میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 مارس 2021 ساعت 10:32 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 129 بازدید

تا اردیبهشت ۱۴۰۰ اینترنتِ پرسرعت به تمام روستاهای جنوبِ فارس می‌رسد

وعده «آذری‌جهرمی» در دیدار با «حسین‌زاده»:

تا اردیبهشت ۱۴۰۰ اینترنتِ پرسرعت به تمام روستاهای جنوبِ فارس می‌رسد

به گزارش روابط عمومی نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز، مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار مهندس حسین‌زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی وعده داد که تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و پیش از آنکه دولت دوازدهم به پایان برسد، تمامی روستاهای جنوب استان فارس که بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند دارای اینترنت خواهد شد.

حسین‌زاده در این دیدار که در یک فضای صمیمانه صورت گرفت و دقایقی از آن به تماشای بازی استقلال با مس کرمان و لحظه به ثمر رساندن گل استقلال و کل کل فوتبالی گذشت، لیستی از روستاها که فاقد اینترنت و یا دچار پوشش ضعیف اینترنت هستند را در اختیار وزیر ارتباطات قرار داد.

روستاهای فرشته‌جان، بیخویه، جلال آباد، شت‌وان، اوه، علی‌آباد اوکشی، بختیارویه، بلوچی، شاه قطب‌الدین، مسیح آباد، کهنه برهان، کشکوه و رمی‌آباد از جمله روستاهایی بودند که در لیست مهندس حسین‌زاده قرار داشتند.

در این دیدار بر لزوم تسریع در انجام BTS جدید شهر محمله، تعویض ریپیتر روستای لاغر به سایت BTS همراه اول، تعویض BTS روستاهای کورده و کهنویه به BTS جدید ۴G و نصب لاین ترمینال روستاهای چاه‌طوس، آشنا و مز جهت افزایش پهنای باند اینترنت نیز تاکید شد.

مشکلات ارتباطاتی شهرستان‌های خنج، گراش و اوز نیز در دیدار با وزیر جوان دولت دوازدهم مطرح شد. حسین‌زاده در این رابطه گفت: از وزیر ارتباطات درخواست شد تا در انجام BTS جدید شهر محمله سرعت عمل صورت بگیرد و تعویض ریپیتر روستای لاغر به سایت BTS همراه اول، تعویض BTS روستاهای کورده و کهنویه به BTS جدید ۴G و نصب لاین ترمینال روستاهای چاه طوس، آشنا و مز جهت افزایش پهنای باند انجام بگیرد.

وی افزود: همچنین در این جلسه تقاضا شد تا به عدم توسعه خطوط تلفن ثابت در فیشور، کوره و محلاتی از شهر اوز، آنتن‌دهی بسیار ضعیف و عدم پوشش آنتن تلفن همراه در بیشتر نقاط شهرک توحید و روستاهای هود و اسلام‌آباد و وضعیت نامناسب اینترنت در روستای قلات و شهرک توحید رسیدگی شود.

حسین‌زاده همچنین در این دیدار از وزیر ارتباطات خواست تا در عید نوروز با سفر به منطقه همسایه خود به بررسی مشکلات و نیازمندی‌های ارتباطاتی شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز بپردازد که آذری جهرمی ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک سفری خواهد داشت.

با توسعه اینترنت در روستاهای منطقه، روستائیان می‌توانند به کسب و کارهای اینترنتی بپردازند و محصولات خود را از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و برخط به فروش برسانند. همچنین دانش‌آموزان این روستاها در شرایط شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری به راحتی می‌توانند به سامانه شاد دسترسی داشته باشند. ضمن اینکه یکی از مولفه‌های اساسی توسعه هر منطقه و شهرستان، توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی و اینترنتی است.

عدم برخورداری برخی مناطق از تلفن ثابت و آنتن‌دهی ضعیف خطوط همراه اول و ایرانسل در برخی روستاها و محلات نیز موجب شده تا در ارتباط مردم با یکدیگر و انجام کسب و کارها خلل‌هایی به وجود آید.

عکس: روابط عمومی نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان