میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 فوریه 2018 ساعت 6:27 ب.ظ سرویس:یادداشت 8 دیدگاه 746 بازدید

بی جان ولی پر بیان!

بی جان ولی پر بیان!

دکتر ابراهیم مهرابی*: دیروز در زمینی سنگلاخی مشغول صاف کردن مسیری بودم تا ماشین بتواند رفت وآمد کند. برخی سنگها آنقدر بزرگ و چسبیده به زمین بودند که نمی توانستم جابجایشان کنم. تقریبا مستاصل  شده بودم‌ ناگاه فکری به ذهنم رسید؛ این فکر کارگر افتاد و سنگهای بزرگ را جابجا کردم.

فکر بکر ما این شد که سنگ کوچکی را ابزار دست خود کردم و چند ضربه جانانه را بر گُرده سنگ بزرگ می زدم و از جایش تکان خورده و لق می شد و سپس از جایش بر می داشتم و به کناری پرتاب می کردم.

خوب ظاهرا تا اینجا اتفاق خاصی نیفتاده است ولی از قضا، اتفاق بزرگی در مرءآ و منظر من رخ داده بود چرا که همین کار ساده، بنده را به یاد کسی انداخت که نقش همین سنگ کوچک را در سیاست ایفا کرده بود و هشت سال مملکت را به مَغاقِ محنت فروکشانده بود. همان کسی که بعد از استعمالش، رهایش کردند و حتی رخصت «خودِنمایی» مجدد که حق مسلم شهروندی او بود را از او سلب کردند! سنگهای بزرگی توسط او از جایشان در آورده بودند و خود نیز همچون سنگِ دستِ امروزِ من، باید به کناری پرتاب می شد و شد!

برای درگیری و حذف اشخاص بزرگ و سترگ، کافی است از افراد کوچک بهره ببریم، بی ملاحظه ضربه می زند و با تشویق، ریشه ها را می زند! و با احساس تکلیف مقدس، خرمن ها را می سوزاند (البته پر واضح است که کار بسیار غیر اخلاقی و نادرستی است)

عجب درس آموزند این اشیاء بی جان پیرامون ما؛ تهی از زبان اما فربه از بیان!

*عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لارستان، خنج و گراش

از این نویسنده بخوانید:

انباشتِ «مصلحت»!


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  1

  با سلام
  تا حدود زیادی به اهدافشان رسیدند وان دوره ۸ ساله سنگ بنای جدیدی خواهد لود!

 2. سید مجتبی گفت:

  0

  1

  درود بر دکتر شریعتی گراش، از معدود نیروهای انسانی باسواد ، که قدرتو نمیدونن

 3. ناشناس گفت:

  2

  0

  مادامی که گفتمان آقای احمدی نژاد گقتمان امام و انقلاب بود و به دنبال تحقق عدالت بود ، جریان اصیل اصولگرایی از وی حمایت کرد و زمانی که با آرمانهای انقلاب و ولایت زاویه پیدا کرد و از جریان انحرافی حمایت کرد ، جریان اصیل انقلاب بی درنگ در برابر وی موضع گرفت . آیا این کار غلطی است ؟ اما متأسفانه اکنون که شمشیر را از رو بسته و بی محابا به مصاف ولایت آمده مورد حمایت اصلاح طلبان قرار گرفته است و نه تنها جناب مهرابی بلکه افرادی نظیر زیبا کلام نیز به دفاع و حمایت از احمدی نژاد و در تقابل با نظام برخاسته اند . به نظر شما سر این چیست ؟

 4. ناشناس گفت:

  0

  1

  باسلام
  تا زمانی که احمدی نزاد غلام حلقه به گوش جریان اصیل اصول گرا بود وهرچی به او دیکته میشد انجام می داد احتمالا گفتمان امام و انقلاب بود ولی وقتی گند ها بالا گرفت و دلار ۴ برابر شد و دزدی ها سر به فلک کشید دیگه محمود مسوول ان شکست ها قلمداد شد و باز فاصله گرفتن اصول گرایان اصیل از او احمدی نژاد انحرافی اعلام شد و مانند دستمال کاغذی به دور انداخته شد ! ولی احمدی نژاد ول کن معامله نیست! او خیلی ها را غرق خواهد کرد!
  زیبا کلام از کی اصلاح طلب شده است؟ جریان اصیل اصول گرا بدنبال حذف همه جریان های سیاسی است پس در این شرایط دشمنان به دوستی خواهند رسید! عجیب نیست !

 5. من گفت:

  0

  0

  آقا اجازه؟ من ی سوال دارم الان ایشون که اسمش نگفتی سنگه بزرگه است یا سنگ کوچیکه؟ چون به هر دو صورت برای دو حتی سه شخص متفاوت میشه بررسی کرد اونی که سنگ رو برداشته و طده مثل شما، اونی سنگ ک.چیکه بوده و اونی که سنگ بزرگه بوده حتی سنگ هایی که تکه میشدن هم میشه حساب کرد!

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام اقاي دكتر
  لازم نيست شما را به صفت باسواد بخوانيم يا نخوانيم . نوشته فوق نشان از قدرت درك و كشف روابط و پديده ها به تبع يك ذهن فعال دارد.
  احتمالا ” محاق محنت ” استخدام كرده ايد. و اشتباه تايپي است.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نام خدا
  جناب آقاي دكتر ابراهيم مهرابي عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات لارستان خنج و گراش – به استناد نوشته آفتاب لارستان-
  مات ار ابهت و نوشته هاي ديگر شما باعث سرور حقير كه علاقه مند كشور و انقلابم شد . كاش آني را كه به حمايت جمع جمييت شما سكان دار شد وقتي بحث علوم ( آزمايشگاهي – انساني و …) را پيش مي كشيد حد اقل به اندازه عضوي از حاميان
  خود در لار خنج و گراش فضايي را ايجاد مي كرد تا انديشه مندان در اين سپهر به دقت و تعهد نشينند.بگذريم.
  زماني نه دور ، نه هم نزديك به اندازه نيم عمر ، انديشه مندي اجتماعي به ما آموخت كه براي شناخت به متن و زمينه تاريخي
  توجه كنيم . خصوص در علوم انساني علاوه بر روش هاي معمول بر روش ديگري به نام تيپ شناسي و با اتكا آن به مطالعه
  امروز و ديروز خود بنشينيم . ياد آن معلم گرامي باد . براي شما آرزوي به روزي دارم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان