میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 ژانویه 2014 ساعت 12:18 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, چند رسانه ای 3 دیدگاه 4,200 بازدید

تايپوگرافيتي در صحراي اناغ

تايپوگرافيتي در صحراي اناغ

سايت شخصي مسلم ابراهيمي: در گوشه کنار طبیعت لارستان علاوه بر آب انبارها (که همه جا هستند) خانه های کوچکی را می بینید که معمولا در یا حصاری ندارند و به عبارتی درب اشان به روی همه کسانی که برای کار یا تفریح به طبیعت آمده اند باز است. ظاهری ساده دارند و دیوارشان پر از دست نوشته ها و یادگاری های ذغالی است.

صبح جمعه یک روز پاییزی به اتفاق دوستان به صحرای اناغ آمدایم و دیدن این خانه بهانه ای شده است برای انجام یک کار تایپوگرافی گرافیتی ! که در ادامه می توانید عکس های بیشتری از آن را ببینید.

چند سال پیش به بهانه گرافیتی، کار در محیط را شروع کردم اما برای کار در فضاهای عمومی و شهری همیشه باید به مسئولین و ناظم ها جواب پس میدادم. این محدودیت آزار دهنده باعث شد که همان گرافیتی ها را در محیط طبیعی تجربه کنم. جایی که آزادی بیشتری احساس می شد و ترکیب این نوع هنر با طبیعت به تازگی لحن آثار کمک می کرد.

اما کم کم متوجه شدم طبیعت هم برای خود ناظم هایی دارد و گاهی طرفدارن سخت گیر محیط زیست به دخل و تصرف اندک ما در طبیعت معترض هستنند!

حال ایده کار بر روی دیوار های این خانه در صحرای اناغ شاید راه گریزی باشد برای اجرای کار هنری در آزادی بیشتر و البته بدون ایجاد دخل و تصرف در محیط طبیعی.

برای اجرای کار از ترکیب پودر رنگ معدنی و آب استفاده می کنیم.

برنامه از پیش تعیین شده ای برای اجرای این اثر نداشتیم. شعری که برای توشتن انتخاب کردم از سروده های دوست عزیزم  داوود افتخار است :

«چرا اسیر مهربانی دستان ات نمی شوند؟

چرا تو را رها می کنند و می روند، پرنده هایی که رهانیده ای از بند؟»

با تشکر از همراهی هنرمندان:  سعیده آرین ، صالح موحدی ، فروغ شجاع زاده، الهه پیرغیبی وعماد نورانی

و تشکر ویژه از احمد نبی زاده؛ عکاس گروه

anaq-2 anaq-3 anaq-6 anaq-42 anaq-7 anaq-91 anaq-52 anaq-8 anaq-111 anaq-131 anaq-141 anaq-122


3 نظر

 1. نگار گفت:

  0

  0

  كارهاي مسلم ابراهيمي هميشه خلاقانه و بي نقصه. داشتم با خودم فكر مي كردم اولين گروه از مردمي كه وارد اين استراحتگاه ميشن چقدر متعجب مي شن. كاش آقاي ابراهيمي وقت و پول اين را داشت تا تمام بركه ها و استراحت گاه هاي لار را اينطوري نو نوار كنه.

 2. وارطان گفت:

  0

  0

  سلام. بسیار زیبا و خلاقانه است.
  پرنده های دلمان بلند پرواز و اسمان پروازمان پرنور..
  از بوی خاک تو سیرم، تنها گاهی دلم باران می خواهد.
  سپاس از دست و دلتان ….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان