میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 فوریه 2020 ساعت 3:30 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 268 بازدید

تاکنون موردی مشکوک به کرونا در فرودگاه لار مشاهده نشده است

این روزهای در فرودگاه لار چه می گذرد؟!

تاکنون موردی مشکوک به کرونا در فرودگاه لار مشاهده نشده است/ کلیه ی سطوح، اتوبوس های حمل مسافر و تجهیزات فرودگاه پس از خروج مسافران ضدعفونی می شوند

به گزارش «آفتاب لارستان» در پی نگرانی مردم از احتمال ورود ویروس کرونا به لارستان و ابهامات ایجاد شده در مورد رعایت نشدن اصول بهداشتی در فرودگاه، روابط عمومی اداره کل فرودگاه آیت الله آیت اللهی لارستان توضیحاتی را در این زمینه برای سایت «آفتاب لارستان» ارسال کرده است که در ادامه می خوانید:

از ششم بهمن ماه ۹۸ که موارد مثبت ویروس کرونا در چین مشاهده شد، بلافاصله به تمام فرودگاه های کشور ابلاغ شد که همه ی پروازهای مستقیم و مسافران ترانزیت از کشور چین، چک و قرنطینه شوند.

فرودگاه لار نیز از ۷ بهمن ماه با تشکیل جلساتی با معاونت بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی، رئیس بیماری های واگیر شهرستان و رئیس مرز هوایی، چک مسافران ورودی از دبی و سپس دوحه و کویت را در دستور کار خود قرار داد.

قرنطینه بهداشتی فرودگاه از تاریخ هفتم بهمن فعال بوده و تمام مسافران ورودی دبی چک و مسافرانی که سابقه سفر به چین داشتند به صورت مجدد چک و قرنطینه می شدند؛ موارد مشکوکی هم در ابتدا مشاهده شد که از طریق مجموعه علوم پزشکی به بیمارستان منتقل شدند و همان ابتدا آزمایشات منفی بود.

در حال حاضر، حدود یک ماه است که فرودگاه لار مسافران ورودی خارجی را چک می کند و بعد از اعلام مثبت بودن تست کرونا در شهر تهران، پروازهای ورودی از مبدا تهران نیز چک می شود و تاکنون مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

همچنین، مانور و آموزش کارکنان جهت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا توسط دانشکده علوم پزشکی لارستان در فرودگاه لار انجام گرفت.

لازم به ذکر است که از تاریخ هفتم بهمن ماه، کلیه سطوح ترمینال که تحت تاثیر عبور و مرور مسافران پروازهای خارجی بودند بلافاصله پس از خروج مسافران ضدعفونی می شوند و کلیه اتوبوس ها و تجهیزاتی که با حمل و نقل بار و مسافر در ارتباط هستند بلافاصله بعد از پرواز ضد عفونی می شود و لوازم مورد نیاز شامل دستکش، ماسک و سایر تجهیزات ضدعفونی فردی نیز در اختیار کلیه پرسنل شاغل در فرودگاه قرار گرفته است.

در پایان، از دانشکده علوم پزشکی لارستان، رئیس مرز هوایی لار و شرکت هواپیمایی ایران ایر و شرکت هندلینگ سامان به خاطر همکاری صمیمانه با مجموعه مدیریت فرودگاه لار تشکر می کنیم.

در ادامه تعدادی از عکس های فعالیت های بازدارنده فرودگاه لارستان دربرابر شیوع و انتقال بیماری کرونا را ببینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان