میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 800 بازدید

تأکید ویژه فرماندار لارستان بر رفع مشکلات صنعت‌گران و تولیدکنندگان

در بازدید از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی لار مطرح شد

تأکید ویژه فرماندار لارستان بر رفع مشکلات صنعت‌گران و تولیدکنندگان/ مردم و مسئولان از تولیدات شهرستان استفاده کنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان مستقر در شهرک صنعتی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به همراه علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و محمد پیمان فر رییس شرکت شهرکهای صنعتی لارستان از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان مستقر در شهرک صنعتی لار بازدید نمودند.

در این بازدید ۳ ساعته مسائل و مشکلات تعدادی از واحد تولیدی و صنعتی لارستان مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار ویژه لارستان در حاشیه این بازدید در سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر یکی از موضوعاتی که در دستور کار مسئولین می باشد، پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان است؛ به همین منظور این بازدیدها بطور مستمر انجام خواهد شد و ادارات ذیربط همچون صنعت و معدن و تجارت، شرکت شهرکهای صنعتی، امور مالیاتی، دانشکده علوم پزشکی، استاندارد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکلات را بررسی و برای رفع آن تصمیماتی بگیرند.

حسنی با تأکید بر تلاش در جهت رفع مشکلات صنعتگران و تولید کنندگان افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، رفع و حل مشکلات صنعتگران واحدهای تولیدی در اولویت است و انتظار ما از مدیران شهرستان بخصوص امور مالیاتی شهرستان این است که بیشترین تعامل را با واحدهای تولیدی داشته باشند و برنامه هایشان را تسهیل نموده تا واحدها با موانع کمتری مواجه شوند و بتوانند فعالیت هایشان را ادامه و توسعه دهند.

معاون استاندار فارس با تأکید بر اینکه برای اجرای اقتصاد مقاومتی به مشارکت و تعامل همه دستگاه های اجرایی و عموم مردم نیاز است، ادامه داد: استفاده از تولیدات داخلی باید فرهنگ سازی شود؛ بنابراین دستگاه های اجرایی، اصناف و همه مردم در خرید ملزومات خود از تولیدات داخلی و بومی استفاده کنند.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه جدی با بیکاری و ایجاد اشتغال، گفت: در حال حاضر باید با خرید کالای داخلی به تولیدکنندگان کشور کمک کرد، چرا که مصرف کالای داخلی، اشتغال مستقیم را به همراه خواهد داشت و برای مبارزه با بیکاری در هر جامعه ای مفید و مهم است.

حسنی از مردم و مسئولان تقاضا کرد که با خرید تولیدات داخلی بویژه تولیدات شهرستان لارستان، به بازار رونق بخشند و با حمایت از تولیدات داخل به اشتغال کشور کمک کنند.

در این بازدید همچنین جمعی از تولید کنندگان و صنعتگران این شهرستان اهم مسائل و مشکلات و درخواست های خود را از جمله مسائل بدهی و معوقات بانکی، بخشش جرائم مالیاتی و بانکی، تأمین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، مشکلات مالیاتی و هزینه های جانبی مطرح و خواستار پیگیری و رفع این موارد شدند.

گفتنی است فرماندار از شرکت شیرین طعم لارستان تولیدی بیسکویت مادر، واحد تولیدی مسقطی ترنج (حلوا مسقطی لاری)، شرکت خورشید طلایی تولیدی تن ماهی، شرکت عالم گستر لارستان تولیدی دستمال کاغذی و دستمال حوله ای و شرکت نسیم سحر لارستان بازدید نمود.

لازم به ذکر است شهرستان لارستان با دارا بودن ۳ شهرک و ۲ ناحیه صنعتی و ۱۴۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی و اشتغال زایی برای ۱۸۰۰ نفر به لحاظ تعدد واحدهای صنعتی رتبه دوم را بعد از شیراز به خود اختصاص داده است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان