میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۴:۵۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 689 بازدید

تأکید بر اهمیت آبزی‌پروری برای درآمدزایی و اشتغال/ بازار ماهی‌فروشان در لار ایجاد می‌شود

در دیدار مدیر کل دفتر بهبود کیفیت سازمان شیلات با فرماندار لارستان مطرح شد:

تأکید بر اهمیت آبزی‌پروری برای درآمدزایی و اشتغال/ بازار ماهی‌فروشان در لار ایجاد می‌شود

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فراوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران با معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ دکتر عیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فراوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران به همراه مهندس علی فلاح مدیر کل شیلات استان فارس  با جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست مدیر کل دفتر بهبود کیفیت سازمان شیلات ایران با بیان اینکه توسعه شیلات می تواند ثروت خوبی ایجاد کند؛ افزود: شیلات نقش مهمی در جهت رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال دارد بنابراین باید از این فرصت به نحو بهینه بهره جست.

گلشاهی نقش شیلات را در تأمین بخش عمده پروتئین در جامعه مهم توصیف کرد و ادامه داد: اهمیت این صنعت برای حصول منابع ارزی و درآمد ملی بر هیچ کس پوشیده نیست و توسعه زیرساخت های این بخش می تواند کمک بسیار زیادی به اشتغال، ارزآوری، تأمین آبزیان مورد نیاز و درآمدزایی باشد و در بحث اقتصاد مقاومتی نیز زیاد می تواند تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه لارستان از یک شرایط بالفعل برخوردار است و با وجود اینکه سالانه ۱۷ هزار تن مصرف ماهی این شهرستان است؛ اذعان داشت: آبزی پروری توانسته به طور غیر مستقیم به عمران و توسعه روستاها، ارتقای سلامت جامعه، ایجاد فرصت های شغلی برای مردم، ایجاد و افزایش ثروت و افزایش درآمد جامعه و در نتیجه توازن منطقه ای گام بردارد.

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات، فرآوری آبزیان را از اولویت های این سازمان دانست و گفت: تنوع بخشی به محصولات شیلاتی بر اساس قابلیت تجاری سازی محصولات انجام می گیرد.

فرماندار ویژه لارستان نیز ضمن تاًکید بر حمایت از جامعه ماهی فروشان و صنعتی شدن تولید و آبزی پروری گفت: هر چه حمایت های دولت و شیلات از این قشر بیشتر شود، مطمئنا نقش مهمی در ایجاد اشتغال، تولید ثروت، کاهش نرخ بیکاری در مناطق شهری و روستایی دارد.

حسنی تصریح کرد: شهرستان لارستان به سبب برخورداری از پتانسیل ها و نزدیکی با آبهای خلیج همیشه فارس از ظرفیت خوبی در بالا بردن تولید و اشتغال آبزی پروری، ایجاد صنایع تبدیلی و تقویت فراورده های سنتی و همچنین صادرات برخوردار است.

وی در پایان سخنانش بر ساخت بازار ماهی فروشان در شهر لار تأکید کرد و در این خصوص  برای رونق تولید و اشتغال و رفاه و آرامش  و راحتی مردم اعلام آمادگی کامل نمود.

در پایان این نشست مقرر شد که  بازار ماهی فروشان در یک نقطه از شهر لار احداث شود.

گفتنی است در این نشست همچنین علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان و مهندس علی قاسمی معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی لارستان نیز حضور داشتند و مطالبی را بیان کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان