میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 جولای 2020 ساعت 12:18 ب.ظ سرویس:مطلب شما 9 دیدگاه 516 بازدید

تا تهیه مکان مناسب جدید برای «آرامستان کورده» استفاده از آرامستان قدیمی ناگزیر است

پاسخ معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی در موضوع آرامستان کورده

تا تهیه مکان مناسب جدید برای «آرامستان کورده» استفاده از آرامستان قدیمی ناگزیر است

آفتاب لارستان: پیرو درج مطلب ارسالی جمعی از اهالی کورده در بخش مرکزی لارستان با عنوان «آرامستان «کورده» و یک بام و دوهوای مسئولان بهداشتی» حالا دکتر وحید یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان پاسخی به این مطلب نوشته است که در ادامه می خوانید:

***

در اجرای آئین نامه مقررات بهداشتی آرامستان ها و به استناد گزارش بازدید کارشناسان محترم بهداشت محیط  حوزه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان مکان فعلی آرامستان روستاي کورده علاوه بر تکمیل ظرفیت جهت دفن اموات از لحاظ موقعیت مکانی هم مغایر با قوانین و مقررات بهداشتی آرامستان ها تشخیص داده شده لذا موضوع به صورت مکتوب در تیرماه سال ۱۳۹۷به شورای اسلامی محترم کورده اعلام گردید.

پس از پیگیری شورا و دهیاری محترم روستا دو محل جدید تاکنون از طرف شورا و دهیار روستا پیشنهاد گردید که در استعلام هایی که از ارگان ها و سازمان های زیربط گرفته شده بود هر دو مکان به علت مغایر با قوانین و مقررات بهداشتی آرامستان ها و عدم موقعیت مکانی مناسب تائید نگردید و همچنان دهیاری و شورای اسلامي روستا و ديگر متوليان پیگیر زمین مناسب جهت احداث آرامستان جدید جهت روستا می باشند.

مسلما تا تهیه و آماده سازی مکان جدید، دفن متوفیان با اجازه و هماهنگی شورا و دهیاری روستا که متولیان اين امر می باشند کماکان در آرامستان های قدیمی روستا ناگزیر و بلامانع می باشد.

لازم به ذکر است همانند سایر آرامستان های هر شهر و دیار محل و عمليات غسل و تدفین اجساد کلیه فوتی های اهالی از جمله فوتی ناشی از بیماری کرونا ویروس روستای کورده نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی حین دفن، با هماهنگی و اجازه دهیار و شورا و دیگر متولیان و همچنین با نظارت کامل کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی صورت می گیرد.

بدیهی است با پیگیری های شورای محترم اسلامی روستا و سایر متولیان امر از جمله دهیاری و بخشداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به محض موفقیت در تعیین و آماده سازی مکان جدید این معاونت طبق قوانین و مقررات و با همکاری شورا و دهیاری روستا از ادامه دفن متوفیان در آرامستان قدیمی برابر مقررات ممانعت به عمل خواهد آورد.

در اينجا جا دارد از شورا و دهیاری محترم روستا و دیگر متولیان امر که پيگيري هاي مستمر در این خصوص داشته اند، كمال تشکر را داشته باشیم.

در پایان از کانال «آفتاب لارستان» و از دیگر نشریات انتظار مي رود قبل از انتشار مطالب از این قبیل با تحمل قدری زحمت و در جهت کشف واقعیت با مسئولین امر مصاحبه نموده تا از اهداف احتمالی طرح این گونه مطلب با هدف تخریب توسط برخی افراد مغرض پیشگیری گردد.

دکتر وحید یگانه/ معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان


9 نظر

 1. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  تمام مصیبتهایمان آن است که قوانین اسلام برای کفن و دفن رعایت نمی شود ۱-بعد از ۳۰ سال می توان جای قبر را برای نفر بعدی استفاده کرد۲- قبرستان باید در دل محلات و شهر باشد تا علاوه بر آثار مثبت از جمله فاتحه خوانی و به یاد گذشتگان بودن ،یادمان باشد که روزی ما هم به آنها خواهیم پیوست و از جرم و جنایت و دروغهایمان بکاهیم مشکل آن است که همه چیز بر اساس فرهنگ های دیگر پایه گذاری شده و فرهنگ خودمان فراموش شده است فکر می کنند قبرستان باعث آزار روح است در اسلام گفته شده هر وقت بسیار شاد یا غمگین هستید به زیارت قبور بروید فراموشی مرگ و نگاه غیر بهداشتی به اموات که تا دیروزدر کنارمان بودند نگاه بسیار زشتی است و اسلام همه جوانب بهداشتی را در نظر گرفته است بهداشت جسم و روح.. کمی به فرهنگ خودمان برگردیم همه مشکلات حل می شود.. در قضیه کرونا هم همین است و عد ه ای با آن تجارت می کنند و به داروهای ایرانی اسلامی اجازه ورود نمی دهند تا مبادا کاسبیشان خدشه دار شود اینها انسان را نمی شناسند و راجع به همه شوون هم تصمصم گیری می کنند و اول و آخرش هم بن بست است

  • صدای حق گفت:

   0

   0

   جناب اقای یگانه معاون محترم بهداشت ایا دلیل تعلل شما در انتخاب قبرستان این نبود که در طی این ۲ سال اصرار داشتید ک زمینی که اخوی شما در زمان ریاست شوراییش ب بهانه ساخت قبرستان خلاف قانون فنس کشی کرده بود و علی رغم نداشتن شرایط بهداشتی ب هر دری زدید که ب عنوان قبرستان معرفی کنید را ب هر طریق ممکن ب قبرستان تبدیل کنید ???????
   و گرنه در یک روستا طی یک روز زمینهای ازاد مشخص میشود و با توجه ب فوریت امر کافی بود از ادارت خواسته میشد ک جواب استعالامات زودتر داده شود .
   حال انکه. شما بیش از ۲ سال تمام سعی خود را کردید ک به هر طریق ممکن ان دو زمین مورد نظر اخدی تان رو قبرستان کنید .
   لطفا با مردم روراست باشید. گذشت زمانیکه میتوانستید ب دلیل مسوول بودن دهان مردم را ببندید

 2. انصاف گفت:

  0

  0

  آقای دکتر یگانه خوب است شما به خود زحمت می دادید و برای مردم توضیح می دادید تا مردم مجبور به نوشتن نباشند نه اینکه بعد از نوشتن در دل مردم به جای تشکر از رسانه انتقاد کنید وظیفه شماست کمی بیشتر زحمت بکشید نه رسانه. رسانه درست عمل کرده است همیشه درخشان باشی آفتاب لارستان

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب اقای دکتر در مورد دو مکانی ک میفرمایین از لحاظ قانونی و مکانی مشکل داشته و تایید نشده , باید عرض کنم که ب احتمال زیاد یکیش مربوط میشه ب آرامستانی ک مرحوم طاهری ساخته …. میشه بفرمایین کدوم کارشناس و براساس کدوم قانون و آیین نامه ، اونجارو تایید نکرده ؟ اصلا مگه قانونی هست مکانی رو ک ۲۰ – ۳۰ سال از ساخت اون میگذره و تا دلتون بخواد جا برای دفن میّت داره تایید نکنه ؟ شما بر طبق کدوم آیین نامه با اون مکان مخالفت کردین ؟ کدوم بند از آیین نامه کارشناس شمارو مجبور کرد ک تایید نکنه ؟ اگه هست روو کنین تا ماهم بدونیم ؟
  و در مورد مکان دوم ، چرا جوری وانمود میکنین ک انگار شما طرف شورا و دهیار بودین ؟
  مگر ن اینک این خود شما بودین ک اون مکان رو انتخاب کردین و ب هر دری زدین ک ب خواسته […] برسین ؟ همون زمین ک چسبیده ب مرغداری و گاوداری .
  مگر ن اینک اقای (..) مجبور شد ک شمارو تهدید ب شکایت کنه درصورتیک دست از خواسته […] برندارین ؟
  توو فضای مجازی شاید خیلیا اطلاع نداشته باشن اما توو کورده ک همه خبر دارن .
  چرا یجور وانمود میکنین ک انگار با شورا و دهیار همکاری کردین در صورتی ک شخص شما دقیقا در مقابل خواسته خیلی از مردم و حتی شورا و دهیار قرار داشتین …..
  مظلوم نمایی تا کی جناب دکتر …. بیایین با هم با زبون قانون حرف بزنیم …..

 4. دوستدار عدالت گفت:

  0

  0

  مایلم قبل از هر گونه پاسخی ب پاسخ دکتر یگانه ابتدا مردم را از پیانهای ایشان ک در فضای مجازی دست ب دست میچرخد اگاه کنم ایشان عنوان میکنن که:از ماست که برماست .اونم تو کورده بر علیه یک مسئول کورده ای در شهرستان این جوری قضاوت بشه .اخه من معاون بهداشتی ام نه دهیارم و نه شورا که بیام در امور قبرستان دخالت کنم .فقط عرق وطن دوستی است که پیگیری میکنم در کنار بخشدار و مسئولان لارستان .چرا کورده این هنه بی در و میکر شده که هر کسی به خودش اجازه میده در امورات کورده دخالت .و یا چالش بوجود بیاره و این نامه و شماره نامه و مکاتبات از کجا امده که در سایت افتاب زده بشه .از نظر من ممنوع هست دفن جسد در وسط ده و محل زندگی ، و دوستان دهیاری و شورا باید پیگیر باشند .واقعا متاسفم)
  اقای یگانه شما ک مدعی بودید تنها دلیل پیگیری شما عرق وطن پرستی بوده و لا غیر حال چطور است ک عنوان میکنید ک کارشناس جهت بازدید فرستادید? ظاهرا یا با وظایف خود اشنا نبودید یا ب دلایلی ترجیج دادید ب فراموشی بسپارید
  دلیل ممنوعیت تدفین در این قبرستانها تکمیل ظرفیت بود حال چگونه است ک شما برای تدفین از شورا اجازه میگیرید? و با اجازه شورا دستور خود را نقض میکنید?
  اقای یگانه در یک روستا پیدا کردن محل مناسب انقد زمان بر است?????!!!!!!!!!!
  ۲ سال زمان کمی بوده برای پیدا کردن زمین مناسب یا قضیه چیز دیگری است??????

 5. لاری گفت:

  0

  0

  میبخشید اقای یگانه کارشناسان شما چند بار در حین تذفین حضور داشتند که میفرمایید با نظارت کارشناس و رعایت پروتکلهای بهداشتی تدفین انجام میشده است??????????

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  مسوولی که برای یک امر ب این سادگی ۲ سال وقت برایش کم است بهتر است جای خود را به افراد با صلاحیت تری بدهد و انقد با سلامت مردم بازی نکند.
  هر چه بگندد نمکش میزنن
  وای ب روزی ک ….

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای یگانه شما باید ب اطلاع برسانم ک زمینی که در حال حاضر پیگیر آن هستید نزدیک مرغداری است که خلاف قانون
  ایین نامه است
  شما که خود برای بازدیدحضور داشتید مرغداری را ندیدید یا بازهم چشمهایتان رو بستید????
  بهتر است دوباره مردم را چند سال دیگر بازی ندهید
  همین الان ب فکر یک زمین دیگر باشید
  ظاهرا شما هر جا میلتان بکشد چشمتان را میبندید و هر جا که […]

 8. نوسنده نامه گفت:

  0

  0

  سخنان دکتر یگانه معاون بهداشت لارستان در فضای مجازی پس از اطلاع از درج سوالات مربوط به ارامستان کورده در این نشریه(مطمئنا این افراد تا کنون هیچ قدمی در پیشبرد اهداف کورده برنداشتند و مرد عمل نبودند که اگر بودند شجاعانه تر عمل میکردند نه اینکه ببخشید […] در فضای مجازی حمله کنند)
  اقای ب ظاهر محترم اگه کسی مجبور ب طرح سوال در رسلنه می شود دلیل بر بزدل بودنش نیست
  دلیلش این است ک سالها از شخص شما جوابی نشنیده و ب هر ترفندی از سوی شما تحت فشار قرار قرار گرفته است
  بز دل کسی است که خود را پشت سمت و مقامش پنهان میکند. سوالی شد و وظیفه شما بود که پاسخی در شان دانشگاه علوم پزشکی بدهید . رفتار خصمانه شما نشان از ضعف شما دارد و تاییدی است بر خلاف شما.
  شما که افراد را انقد راحت متهم میکنید بفرمایید درطول زندگیتان چقدر در پیشبرد کورده اقدام کرده اید. کجا رد پایی از شماست که مردم بفهمند قدم خیر شما بوده. شما حتی در زمان مسوولیتان هم قدمی خیر که ب نفع مردم باشد انجام ندادید. خیرین را از خود دور کردید. کاری کردید که خیلی از خیرینی که راحت برای رضای خدا قدم برمیداشتن دیگر ب سمت و سوی دانشگاه علوم پزشکی نمیایند. شما با تخریب فضای درمانگاه و ساخت ساختمانی در محلی بغیر از محلی که رییس دانشگاه کلنگ زده بود سبب شدید خیلیها از نظام سلامت دور شوند و با اینکار مانع ساخت زایشگاه شدید . شما با سنگ اندازی در مسیر خانواده محترم طاهری که بانی خیر ازمایشگاه کورده بودند راه را بر دیگر اعمال خیرشان بستید. ارامستانی که ب صورت خصوصی وجود دارد تنها کافی بود که از متولیانشان بخواهید با توجه ب فضایی که در اختیار دارن انرا ب قبرستان عمومی جهت خیر تبدیل کنند اما شما ندتنها اینکار را نکردید بلکه وقتی شنیدید که زمزمه هایی هست برا بخشش زمین با هزار ترفند و توهین و افترا ان خانواده را محکوم کردید? نویسندگان این نامه را از خدا می ترسانید حال انکه کسی که باید از خدا بترسد شمایید. عدالت نمرده است. مردم بیدارن
  شما به چ حقی در فضای مجازی انقد توهین میکنید
  آیا وقت آن نرسیده که […] ورود کند و ببیند چه کسی عملا به نظام سلامت ضربه میزند?
  لازم به ذکر است که تمام مدارک و شواهد لازم حهت اثبات صحبتهایم موجود است اگر ریاست محترم دانشگاه و مسوولین […] این قضیه را پیگیری نکنند مطمئن باشید از طریق حقوقی پیگیری خواهم کرد و تمام مدارک را در اختیار رسانه قرار خواهم داد.
  به امید روزی که از سمت و مقاممان در جهت پیشبرد اهداف الهی و کمک به خلق استفاده کنیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان