میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 ژوئن 2019 ساعت 4:58 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 24 دیدگاه 744 بازدید

تا انتخابات مجلس یازدهم(۱)/ صف خالی استعفا در لارستان/ تحرکات انتخاباتی فعلا در سایه

تا انتخابات مجلس یازدهم(۱)/ صف خالی استعفا در لارستان/ تحرکات انتخاباتی فعلا در سایه

اسفندماه امسال، انتخابات بعدی مجلس شورای اسلامی که یازدهمین مجلس پس از انقلاب خواهد بود برگزار می شود. در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش اما هنوز تحرک جدی از سوی نامزدهای بالقوه و احتمالی این انتخابات دیده نمی شود.

سایت آفتاب لارستان تا روز برگزاری انتخابات سعی می کند با بسته خبری تحلیلی «تا انتخابات مجلس یازدهم» تازه ترین اخبار رسمی و غیررسمی و برخی تحلیل های مرتبط با انتخابات را منتشر نماید.

نخستین بخش از «تا انتخابات» را در ادامه بخوانید:

۱) فعالان سیاسی اجتماعی منطقه منتظر بودند ببینند تا روز ۱۶ خردادماه که آخرین روز مهلت استعفای مدیران دولتی و اعضای شوراها بود چند نفر بطور رسمی به این کارزار وارد خواهند شد.

از قرار معلوم در شهرستان لارستان هیچ مدیر و هیچ کدام از اعضای شوراهای شهر و روستا استعفا نکرده اند. با این این وصف احتمالا افرادی که تاکنون از آنها به عنوان نامزدهای بالقوه نام برده می شد همچنان جایگاه خود را به نمایندگی مجلس ترجیح می دهند یا از رأی نیاوردن خود اطمینان دارند یا…

در شورای شهر گراش اما پیش از این از استعفای «علی اصغر حسنی» نماینده اسبق منطقه در مجلس و «مصطفی خورشیدی» دیگر عضو شورا شنیده می شد که طبق خبر «گریشنا» خورشیدی از این استعفا منصرف شده و حسنی نیز بر اساس اصلی نامعلوم برای ورود به انتخابات نیاز به استعفا کردن از شورا ندیده است!

در شهرستان خنج نیز هنوز خبری در این مورد منتشر نشده است اما در شورای شهر لار پیش از این از قصد «رحیم مقیمی» برای استعفا از شورا با هدف نامزدی در انتخابات گفته می شد که این اتفاق نیفتاد. وی در این باره به «آفتاب لارستان» گفت: جدای از مشورت ها که اکثرا با حمایت همراه بود سه مرحله استخاره کردم که همگی «خوب» نبود و موقعیت را مناسب ندیدم و فعلا در همین شورای شهر و شهرستان انجام وظیفه می کنم.

با این وصف لیست احتمالی نامزدهای انتخابات آتی مجلس را باید از میان مدیران بومی منطقه در دیگر استان ها یا نیروهایی که سمت مدیریتی ندارند یا بازنشسته ها و البته نماینده فعلی جستجو کرد.

۲) طبق گمانه زنی هایی که در فضای مجازی صورت می گیرد اسامی متعددی برای ورود به عرصه انتخابات ذکر می شود که در شهر لار می توان به افراد شناخته شده ای مثل جمشید جعفرپور، منصور محتاجی، منصور کشفی، کاظم رحیمی نژاد، رامین اقتداری، یعقوب مهندس، حسین صبورایی، محمد فیاض پور، بهزاد مریدی، عنایت انصاری فرد و… اشاره کرد. بی شک نامزدهای احتمالی دیگری از لار و بخش ها و مناطق دیگر لارستان و شهرستان های گراش و خنج نیز به این لیست افزوده خواهند شد که در بخش های دیگر این بسته خبری تحلیلی به آنها خواهیم پرداخت.

در بعضی گروه ها از علاء الدین بروجردی و سید حسن زندوی نیز برای نام نویسی در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش نام برده می شد که مدتی است کمتر از آنها نامی به میان می آید.

۳) ایجاد تغییر در تقسیمات کشوری یکی از دغدغه های همیشگی مردم و یکی از شعارهای اصلی غالب نامزدهای انتخاباتی مجلس در این کشور است. سخنگوی وزارت کشور در این مورد چند روز قبل گفت: وزارت کشور هیچ بنایی برای تغییرات استانی ندارد، نامزدهای انتخاباتی درباره تقسیمات کشوری وعده ندهند چون تقسیمات کشوری از اختیارات دولت است نه نمایندگان مجلس. وعده‌های غیرعملی و دروغ می‌تواند جزو تخلفات انتخاباتی محسوب شود.

وی همچنین در مورد فعالیت رسانه ای و فضای مجازی نامزدهای انتخابات گفته است: همه داوطلبان انتخابات که در فضای مجازی فعالیت کرده و سایت و کانال دارند، آدرس آن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی را باید اعلام کنند.


24 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  امیدوارم در این بسته خبری با شجاعت بنویسید و مردم را از پشت پرده ها نیز آگاه کنید.

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  ینی واقعا این آقای جعفرپور باز هم می خواد اسم بنویسه؟؟؟ عجب[…] داره

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  از این لیست به نظر من باتوجه به رد صلاحیت اصلاح طلبان بهترین فرد حسین صبوراییه

 4. لارستانی گفت:

  0

  0

  درمورد. تقسیمات کشوری. وارتقای. مناطق.سخنگوی. ستاد. انتخابات. اغلام. کرده. است که. دولت فعلا کار ارتقای. استان. در برنامه. ندارد. اما. ارتقای. روستا به. شهر. وارتقای. بخش. به. شهرستان. طبق. روال قانونی. انجام. میشود. وگفته اند. که. کار تقسیمات کشوری. در حیطه. اختیارات. دولت. است. ونمایندگان مجلس. نباید. وعده. دهند. ونباید. دخالتی. داشته. باشند

 5. یا علی گفت:

  1

  2

  ان شاله به یاری خداوند و منطق لارستانیها بهترین و قوی ترین نماینده دکتر جعفرپوره

  • همشهری گفت:

   0

   0

   آدم عاقل، برای دو بار از یک سوراخ گزیده نمیشه . هر چند که این ضرب المثل در مورد لاری ها صدق نمی کنه

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   میشه توضیح بدی که شما چه کار اساسی تو این چن سال از دکتر جعفرپور دیدی که بقیه ندیدن!!!احتمالا شما با یه عینک خاص یه چیزایی میبینی که ما نمبینیم

 6. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  من که خوشحالم که آقای مقیمی رئیس وشرای شهرستان و عضو شورا باشند. بنا بر دلایلی که برای خودم دارم و ان شاء الله که دیگر فکر انتخابات به سرشون نیفتد

 7. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  راستش هر وقت که آقای عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان و عضو شورای شهرستان لارستان، سخن از انتخابات می آمد به میان؛ همیشه می گفتند که وارد این بخش نخواهند شد. ان شاء الله که روی حرفشان پایبند باشند و پایبندو استوار بمانند که دیگر هم تا سی سال دیگر به فکر استعفا و شرکت در انتخابات نیفتند. باز هم به دلیلی که من دارم.

 8. مدینه صابری گفت:

  1

  0

  یک انتقاد وارد هست که چرا با اینکه همه می دانند اسم آقای مقیمی رئیس شورای شهرستان لارستان، و عضو شورای شهر لارستان، عبدالرحیم است؛ ولیکن چند صباحی است در اخبار اسم ایشون را رحیم قید می کنند و منتشر می شود! این باعث تعجب است.

 9. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  آقای مقیمی : جدای از مشورت ها که اکثرا با حمایت همراه بود سه مرحله استخاره کردم که همگی «خوب» نبود و موقعیت را مناسب ندیدم و فعلا در همین شورای شهر و شهرستان انجام وظیفه می کنم./خدا را شکر

 10. واقع بین گفت:

  0

  0

  از شهرستان گراش شنیده می شود دکتر حسین حسین زاده که دکترای نفت دارند و مدیر عامل شرکت نفت هستند و در تهران نام آشنا می باشند نیز کاندید از گر اش بشود .و تقسیمات کشوری اگر شهرستان مادر موافق باشد صدرصد بخش ها به شهرستان تبدیل می شود ودر موضوع گراش مسئولین لار موافق بودند وگرنه مثل شهرستان چنار شاهیجان از توابع کازرون لغو نمی شد چون مسئولین مخالف بودند ولی نماینده آنان مال شهرچنارشاهیجان یا قایمیه هست پس چرا هنوز بخش هست .پس به نظرم در تقسیمات کشوری نماینده اعمال قدرت می کند با توجه با قدرت و نمایندگان دیگر ولی قدرت مستقیم ندارد ولی حرف اول و آخر را مرکز شهرستان مادر می زند.

 11. موسوی. از جویم گفت:

  0

  0

  خدا را شکر که وزارت کشور. ودولت. اغلام کردند که. داوطلبان. ونمایندگان مجلس. نباید. ونمی توانند در باره. تقسیمات کشور. وارتقای. مناطق. صحبت. ودخالت نمایند. چون. این کار. جز. وظایف دولت میباشد. ویک. کار. فنی. وکارشناسی است که توسط. وزارت کشور. انجام. میشود

 12. نماینده. وعدم دخالت در امور تقسیمات کشوری گفت:

  0

  0

  کار تقسیمات کشوری وارتقای مناطق در ایران یک کار فنی. وکارشناسی است که. توسط مسولین مربوطه در وزارت کشور. وبا تصویب هیت دولت صورت میگیرد وکلا یک کار. اجرایی است که توسط قوه. اجراییه که همان دولت است. انجام میگیرد. وداوطلبان. ونمایندگان مجلس از. دخالت. در ان. منع. شده اند که. باید. در انتخابات اینده کاملا رعایت شود

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظر با توجه به رد صلاحیت های احتمالی بازهم دکتر جعفرپور نماینده خواهد بود!!!!!

 14. فقط لار گفت:

  0

  0

  با وجود این کاندید ها باز جعفرپور انتخاب می شود.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  عنایت انصاری فرد هم بد نیستا البته باید شناخت بیشتری داشته باشیم

  • ناشناس گفت:

   0

   3

   اگه توانمند بود فرودگاه و ساخت سالن اون رو درست انجام می داد

  • ناشناس گفت:

   1

   1

   ايشون از پس اتمام سالن ١٤ ساله فرودگاه بر نيومد، حتلا از پس سه تا شهرستان ميتونه بر بياد؟ يه حرفي بزن كه بگنجه برادر

  • من گفت:

   0

   0

   نذاشتن که افتتاح کنه و کار کنه
   دست نماینده و حتی پشت پرده شهرستان های اطراف بودن که حسابی اذیت میکردن

 16. ناشناس گفت:

  2

  1

  بين اين افرادي كه نام برديد واقعا بدون هيچ جبهه گيري سياسي جعفر پور بهتره، يعني ميشه گفت بين بد و بدترين ها انتخاب بايد كرد.
  بعضي از اين افرادي كه نام برديد در برخورد امنيتي با مردم در ماجراي جداشدن گراش نقش بسزايي داشتن و تعجب ميكنم با چه اعتماد به نفسي مجدد ميخوان وارد صحنه بشن.

 17. خنجی گفت:

  0

  0

  فعلا که. سواره. دربیخه. نیست. به غیر. از. کمالا که همان جعفر پور باشه در نبودن. گوشت. چغندر. سالاره

 18. دلشکسته گفت:

  0

  0

  یه ادم کاردان و متخصص و اینده نگر اگر توی لار باشد مهندس عنایت انصاریفرد لاری هست

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان