری مسجد النبی رو از متن حذف کردین؟ همه متن یه طرف این موضوع یه طرف

 36. آدینه گفت:

  0

  0

  متاسفانه حذف قسمتی از متن که اشاره به سی متری مسجد النبی داشت کل متن رو تحت الشعاع خودش قرار داده. در واقع خوبی و اصالت متن همون یه تیکه کوچیک از متن بود . یه قسمت کوچک از متن اما بسیار پرمعنا .میشه گفت عزیزان سی متری مسجد النبی که از متن حذف شده حکایت از خیلی حرف های نگفته داشت که اون هم حذف شد .
  اینکه چرا نویسنده در متن میاره و بعد درخواست حذف رو میده جای سوال داره
  چرا نویسنده درخواست حذف داده؟
  چرا به جای پاسخ گویی و شفاف سازی از قاعده و قانون سانسور استفاده می کنن؟
  و چراهای دیگر که بعد از پاسخگویی به این سوالات مطرح خواهد شد.

  مدیریت محترم سایت خواهشا هم کامنت من تایید بشه و هم پاسخ داده بشه

 37. دهقانی گفت:

  0

  0

  همین به غزل خداحافظی را بخواند
  راستی کی دکتر شد؟؟؟؟؟؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان