میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 دسامبر 2016 ساعت 1:42 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 796 بازدید

تجلیل از نارنجی‌پوشان حافظ امنیت جاده‌ها/فرماندار لارستان: ارزش کار راهداران کمتر از مجاهدان راه خدا نیست

????????????????????????????????????

تجلیل از نارنجی‌پوشان حافظ امنیت جاده‌ها

فرماندار لارستان: ارزش کار راهداران کمتر از مجاهدان راه خدا نیست

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: کشوری که می خواهد اقتصادی درون‌زا، امنیتی پایدار، توسعه همه جانبه و استقلال داشته باشد، باید از سرمایه‌های مادی و معنوی خود محافظت نماید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی به مناسبت اول دی ماه روز راهدار، در جمع راهداران اداره کل راه و شهرسازی لارستان گفت: ارزش کار شما راهداران در جاده‌ها کمتر از مجاهدان راه خدا و کسانی که در راه ارزش‌های دینی و ملی از جان خود می‌گذرند نیست.

وی احداث و نگهداری جاده‌ها را زیرساختی اساسی و مهم از گذشته تا به امروز توصیف کرد و ادامه داد: راه و جاده از سال‌های دور در ایجاد رشد و توسعه یک کشور مؤثر بوده است و در کل در تمامی ابعاد اجتماعی و زندگی بشر، تأثیرگذاری راه دسترسی را می‌توان درک نمود.

فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر اینکه ضعف حکومت‌های مرکزی در گذشته تاریخ بیشتر ناشی از نبود جاده‌های دسترسی بوده است، راه سالم و استاندارد را یکی از محورهای اصلی رشد و توسعه اقتصادی دانست و تصریح کرد: یکی از جاهایی که در آن سرمایه‌های اصلی هر کشور هزینه می‌شود همین احداث جاده‌ها و راه دسترسی و نگهداری آنهاست.  وی افزود: با این روند تاریخی  و با توجه به نقش، جایگاه و آن عظمتی که راهداران در کشور دارند باید مورد احترام قرار گیرند.

معاون استاندار فارس با اشاره به صرف هزینه‌ها و سرمایه‌های عظیم در راهسازی و زیرساخت‌های راه، خاطر نشان کرد: البته بسیاری از این هزینه‌ها تأثیرگذار بوده اما مقوله راهداری و نگهداری راه‌ها هم موضوع مهمی است و مشکلات خاص خود را دارد و اگر خدمات راهداران و نیروهای پلیس نباشد، جاده‌های ما امن نمی‌شود.

حسنی با تمجید از خدمات راهداران که در گرمای سوزان جنوب و سرمای سوزناک شمال و مناطق کوهستانی کشور متحمل مشکلات و سختی‌ها می‌شوند، افزود: این عزیزان شب و روزدر جهت نگهداری از راه‌ها و بهسازی و رفع مشکلات جاده‌ها از وقت و خانواده خود می‌گذرند و اگر تلاش این مردان بی‌ادعا نباشد، یقیناً سرمایه‌ها از دست ما خواهد رفت.

فرماندار لارستان تأکید کرد: کشوری که می‌خواهد اقتصادی درون زا، امنیتی پایدار، توسعه‌ای همه جانبه و استقلال داشته باشد باید از سرمایه‌های مادی و معنوی خود محافظت نماید.

وی اهمیت سرمایه‌های مادی و اقتصادی کشور را کمتر از سرمایه‌ها و ارزش‌های دینی و اخلاقی ندانست و در همین باره گفت: باید به همان اندازه که ارزش‌های دینی و اخلاقی برای ما مهم است از ارزش‌های مادی خودمان هم که برای آنها هزینه‌های زیادی کرده‌ایم بخصوص سرمایه‌ها در حوزه راهسازی و راهداری حمایت و دفاع کنیم و آنها را حفظ نماییم.

نماینده عالی دولت در لارستان در پایان  سخنانش از تمامی راهداران پرتلاش و کسانی که در جاده‌ها ی کشور راه را هموار و امنیت برقرار می‌کنند تقدیر و تشکر کرد.

img_8767

* لزوم ورود خیرین به حوزه راه‌سازی و پل‌سازی

همچنین به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان پیش از سخنان فرماندار، مهندس محمد رضا باقری فرد مدیر کل در سخنانی ضمن تبریک به راهداران این اداره کل در حوزه استحفاضی، گزارشی از روند توسعه راه‌های اصلی و فرعی منطقه ارائه کرد.

وی ورود خیرین به مسأله‌ی راهسازی و پل‌سازی را همچون حوزه سلامت ضروری دانست که می‌تواند روند کارها و فعالیت‌ها را سریع‌تر کند. باقری فرد همچنین راهداری را به عنوان اصلی‌ترین حوزه‌ای خواند که در کشور به آن اعتقاد و اعتماد داریم، و سپس ادامه داد: اگر به راهداری به‌صورت علمی و عملی توجه شود در حیطه تلفات جاده‌ای کاهش قابل توجهی خواهیم داشت. با این اشاره مدیر کل راه و شهرسازی، سخنران بعدی جلسه سرهنگ علیرضا قنبری جانشین فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب، در سخنان خود آمار امیدوار کننده‌ای بیان کرد و گفت: در ۸ ماهه سال ۹۵ نسبت به زمان مشابه در سال ۹۴، در حوزه استحفاضی این اداره کل، ۳۵ درصد کاهش تعداد تصادفات و ۱۷ درصد کاهش تلفات جاده‌ای داشته‌ایم.

dsc_0415

در بخش اصلی برنامه از راهداران نمونه و نیز برخی مدیران در حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان با اهدای لوح سپاس قدردانی شد. یکی از بخش‌های ویژه برنامه روز اول دی‌ماه، تقدیر از حضور یک ساله‌ی مهندس باقری فرد در این اداره کل بود؛ کارکنان راه و شهرسازی لارستان برای تقدیر و سپاس از این مدیر شهرستان، کیک زیبایی را که چهره مدیر کل بر روی آن نقش بسته بود تهیه کرده بودند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان