میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 دسامبر 2016 ساعت 7:03 ب.ظ سرویس:اجتماعی 3 دیدگاه 1,260 بازدید

تاکید بر «وحدت» در کنار مرقد منادی «وحدت»+ گزارش تصویری

مراسم جشن هفته وحدت با حضور مردم و مسئولان در حسینیه اعظم لار برگزار شد

تاکید بر «وحدت» در کنار مرقد منادی «وحدت»+ گزارش تصویری

با حضور مسئولین کشوری، شهرستانی و علما و مردم  شیعه و سنی، مراسم جشن هفته وحدت در حسینیه اعظم لارستان برگزار شد.

بمناسبت ولادت با سعادت حضرت پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، مراسم جشن باشکوهی با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد عضو شورای حل اختلاف قوا، دکترعلاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن آیت اللهی، مسعود راسخی و علی اصغر علی پور معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری، دکترجمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و ائمه جمعه شهرستانهای خنج و گراش،  علماء، روحانیون، طلاب و جمع زیادی از مردم تسنن و تشیع جنوب استان فارس در حسینیه اعظم لارستان برگزار شد.

img_8336

در این مراسم عضو شورای حل اختلاف قوا، گفت: اتاق فکر سازمان های «سیا» و «موساد» به این نتیجه رسیده اند که برای نجات و بقاء اسرائیل غاصب و خونخوار باید مسلمانان در کشورهای مصر، سوریه، عراق، لبنان، یمن، حجاز و غیره با یکدیگر بجنگند.

حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد با گرامیداشت یاد و خاطره علمای وحدت بخش تشیع و تسنن در لارستان بزرگ، اظهار داشت: حضرت آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی(ره) سالها همچون خورشیدی درخشان میان برادران و خواهران اهل سنت و تشیع الفت و مهربانی را برقرار کرد.

عضو شورای حل اختلاف قوا با بیان اینکه همه مذاهب و اقوام مختلف جامعه اسلامی ایران باید در امور داخلی و خارجی امت اسلام اهل صبر و برادری باشند و تبادل نظر کنند، افزود: همه ما می بایست در حوزه مسائل اجرایی یک صف واحد باشیم و صبر فردی را با جمعی ارتقاء و استحکام ببخشیم.

ابوترابی با اشاره به حربه های مستکبران برای قراردادن مذاهب و اقوام مختلف اسلامی در مقابل یکدیگر، تصریح کرد: تفکر وهابیت برای ایجاد اختلاف بین مذاهب اهل سنت و تفکر بهائیت برای تفرقه بین شیعیان از سوی دشمنان تأسیس شده اند.

وی خاطر نشان کرد: بنا به فرمایش پیامبر بزرگ اسلام(ص) و آیات قرآن کریم، تأکید شده است تا مسلمانان در کنار یکدیگر بایستند و ازتفرقه و اختلاف بپرهیزند.

عضو شورای حل اختلاف قوا با بیان اینکه پیام نخست مقاومت اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و آیت الله خامنه ای، ایستادگی در برابر مستکبرین با اتکاء به قدرت وحدت اسلامی است، یادآور شد: پیروان ادیان الهی می بایست در حول کلمه «لااله الا الله» با یکدیگر وحدت داشته باشند.

وی انقلاب اسلامی را محصول حضور و مشارکت آحاد جامعه اسلامی دانست و افزود: صدور پیام مشترک به مناسبت هفته وحدت توسط ائمه جمعه اهل تسنن و تشیع منطقه لارستان بزرگ، نشان انسجام امت اسلام در این نقطه از جهان اسلام است.

img_8465

ابوترابی خطاب به مردم همیشه در صحنه لارستان و ایران اسلامی با اشاره به رشادت های آنان در جنگ تحمیلی و فشارهای دشمنان پس از آن، گفت: اگر مردم مسلمان ایران در برابر دشمنان مقاومت نمی کردند، امروز خاک مقدس کشور زیر پوتین های مستکبرین بود.

این کارشناس دینی و سیاسی با تأکید بر اینکه وحدت باعث عزت پیروان حضرت رسول اکرم(ص) می شود، ادامه داد: عزت امت اسلام در وحدت جامعه است.

وی تصریح کرد: قومیت ها، ملیت ها، تنوع گویش، اختلاف در فهم دین، راه را برای تفرقه امت اسلام هموار می کند و دشمنان با سوء استفاده از این ضعف ها به دنبال ایجاد شکاف در جامعه اسلامی هستند.

عضو شورای حل اختلاف قوا با بیان اینکه امت اسلام که پیروان قران و پیامبر(ص) هستند همه در یک صف واحد رو به کعبه ایستاده ایم، گفت: اهانت به مقدسات برادران و خواهران اهل سنت و تشیع، شکستن جبهه واحد اسلام است و آنان که به نام دفاع از جامعه پیرو اهل بیت(ع) به اهل سنت احترام نگذارند بزرگترین ظلم را به جامعه اسلامی تحمیل کرده اند.

ابوترابی با تأکید بر اینکه جامعه اسلامی می بایست دارای یک قدرت نظامی مقتدر، مسنجم و درهم تنیده داشته باشیم، افزود: همه امت اسلام باید در یک جبهه واحد با یک قدرت نظامی متشکل و هماهنگ داشته باشند تا بتوانند از خودشان دفاع کنند.

وی با ابراز تأسف از مورد هجوم قرار گرفتن کشورهای اسلامی توسط دشمنان اسلام و قرآن، تصریح کرد: متأسفانه با حربه مستکبرین بدست مسلمانان خون مسلمانان در حال ریخته شدن است و هواپیماها از عربستان به عنوان سرزمین وحی برمی خیزد و خواهران و برادران مسلمان را در یمن بمب باران می کند.

عضو شورای حل اختلاف قوا خطاب به ملت مسلمان جهان بیان کرد: آمریکا و جهان غرب که کشور یمن را محاصره کرده اند تا به مردم مظلوم این کشور کمک بهداشتی و انسان دوستانه نرسد، بدنبال کسب منافع خودشان هستند.

پیش از این نیز شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع دینی فرهنگی امام شافعی اوز به نمایندگی از علماء اهل سنت با بیان اینکه می توان با رعایت حق تقوا بین مومنین پیوند قلبی ایجاد کرد، افزود: طبق آیاتی از سوره اعراف معنی تقوا به بیداری دل مومن تعریف شده است و از مرده دلان چیزی جز تفرقه و اختلاف نمی توان انتظار داشت و آنها برادران ما نیستند.

انصاری با استناد به آیات قرآن کریم یکی از بزرگترین نعمتهای الهی را نعمت اخوت و برادری دانست و اظهار داشت: این نعمت دارای پیش شرطی به نام اُلفت بین دلهاست.

مدیر مجتمع دینی فرهنگی امام شافعی اوز ادامه داد: در سوره انعام نیز خداوند به این مورد اشاره کرده است که هر وقت خداوند بخواهد ملتی را دچار عذاب کند بین آنها اختلاف درونی ایجاد می کند.

این عالم دینی اهل سنت تصریح کرد: خداوند در سوره عمران راه حل الفت را بیان کرده و آن را خاص مومنان دانسته و راه حل ایجاد الفت درونی  را داشتن تقوا می داند.

وی با بیان اینکه می توان با رعایت حق تقوا بین مومنین پیوند قلبی ایجاد کرد، افزود: طبق آیاتی از سوره اعراف معنی تقوا به بیداری دل مومن تعریف شده است و از مرده دلان چیزی جز تفرقه و اختلاف نمی توان انتظار داشت و آنها برادران ما نیستند.

img_8453

انصاری با اشاره به اینکه مومن زبان را از آنچه که ممکن است باعث تفرقه و دشمنی شود، سکوت می کند، یادآور شد: این فرد اهل بهشت است و کسی که درونش را از بغض و ریا وتظاهر پر کرده، باعث سوزاندن خود و اطرافیانش در آتش جهنم می شود.

وی سخنانش را با این دعا که همه انسانها به زیر چتر الهی بازگردند و تفرقه و اختلاف را از جهان اسلام بزدایند، به پایان برد.

فرماندار ویژه لارستان هم در این مراسم اظهار داشت: هفته وحدت به عنوان ابتکاری جدید مایه همبستگی، همدلی و همراهی امت مسلمان شده است.

جلیل حسنی با بیان اینکه مردم جنوب فارس به دلائل اعتقادی، همبستگی اجتماعی و عمل آیات قرآنی از گذشته تاکنون منشاء وحدت و انسجام اسلامی هستند، گفت: این وحدت نشأت گرفته از غنای فرهنگی، حس نوع دوستی و مبارزه با نقشه شوم استکبار جهانی مبنی بر ایجاد اختلاف بین مسلمانان است.

وی با تقدیر و تشکر از مردم مؤمن و ولایتمدار تسنن و تشیع شهرستانهای لارستان، خنج و گراش به جهت همگرایی و همدلی در راستای استحکام انقلاب اسلامی، افزود: برگزاری دهها ویژه برنامه هفته وحدت در این شهرستانها با الگوگیری از سیره پیامبر بزرگ اسلام(ص) نشان از بصیرت و پایبندی اعتقادی دارد.

img_8429

وی با تأکید بر نقش علمای بزرگی همچون حضرات آیات آیت اللهی(ره) و موسوی لاری(ره) و همچنین برجستگان دینی اهل سنت مرحومین شیخ فقیهی و شیخ ابونجمی در ایجاد وحدت در جنوب کشور و منطقه لارستان بزرگ، ادامه داد: تأثیرگذاری این علما از زمان مشروطیت با توجه به نفوذشان در راستای گسترش اسلام و تثبیت نظام جمهوری اسلامی در عرصه کشور بر کسی پوشیده نیست و مردم نیز با اعتمادی که به این علما داشته اند با پیروی از آنان وحدت را در بین خودشان نهادینه کرده اند.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری وحدت شیعه و سنی در منطقه لارستان را مثال زدنی دانسته اند، یادآور شد: این وحدت در لارستان بزرگ الگویی مناسب در کشور قلمداد شده است.

سخنرانی عبدالعلی اسلام پناه به نمایندگی از بیت آیت الله العظمی آیت اللهی،قرائت شعر در وصف و مدح پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت و مولودخوانی  و پخش نقل و شیرینی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

عکسها: آهنعلی نوشاد

img_8339 img_8342 img_8356 img_8359 img_8368 img_8374 img_8380 img_8381 img_8402 img_8415 img_8447 img_8449 img_8373 img_8469 img_8471 img_8494 img_8541 img_8571 img_8328 img_8322 img_8320 img_8610


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  مردم ما با هم وحدت دارن شما مساله ی سوریه رو حل کنید که پا توی معرکه ای گذاشتید که روز بروز بر اختلاف اضافه می کنه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما در تصميمي كه بزرگان گرفتن دخالت نكنيد لطفا چون همين اظهارات ناپخته هست كه ايجاد اختلاف مي كنه. اگه نمي خواهيد اختلاف باشه بايد گوش به حرف كسي بود كه از همه بيشتر اطلاع داره و اون هم فرمانده معظم كل قوا مي باشند.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خدا حضرت آقا را برای ما حفظ کند
   اما فکر نمی کنید این حرف شما به ما می گوید : ساکت شو و حرف نزن و حق نداری نظرت را بگویی ؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان