میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 مارس 2017 ساعت 12:08 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 800 بازدید

تأکید فرماندار بر حفاظت از منابع طبیعی در برابر افراد سودجو

در جمع کارکنان منابع طبیعی شهرستان بیان شد

تأکید فرماندار بر حفاظت از منابع طبیعی در برابر افراد سودجو

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان گفت: حفاظت از منابع طبیعی و ملی را بایستی از دوران کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی در سخنانی اظهار داشت: منابع طبیعی و ملی به تمامی بشریت در طول تاریخ تعلق دارد؛ یعنی همانطور که از گذشته وجود داشته است و به‌رغم همة شدت و ضعفی که نسبت به نحوة استفاده و بهره برداری از منابع ملی داشته اند بدست ما رسیده است به همان نحو نیز بایستی از این منابع خدادادی و طبیعی که متعلق به همة نسل هاست حفاظت و حراست کنیم که انشاءالله آیندگان نیز از این منابع ملی استفاده کنند.

فرماندار لارستان گفت: خیلی از ادارات در روزهای عادی و تا مشکلی پیش نیاید به چشم نمی آیند، یکی از این ادارات منابع طبیعی است که در موقع پیش آمدن مشکل و حوادث دیده می شود و در این موقع کارها و فعالیت‌هایشان ملموس تر است که بایستی قدردان این عزیزان باشیم.

حسنی خطاب به نیروهای منابع طبیعی تصریح کرد: اگر بخواهیم به تأثیر و اهمیت و حساسیت کار شما توجه کنیم باید تأثیرگذاری این اقدامات شما را به درازای تاریخ ببینیم و اینجور نیست که این جهان خلقت مربوط به یک نسل یا گروه و قشر خاصی باشد بلکه برای همه بشریت در طول تاریخ است و تا زمانی که منابع ملی و طبیعی وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر دفاع و حفاظت از منابع طبیعی در برابر افراد سودجو، خاطرنشان کرد: اگر افرادی سودجو بخواهند از منابع ملی و طبیعی ما بی رویه بهره برداری کنند و از بین ببرند، شما بایستی از این موضوع جلوگیری و قاطعانه از اراضی ملی دفاع و حفاظت نمایید چرا که منابع طبیعی زینت جهان و مایه سلامت افراد است.

معاون استاندار فارس حفاظت از طبیعت را وظیفه‌ای انسانی و دینی برای همه انسان‌ها دانست و تصریح کرد: حفاظت از منابع طبیعی و ملی را بایستی از دوران کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم تا حفظ طبیعت به عنوان یک فرهنگ در جامعه فراگیر و نهادینه شود. حسنی افزود: باید آموزش حفاظت از منابع طبیعی و طبیعت خدادادی را باید در برنامه آموزشی مدارس گنجاند. وی در عین حال آمادگی فرمانداری را برای اجرای اینگونه برنامه های فرهنگی به صورت مشترک در سطح شهرستان اعلام کرد.

فرماندار لارستان در پایان سخنانش، بحث حفاظت فیزیکی در حراست از منابع ملی را بسیار سخت و پیچیده دانست و افزود: حفاظت نرم، حقوقی و علمی و این که از حق مردم و دولت و کشور حفاظت شود تا این منابع به صورت بی‌رویه در اختیار سودجویان قرار نگیرد، موضوع بسیار مهمی است. وی در همین زمینه تأکید کرد: یقیناً واحدهای حقوقی و همچنین مدیریت شهرستان موضوع را مورد توجه قرار خواهند داد و امیدواریم با هماهنگی بین آن اداره و دستگاه های نظارتی، قضایی و حاکمیتی شهرستان بتوانیم از این استفاده بی رویه بعضی افراد سودجو جلوگیری کنیم تا سهم نسل های آینده نیز حفظ شود.

گفتنی است در این نشست علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری ویژه لارستان و منصور رضایی مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هم مطالبی را بیان نمودند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان