میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 آگوست 2020 ساعت 3:18 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 17 دیدگاه 2,014 بازدید

بی سقف، بی چراغ، بی پناه در تابستانِ بی رحمِ لار/ گزارش تصویری تکان دهنده از زندگی بدوی یک خانواده

بی سقف، بی چراغ، بی پناه در تابستانِ بی رحمِ لار/ گزارش تصویری تکان دهنده از زندگی بدوی یک خانواده

آفتاب لارستان: شهر لار را می توان شهر «شب های روشن» نامید، اما این تمام قصه شهری با مردمان شریفش نیست که این شهر درکنار روایت غالب، خرده روایتی هایی نیز دارد از فقر و انزوا و بی پناهی! نه خیلی دور که همین نزدیکی و در میانه میدانی روشن و درمانگاهی باشکوه!

«ابوذر بیغرض» عکاس «آفتاب» این بار نیز روایتگر یک تاریکیِ دیگر در اجتماع انسان هاست. روایتگر گوشه ای از زندگی بدوی خانواده ای که در تابستان داغ لار بی سقف، بی برق، بی آب و در یک کلام بی پناهند.

نام مادر و بیوه این خانواده «ثریا»ست، ستاره ای در آسمان که اینک در سامان خاک و خانه خود درمانده! و فامیل سجلی او «کاوشی»؛ اما دراصل تمام «فامیل» او پسری است که تمام طول روز را با جمع آوری زباله و ضایعات، قوتی را به سفره کوچکش می آورد!

ثریا اصالتا اهل «بناوریه» است اما ۴۰ سال از عمر ۵۰ ساله خود را در لار سپری کرده. او و پسرش حالا حدود یک سال است در زمینی متعلق به یکی از اهالی «بائن» کنار میدان امام رضا(ع) سکونت کرده و شرط صاحب ملک این بوده که در آن زباله ای نریزند.

از بین بلوک های سیمانی روی هم چیده شده که رد شوی اگرچه اثری از چراغ و کولر و پخچال پیدا نمی کنی اما امیدی را می یابی که در «آینه»ای منعکس شده که کنار آن تصاویری از زنان زیباروست! امیدی به روزهای خنک تر و شب هایی روشن تر شاید به همت انسان های شریف دیگر.


17 نظر

 1. حامی گفت:

  0

  0

  انکه دستت میرسد کاری بکن 😭😭😭

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام پسرش چندسالشه تایم کاری براش پیدا کنم

 3. احمد گفت:

  0

  0

  تا جایی که من اطلاع دارم جندین مکان دولتی در اطراف شهرهای لار و گراش و اوز و جود دارد که نیاز به نگهبان و سرایدار دارد . اما بدلیل نبود منابع مالی در توان دستگاههای زیربط نیست که نگهبان و سرایدار استخدام نمایند . در بیشتر این امکان شرایط حداقلی زندگی یعنی اب و برق و تلفن و سرویس بهداشتی وجود دارد . پس نتیجه می گیریم جامعه بی رحم نیست و میشود خانواده های این چنینی در مکانهای اشاره شده اسکان داد تا هم مشکل نگهبان و سرایدار حل شود و هم این عزیزان از حداقلی زندگی برخودار شوند .

 4. لاری گفت:

  0

  0

  چقد پیر شده!! اصلا بهش نمیاد ۵۰ ساله باشه!

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  ای خدا من روزانه ده بار از اونجا رد شدم ولی اصلا توجه نکردم…. چطور میتونیم شبا سر رو بالشت بگذاریم… در خالی که همین ور دل خودمون….. خدایا ببخش…

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  سپاس و ستایش ودست مریزاد به مدیر گروه ودستندرکاران مجموع به امید گشایش کار

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نام خداوند متعال،خداوند در قرآن کریم میفرماید:واحسن کما احسن الله الیک:یعنی چه نشسته ایم باید کاری کرد

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  آفرین به عکاس جوان ما

 9. جهانشاه طلوعى گفت:

  0

  0

  سلام ممنون مى شم مسولىن محترم اىن ساىت پى گىرى کنند که قسمتى از احتیاجات شان را مرتفع کنم شاید ایمیل اشتباه باشه لطفا تماس بگىرىىد

 10. صبا گفت:

  0

  0

  شرح این غصه نه قصه ست ولی تکراری

 11. دوده دل گفت:

  0

  0

  احسنننننت بر عکاس پرتلاش آقای بیغرض انشاالله موبشا کاری شوزبر بوکنم شاید خدا اده قصوری که رد بوسمو توجه مونکرده موزببخشه .

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  بیت محترم مرحوم آیت الهی لب تر کنن تا پول جمع بشه و برای اینها سرپناه مناسب تهیه کنن

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام ، خسته نباشید ،
  تکلیف این خانم چه شد ؟؟
  خانه ایی برایش اجار نکردن؟

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  نباید تمام موضوع و نوشته ها را سیاسی کرد. چه کار منزل آقا دارید. این همه کینه از کجاتان می آید

 15. بنده خدا گفت:

  0

  0

  سلام خدا قوت .بیزحمت شماره موبایلتون رو بفرستید تا جهت جمع آوری وسایل و کالا با شما برای این خانواده هماهنگی کنیم .اجرتون با امام زمان

 16. یک شهروند لاری گفت:

  0

  0

  سلام کاش گزارشی تهیه میکردین و اگر کمکی شده نتیجه رو اعلام کنید، اگر هم کمکی نشده لطفا اعلام کنید تا ما مردم لارستان بتوانیم در حد توانمان کمکی به ایشان کنیم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان