میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 می 2020 ساعت 12:14 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 137 بازدید

تاکید فرماندار ویژه لارستان بر تسریع و تسهیل اجرای طرح «مسکن ملی»

تاکید فرماندار ویژه لارستان بر تسریع و تسهیل اجرای طرح «مسکن ملی»

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان  تاکید کرد: دستگاه‌های متولی به صورت شفاف و قانونمند، مراحل تامین و واگذاری مسکن را پیگیری نمایند تا معارضات و تنش های اجتماعی را در پی نداشته باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویزه لارستان، جلیل حسنی در جلسه هماهنگی اجرای طرح اقدام ملی مسکن که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، فرماندار شهرستان خنج، معاونین فرمانداری های شهرستان‌های گراش و اوز، شهرداران و جمعی از روسای ادارات شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز در محل سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد؛ گفت: امروزه که همه به نویی در کشور درگیر ویروس کرونا هستند، همبستگی اجتماعی، فرهنگی و اعتقادات دینی، مذهبی و ارزش های انسانی و حتی سنت های دیرینه ای که بر فرهنگ ملی ما حاکم است، نشان داد که می‌توان هم در حوزه معیشتی و هم در حوزه سلامت بسیاری از موضوعاتی که توان جوامع مدرن نتوانستند از عهده آن بر بیایند، در ایران اسلامی با همدلی، همراهی و هم افزایی که در بین همگان بود آلامی را در مردم ایجاد کرد که تاب آوری اجتماعی را افزایش داد و تاب‌آوری اقتصادی را تا اندازه‌ای به دلیل کمک های معیشتی که توسط خیرین و نیکوکاران و نوع دوستان انجام شد به نوعی آلامی به نیازمندان و مستمندان و اقشار آسیب پذیر از بیماری کنار کرونا بخشید و این تاب آوری را بالا برد.

وی ادامه داد: امیدواریم این مهم را قدر  بدانیم و از این فرصت و از این نقطه قوت و ظرفیتی که داریم در حوزه اجرایی و مدیریتی نیز استفاده نماییم تا انشاالله با هم‌افزایی هرچه بیشتر اقدامات و فعالیت‌های خودمان را سرعت ببخشیم.

فرماندار ویژه لارستان در ادامه سخنانش با اعلام اینکه در مجموع ۷۵۸ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن و فرهنگیان، برای لارستان، در دست پیگیری است؛ تاکید کرد: نباید با مانع‌تراشی، وقفه در روند اجرای سریع‌ طرح ایجاد کنیم.

حسنی یادآور شد: تاکید دارم که از همین اول، تمامی مراحل طرح اقدام ملی مسکن، شفاف، قانونمند و چارچوب دار پیگیری شود و هرگونه توافق با متقاضیان مشخص باشد، تا در بین راه یا زمان واگذاری واحدها، با معارضات اجتماعی، تنش‌ها و مشکلاتی که قبلا اتفاق می‌افتاد، روبرو نشویم که در این خصوص اداره کل راه و شهرسازی لارستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس و شهرستان با همراهی شهرداران این موضوعات مهم را مورد توجه جدی قرار دهند.

معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان طبق قانون موظف هستند که نهایت همکاری را داشته باشند تا با سرعت و دقت عمل طرح به پیش برود، چون تأمین مسکن در شهرستان، یکی از نیازها و اولویت های اساسی ماست و شورای تامین مسکن شهرستان هم انشاءالله هماهنگی‌های لازم را خواهد داشت.

وی اظهار کرد: تمامی دستگاه های ذیربط با برنامه جلو بروند، تا در زمان بهره‌برداری این طرح عظیم با مشکلاتی مواجه نشویم و یقیناً این برنامه‌ها در راستای همین موضوعات است که ادارات خدمات رسان همچون آب ، برق، گاز، بنیاد مسکن و غیره اقدامات را شفاف‌سازی، چارچوب دار و قاعده‌مند انجام دهند تا بتوانیم از عهده این موضوع به نحو مطلوبی براییم.

فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش یادآور شد: متولیان امور ساخت مسکن، هماهنگی های لازم را انجام دهند که در کار وقفه ای ایجاد نشود و جلساتی که گرفته می شود هنر این را داشته باشند که مصوبات آن را به عمل تبدیل کنند و در کل در کارشان سرعت عمل و دقت لازم داشته باشند.

در ادامه باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، عباسی فرماندار شهرستان خنج، زمانی و منشی معاونین فرمانداری های شهرستان‌های گراش و اوز، شهرداران و جمعی از روسای ادارات شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز نیز مطالبی را بیان کردند.

اضافه می گردد که در مرحله اول و دوم ۴ هزار و ۲۸۰ نفر برای طرح اقدام ملی مسکن در حوزه اداره کل راه و شهرسازی ثبت نام کرده اند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان