میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2020 ساعت 9:49 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 124 بازدید

تاکنون ۲۸۱ نفر از مجموعه علوم پزشکی لارستان به کرونا مبتلا شده‌اند/ آمار قطعی فوتی‌ها در منطقه براثر کرونا ۹۲ نفر و آمار فوتی‌های مشکوک به کرونا ۱۵۱ نفر است  

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان:

تاکنون ۲۸۱ نفر از مجموعه علوم پزشکی لارستان به کرونا مبتلا شده‌اند/ آمار قطعی فوتی‌ها در منطقه براثر کرونا ۹۲ نفر و آمار فوتی‌های مشکوک به کرونا ۱۵۱ نفر است  

به گزارش آفتاب لارستان، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در نشست خبری با رسانه های دارای مجوز شهرستان که روز چهارشنبه ۳۰ مهر برگزار شد، با ارائه آماری متفاوت از کرونا در منطقه گفت: کل فوتی‌های مشکوک به کرونا تا الآن ۱۵۱ مورد، کل فوتی ثبت شده در اثر کرونا، ۹۲ مورد، کل فوتی مشکوک با تست منفی کرونا ۶۰ مورد، تعداد زنان فوت شده ۶۴ مورد، تعداد مردان فوت شده ۸۷ مورد، تعداد افاغنه فوت شده ۱۰ مورد و تعداد ایرانی‌های فوت شده ۱۴۱ مورد بوده است.

دکتر وحید یگانه در مورد آمار مبتلایان به کرونا در بین کارکنان مجموعه علوم پزشکی لارستان اظهار کرد: کل مجموعه ی علوم پزشکی که با این بیماری درگیر شدند ۲۸۱ نفر بودند که از این تعداد، ۱۱۵ نفر مرد و ۱۶۶ زن مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: تعداد پرسنل مبتلا در زیرمجموعه ی معاونت بهداشتی ۱۰۰ نفر، تعداد پرسنل مبتلا در زیرمجموعه ی درمان ۱۵۸ نفر و تعداد پرسنل مبتلا در زیرمجموعه ی دانشکده علوم پزشکی لارستان (ستاد علوم پزشکی) ۲۳ نفر بوده است.

دکتر وحید یگانه، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در این نشست خبری به سوالات آنان نیز پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

از بسیاری از افراد مبتلا به کرونا تست گرفته نمی شود، آیا این موضوع روی آمار کلی مبتلایان اثر منفی نمی گذارد؟

در این زمینه، یک گروه هدف را مشخص کرده اند و ما موظفیم که فقط از این گروه هدف تست بگیریم، ۱۱ مرکز را انتخاب کرده ایم که بیماران در آنجا به صورت سرپایی معاینه می شوند، اگر نیاز به تست باشد پزشک خانواده به متخصص و متخصص به واحد واگیر برای تست و نمونه گیری ارجاع می دهد.

در بسیاری از مواقع، موارد مثبت علامت دار داریم اما بدحال نداریم که نیاز به ارجاع به بیمارستان و بستری داشته باشد. الآن هم اعلام می کنیم که هر کسی حتی اگر چند علائم سرماخوردگی داشت فکر نکند سرما خورده است، با همان تشخیص کرونا، فاصله ی فیزیکی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کند.

می دانیم که تعداد فوتی‌های کرونا خیلی بیشتر از آماری است که اعلام می شود که آن هم ممکن است به دلیل تست های منفی قبل از خاکسپاری است، با این وصف شمار فوتی ‌های واقعی متاثر از کرونا در لارستان چقدر است؟

منطقه ی ما از نظر ابتلا و فوتی بر اثر کرونا نسبت به کشور و استان فارس شرایط خیلی خوبی دارد، در تیرماه زمانی که پیک کرونا به سراغ شهرستان آمد بیشترین موارد فوتی ها از بین سالمندان و افراد دارای مشکلات زمینه ای بود، بعد از آن مشکلی نداشتیم، جز چند مورد که افراد جوان و حتی ۱۱ ساله بودند.

نمی توان برای آمار فوتی ها در شهرستان ضریب تعریف کرد اما اگر به عنوان نمونه بیماری با وضعیت بدحال در بخش بستری شود، مدتی را در آنجا بگذراند، بعد از دو هفته یا مدتی، تست اش مجددا منفی و ترخیص شود جزو آمار وزارت خانه ای که باید ثبت کنیم حساب نمی شود.

به نظر شما دلیل کاهش آمار مبتلایان و افراد بستری در لارستان چیست؟

کارهای نظارتی و فرهنگ سازی که در شهرستان اتفاق افتاد باعث شد که بیش از ۹۵ درصد از مردم ماسک بزنند، این اتفاق خیلی خوبی بود، همکاری های بین بخشی، بین مسئولان، علوم پزشکی و مسئولان و همراهی هایی که مردم با ما داشتند…

به همین دلیل، الآن فقط یک مریض بدحال بستری در بیمارستان داریم، موارد بستری مشکوک یا مثبت داریم اما بیمار بدحال نداریم، به جز یک مورد؛ این موضوع نشان می دهد که مردم خوب رعایت کردند و همکاری های خوبی با ما داشتند، اگر پروتکل های بهداشتی ای که در حوزه ی کرونا وجود دارد، رعایت شود و ادامه یابد، شاهد شیوع آنفولانزا در شهرستان هم نخواهیم بود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان