میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 دسامبر 2016 ساعت 6:15 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 987 بازدید

تجلیل از «خیران» منطقه ای که ۵ بیمارستان و ۱۴ پایگاه اورژانس آن «خیرساز» است

گزارش اولین مراسم تجلیل از خیران بخش سلامت لارستان و خنج

تجلیل از «خیران» منطقه ای که ۵ بیمارستان و ۱۴ پایگاه اورژانس آن «خیرساز» است

با حضور فرماندار ویژه لارستان، امام جمعه، نماینده مردم و مسئولین دانشکده علوم پزشکی، اولین همایش تجلیل از خیرین حوزه سلامت شهرستانهای لارستان و خنج در تالار وحدت لارستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ اولین همایش تجلیل از خیرین حوزه سلامت شهرستانهای لارستان و خنج  و حامیان دانشکده علوم پزشکی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مسعود راسخی معاون سیاسی فرمانداری، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن آقا آیت الهی، حجج اسلام موسوی و زندوی امامان جمعه ی لار و بیرم، دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش، شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه خنج، دکتر عاطفه رئوفی رییس دانشکده علوم پزشکی، دکتر غنیان معاون هماهنگی امور استانها مجمع خیرین سلامت کشور، دکترعلی اکبر رامجردی مدیرعامل مجمع خیرین فارس، دکتر ابوطالب مدرسی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت لارستان، هیئت امنای این مجمع و جمعی از مسئولین، خیرین، معتمدین و پزشکان در تالار وحدت لارستان برگزار شد.

khayyeran

در این همایش ابتدا حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مختار موسوی امام جمعه لارستان در موضوع کارهای خیر مطالبی را عنوان نمود. وی گفت: کار خیر کردن توفیقی است از جانب خداوند متعال که نصیب خیرین  و مردم عزیز و سخاوتمند شده است و بایستی بعنوان یک نعمت بزرگ قدردان آن باشیم.

در ادامه رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان هم گفت: هر ۵ بیمارستان مستقر در حوزه دانشکده علوم پزشکی لارستان توسط خیرین ساخته شده است که این مهم یکی از بی نظیرترین اتفاقات در حوزه بهداشت و درمان است.

عاطفه رئوفی اظهار داشت: نیک ورزی و خیراندیشی یک سنت نهادینه شده در مردم خطه لارستان بزرگ است.

وی با بیان اینکه تمامی ۱۴ پایگاه ۱۱۵ خدمات رسان در حوزه فوریت ها و اورژانس ای جاده ای خیرساز است، تصریح کرد: در یکسال گذشته بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان پروژه های عمرانی در سطح لارستان بزرگ کلید خورده که بیش از ۸۰ میلیارد تومان آن توسط خیرین با همت منطقه تأمین شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت لارستان هم در سخنانی از ساماندهی ۲۰۰ خیر در قالب مجمع خیرین سلامت شهرستانهای لارستان و خنج خبر داد و گفت: در نیمسال نخست سال ۹۵ نیز خیرین لارستان و خنج معادل ۲۵ میلیارد تومان در امور عمرانی سلامت مشارکت داشته اند.

ابوطالب مدرسی اظهار داشت: مردم خطه لارستان بزرگ از گذشته دور تاکنون با مشارکت در ایجاد مراکز عام المنفعه در زمینه های اموزشی، اعتقادی، درمانی و غیره نقش مهمی ایفا کرده اند.

وی با اشاره به تاریخچه ایجاد مجمع خیرین سلامت، افزود: تمامی بیمارستانهای تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان، خانه های بهداشت، درمانگاهها، پانسیون پزشکان، تجهیزات و غیره توسط خیرین ساخته شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت لارستان با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ نیکوکار در شهرستانهای لارستان و خنج در عرصه سلامت ساماندهی شده اند، تصریح کرد: در سال ۹۴ خیرین سلامت در زمینه عمرانی و تکمیل پروژها ۲۵ میلیارد تومان مشارکت داشته اند.

وی با اشاره به اینکه در نیمسال نخست سال ۹۵ نیز خیرین لارستان و خنج معادل ۲۵ میلیارد تومان در امور عمرانی سلامت فعالیت داشته اند، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال این کمک ها به ۲ برابر سال گذشته برسد.

مدرسی با برشمردن برخی از انتظارات خیرین از مسئوولان در انجام امور عام المنفعه، یادآور شد: وجود سازوکاری برای تسهیل در انجام کارها، جلب اعتماد خیرین از طریق بهره گیری صحیح و دقیق، قدرشناسی مناسب از خیرین، مشارکت دانشکده علوم پزشکی لارستان در اماده سازی مقدمات و عملیاتی کردن پروژه های خیرساز و اخذ مجوزهای لازم، تلاش برای دریافت معافیت های مالیاتی برای خیرین، هماهنگی بین مجمع خیرین سلامت کشور و واحد مشارکتهای اجتماعی وزارت بهداشت از جمله این موارد است.

معاون هماهنگی امور استانها مجمع خیرین سلامت کشور از فعالیت ۲۵۰ مجمع خیرین سلامت در سطح ایران خبر داد و گفت: بیش از ۷۰ هزار نفر خیرین فعال در عرصه سلامت وجود دارد.

غنیان معاون هماهنگی امور استانها مجمع خیرین سلامت کشور هم اظهار داشت: در جای جای ایران اسلامی نقش و اثر لارستانیها در انجام امور عام المنفعه به وفور مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه در کشور بیش از ۷۰ هزار نفر خیرین فعال در عرصه سلامت وجود دارد، افزود: کار ایجاد مجمع خیرین سلامت از استان فارس کلید خورد و در حال حاضر در بیش از ۲۵۰ نقطه کشور این مجمع شکل گرفته است.

غنیان با اشاره به اینکه در امر سلامت بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، تصریح کرد: مجمع خیرین سلامت بیشتر در عرصه ساخت مراکز درمانی و تجهیزات نوین پزشکی فعالیت داشته است.

وی خطاب به مسئوولان تکریم خیرین و بازکردن پیچ های اداری از سر راه آنان را دو خواسته نیکوکاران دانست و ادامه داد: متأسفانه برخی از مسئولین در مسائل متعدد در راه انجام کار خیر پیچ می اندازند.

دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان،خنج و گراش در مجلس  شورای اسلامی  نیز در سخنانی کوتاه  اقدامات خیرین عزیز شهرستانهای لارستان،خنج و گراش را ارج نهاد.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان هم گفت: غنای فرهنگی لارستانی ها به مراتب بیشتر از غنای اقتصادی آنان است.

جلیل حسنی با بیان اینکه خیرین سرمایه های ملی هستند، اظهار داشت: این خیرین دارای حس نوع دوستی و ایران دوستی و دارای عرق ملی اند که اگر اینگونه نبود یقینا ما شاهد تشکلی بنام انجمن خیرین نیکوکار نبودیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان لارستان در کنار موسسات مالی یک پیوند معنوی نیز وجود دارد، افزود: مردمی که در طول تاریخ از خود نشانه های پایداری بر جا گذاشته اند واولین خاستگاه حکومت اسلامی بوده اند چیزی بجز این هم انتظاری نیست.

معاون استاندار فارس تصریح کرد: برداشت من از مردم لارستان زمانی که نام آنها را می شنیدیم مردمی اقتصادی و دارای سرمایه های مالی زیاد بوده است و این آوازه به تمام سطح کشور رسیده بود اما زمانی که وارد شهرستان لارستان شدم، دیدم غنای فرهنگی شهرستان بمراتب بیشتر از غنای اقتصادی آنان است.

حسنی با اشاره به اینکه سرمایه های خیرین لارستان ناشی از تلاش کارگران در شهر یا خارج از کشور بوده است نه از خام فروشی یا کمک های دولت، خاطر نشان کرد: این کارگران بدلیل اعتقادات دینی و علاقه به شهر و روستای خود و با احساس نیاز کردن از سرمایه های خود در کار خیر بکار می برند.

علی اکبر رامجردی مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان فارس هم با اشاره به تجربیات خود در حوزه خیرین و مسئوولان، اظهار داشت: خیرین در مقابل کارهای خیری که انجام داده اند دچار مشکلاتی شده اند که از جمله می توان به جریمه شدن خیر توسط شهرداری بنا به کمیسیون ماده ۱۰۰ اشاره کرد.

وی با بیان اینکه طی جلسات مختلف مسائل پیش روی خیرین به اطلاع مسئولان و رهبری رسیده است، افزود: با وجود تأکید رهبری در همکاری با خیرین اما کماکان اتفاق خاصی نیافتاده و در قوانینی که  از ۱۰۰سال پیش تا بحال ایجاد شده هیچ قانونی برای کمک به خیرین حتی در بحث مالیات ها و انشعابات در نظر گرفته نشده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان فارس با اشاره به سابقه ۱۰ ساله آغاز فعالیت این مجمع در این استان، خطاب به مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان، تصریح کرد: نباید فقط برای پول پروژه ها بدنبال خیرین باشیم بلکه می بایست پس از شروع بکار یک پروژه جهت مدیریت آن نیز از تصمیمات وی  بهره ببریم و او را نیز وارد کار کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شیراز بیش از ۴۰ هیئت امنا تشکیل شده و از کمک خیرین برای تصمیم در کارها بهره برده می شود.

رامجردی در پایان اظهار امیدواری کرد از کمکهای خیرین بعنوان تبلیغات سیاسی و خودخواهانه استفاده نشود زیرا مردم بدلایل مذهبی و اعتقادی کمک می کنند و کارهای سیاسی را دوست ندارند.

در پایان از ۳۰ خیر حوزه سلامت شهرستانهای لارستان و خنج که یاور دانشکده علوم پزشکی بوده و پروژه های بهداشتی و درمانی آنها در سالهای اخیر کلنگ زنی یا افتتاح شده است ؛ تجلیل شد.

گفتنی است اجرای سرود و ورزشهای باستانی، قرائت شعر و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مطلب مرتبط:

گزارش تصویری اولین همایش تجلیل از خیران سلامت لارستان و خنج


2 نظر

  1. لارستانی گفت:

    0

    0

    ۵. بیمارستان. در حوزه. دانشکده. علوم. پزشکی. لارستان. را نام. ببرید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان