میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۳:۳۱ ق.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 568 بازدید

تانوما و لارستان

تانوما و لارستان

احمد محمدی: شاید عده ای با شنیدن نام تانوما فکر کنند، تانوما کلمه ای غیر فارسی است اما تانوما چیزی نیست جز مخفف عبارت «تار نوری مخابرات ایران». این طرح برای کشیدن فیبر نوری تا ساختمان یا خانه هاست که همواره با حمایت دولت تدبیر و امید همراه بوده است.

این سرویس به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا محل سکونت مشتری بهره می‌برد و می‌تواند سرویس‌های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، چندرسانه‌ای و دیگر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار دهد. درخواست فیبر برای مشترکان رایگان است. از مزایای دیگر این طرح داشتن بدون محدودیت خطوط تلفن می باشد.

مديرعامل شركت مخابرات استان فارس در ابتدای خرداد ماه امسال طی مصاحبه ای اعلام کرده است که: «سال قبل با اقدامات انجام شده توسط اين شركت، ظرفيت ارائه خدمات تانوما يا كشيدن خط فيبرنوري براي منازل، به ميزان ۶۰ هزار شماره ايجاد شده است؛ امسال نيز ايجاد ۱۲۰ هزار ظرفيت تانوما در فارس مد نظر قرار دارد.»

ضمن استقبال از طرح های اینچنینی که بستر های لازم برای تکمیل تر شدن خدمات دولت الکترونیک، مصرف کمتر سوخت، استفاده بهینه از زمان شهروندان و فواید بسیار دیگر آن، لازم است از سازمان های مسئول در این امر و به خصوص مدیریت محترم مخابرات لارستان که به تازگی نیز ارتقا یافته است سه پرسش مطرح گردد.

۱)چند درصد از پهنه جغرافیایی و چه تعداد از جمعیت دویست و اندی هزار نفره لارستان در صورت جلب موافقت سلسله مراتب بالاتر اداری مخابرات، می توانند از مزایای این طرح بهره برداری کنند؟

۲)آیا تاکنون بستر سازی های لازم و مکاتبات اداری و پیگیری های بوروکراتیک برای شروع این طرح انجام پذیرفته است؟

۳)آیا سکونت در شهر های دور از مرکز شهرستان یا روستاها می تواند بر اصل ارائه تانوما یا کیفیت ارائه آن اثرگذاری معنی داری داشته باشد؟

امید است مخابرات لارستان بتواند با توجه به ارتقا امیدوار کننده خود به عنوان شهرستان پیشرو در ارائه خدمات نوینی همچون تانوما در سطح استان مطرح گردد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان