میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۵ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 175 بازدید

تاکید فرماندار بر احیای «بافت فرسوده» و ایجاد «نشاط» در دیدار با اعضای شورای شهر لار

تاکید فرماندار بر احیای «بافت فرسوده» و ایجاد «نشاط» در دیدار با اعضای شورای شهر لار

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع شهردار و اعضای شورای شهر لار ضمن تقدیر و تشکر از عبدالله محبی رئیس سابق شورای شهر لار و آرزوی موفقیت برای رحیم بیژنی رئیس جدید شورای شهر لار در سخنانی گفت: برای رفع مسائل و مشکلات شهرستان بایستی همه مسئولین، شورا و مردم در آن دخیل باشند و برای آن مهم تلاش نمایند.

وی تصریح کرد: انتظارات و مطالبات مردم زیاد است اما دولت هم با کمبود اعتبارات و منابع مواجه است، البته این موضوع باعث نشود که چون اعتبارات کم است پس نبایستی کار کرد. نه، بلکه بایستی تلاش ها مضاعف گردد که اعتبارات و منابع را برای شهرستان جذب کنیم.

فرماندار ویژه لارستان تأکید کرد: جلسه شورای شهر بایستی بصورت مستمر با حضور مدیران شهرستان برگزار گردد تا مسائل و مشکلات شهرستان به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه بنده خوشحال می شوم که با نمایندگان مردم در شوراها نشستی داشته باشم تا مشکلات را حل کنیم؛ گفت: اگر با هم بنشینیم و در کنار هم مشکلات و نارسایی ها و در ادامه ظرفیت ها و پتانسیل ها را اولویت بندی کنیم، یقینا سرعت انجام امور بیشتر خواهد شد.

حسنی در خصوص احیای بافت فرسوده و تاریخی این  شهرستان هم گفت: بی توجهی به میراث فرهنگ و بافت های تاریخی این منطقه، جفا به شهرستان است، لذا بایستی همه دست به دست هم دهیم تا میراث فرهنگی شهرستان احیاء و بازآفرینی شود.

وی ادامه داد: تاکنون برای این مهم استان تأمین اعتبار کلانی نکرده است، لذا بایستی تلاش کرد که این موضوع در اولویت اول برنامه های اجرایی شهرستان قرار گیرد و باید جدّی گرفته شود و در جلسات بعد هم بصورت تخصصی بحث شود.

معاون استاندار فارس اظهار داشت: آنچه که در شهر لار از قدیم الایام، سهل انگاری و بی توجهی شده است، همین بافت فرسوده و میراث فرهنگی و تاریخی شهر است.

حسنی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر به دنبال این برویم که چند خانة تاریخی در شهرستان به کمک سرمایه گذاران به یک مکان بوم گردی تبدیل کنیم، هم  اشتغال در شهرستان رونق خواهد گرفت و هم شاهد حضور زیاد گردشگران در این منطقه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از ضرورت های اساسی شهرستان، شادابی و نشاط اجتماعی برای مردم است؛ تاکید کرد: این موضوع برای ایام خاصی نباشد، بلکه بایستی متولیان دستگاه های فرهنگی متناسب با ایام های ملی و مذهبی برنامه های شاد و مفرحی را برای مردم اجرا نمایند.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه افزود: شهرداران، بخشداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا نظارت مستمر بر پروژه های عمرانی خود داشته باشند که ساخت و سازهای غیر مجاز انجام نگردد و یا در حاشیه رودخانه ها ساخته نشود.

حسنی تأکید کرد: به حمداله در لارستان از قدیم الایام کار شده است، اما بایستی فعالیت ها را مضاعف کرد و در این خصوص بایستی هماهنگی، همدلی و انسجام و اتحاد در بین مردم، مسئولین و همه گروه ها و احزاب بیشتر شود تا رشد و توسعه و پیشرفت در این منطقه کهن حاصل گردد.

حسنی در پایان سخنانش از همه دستگاه های اجرایی شهرستان خواست که با شوراهای اسلامی شهر و روستا همکاری لازم را بعمل آورند.

پیش از این نیز شهردار، رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر لار هر کدام جداگانه مسائل و مشکلات شهر را عنوان کردند.

اهم این موارد بازآفرینی بافت فرسوده، احیای میراث فرهنگی و بافت تاریخی، حضور زیاد متکدیان در شهر، ایجاد اشتغال، لغو پروازهای داخلی، مشکل کارخانه سیمان، مشکل مسکن مهر، استفاده از ظرفیت و پتانسیل نخبگان، توسعه گردشگری، ارتقای دانشکده علوم پزشکی، پاسخگویی شفاف مدیران شهرستان، پروژه جدید میدان مسجد جامع لار، احداث کشتارگاه جدید، کمبود اعتبارات شهرداری، دیدار مستمر با مدیران کل استانی، اجرای برنامه های فرهنگی و نشاط آور در شهرستان و رفع مشکلات سطح شهر در موقع بارندگی بود.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    ذهن فرسوده بدنبال بافت فرسوده است.بجای پرداختن به چند تا تیر و تخته و سنگ و سقاط بفکر نوسازی شهر باشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان