میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 ژانویه 2020 ساعت 5:05 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 463 بازدید

تجلیل جامعه ورزش شهرستان اوز از «سید یوسف حسینی»+ عکس

تجلیل جامعه ورزش شهرستان اوز از «سید یوسف حسینی»+ عکس

فایزه رضایی*: مرد پرآوازه ورزش اوز در شامگاه سه شنبه ۱۱ دی ماه ۹۸ در حضور هیئت های ورزشی شهرستان اوز با اداره ورزش و جوانان خداحافظی کرد.

مراسم خداحافظی سیدیوسف حسینی از ورزش شهرستان اوز با حضور هیئت های ورزشی شهرستان اوز در تالار مجلل امپراطور با حضور روسا، نواب و برخی اعضای هیئت های ورزشی برگزار گردید.

این مراسم با پخش آیاتی از کلام خدا و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

محسن محبی رئیس هیئت سوارکاری اوز مجری این برنامه، ضمن خوش آمدگویی به محضر یکایک حاضرین و ابراز خشنودی از برگزاری محفل صمیمانه و گردهمایی دلنشین به مناسبت تجلیل از مردی که قریب به یک دهه از هیچ کوششی در راستای توانمندسازی و پر کردن هدفمند اوقات فراغت جوانان کوتاهی نکرده است؛ اعلام کرد: بر همین اساس هیئت های ورزشی به رسم ادب لازم دانسته اند که در مراسمی صمیمی مراتب قدردانی و سپاس خود را نسبت به تلاش های سیدیوسف حسینی بزرگ مرد ورزش اوز ابراز دارند.

وی ذکر این نکته را لازم به بیان دانست که مراسم تجلیل از جانب هیئت های ورزشی و به پاس تقدیر از خدمات ارزنده حسینی ریاست سابق اداره ورزش و جوانان بر پا گشته و مقرر گردید جهت ایجاد محفل خودمانی و صمیمانه و دور بودن از تشریفات رسمی و اداری حضور مسئولین که قطعا حضورشان مایه مباهات است در دستور کار قرار نگیرد و امید که همه بزرگوارانی که جایشان در این مراسم خالی بود عفو نموده و خرده نگیرند.

در ادامه کلیپی از تصاویر فعالیت های حسینی و همراهی وی با تمام تیم های ورزشی در میادین و مسابقات ۹ سال اخیر به معرض دید عموم رسید. (کلیپ توسط نورالهدی بیگدلی مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان آماده شده بود)

سرانجام سید یوسف حسینی، فعال ترین و پرتلاش ترین مرد ورزش شهرستان به جایگاه آمد تا با ارائه کوله باری از خدمات ارزنده ۹ ساله با ورزش اوز خداحافظی نماید.

این روزها کمتر کسی را می توان یافت که از رفتن او خوشحال باشد.

حسینی در دوران خدمت خود، توانست ورزش اوز را در مسیر توسعه قرار دهد و حجم بالا و سرعت پیشرفت ورزش شهرستان اوز چنان سریع بود که موجب شگفتی مسئولین شهرها و روستاهای همجوار گشته بود.

حسینی، مجموعه ای از نیروهای بومی و کارآمد را در ورزش اوز به حرکت درآورد و هرگز از دایره اخلاص و اهداف مقدس خود که همانا خدمت صادقانه بود فاصله نگرفت. او مردی بود که با اندیشه خدمت به مردم آن هم بدون هیچ گونه چشمداشت پا به میدان عمل گذاشت و در راه پیشرفت ورزش شهر اوز و روستاهای اطراف از هیچ تلاشی فرو گذاری نکرد. ۲۴ هیئت ورزشی فعال و پویا با رؤسای بومی یکی پس از دیگری به موفقیت های چشمگیری دست یافتند که بی شک بدون درایت و حُسن تدبیر ایشان امکان پذیر نبود.

وی در مدت ۹ سال خدمت صادقانه و شبانه روزی خود ثابت کرد که با انگیزه خدمت وارد میدان عمل شده است و قطعا با کوله باری از تجربه و توانایی های ذاتی که در او سراغ داریم به زودی خدمت در عرصه دیگری را دنبال خواهد کرد و با دیدگاه وسیع خود به جایگاه ویژه ای خواهد رسید. همچنین به یقین می توان گفت با روح والایی که دارد و جسم و روحش با ورزش عجین شده قطعا ورزش اوز را رها نخواهد کرد.

بی شک نام ماندگار سید یوسف حسینی برای همیشه در تاریخ پرافتخار ورزش اوز جاودانه خواهد ماند و به تحسین و افتخار ثبت خواهد شد.

اکنون تقدیر و سپاسگزاری از خدمات ارزنده او به عنوان یک وظیفه انسانی و شهروندی بر ما واجب است و ما امیدواریم تلاش در جهت رشد و توسعه ورزش اوز در دوران خدمت ریاست جدید صابر احتشامی نیز تداوم یابد.

حسینی ضمن بیان خیر مقدم و خوشامد به رؤسای هیئت ها و شوراهای محترم ورزشی اوز و روستاها و سپاسگزاری از دست اندرکاران این برنامه شکیل، کارمندان شایسته تربیت بدنی اوز، خیرین ورزشی، مسئولین، معتمدین شهر و روستا و مردم شریف و حق شناس اوز سخنان خود را ادامه داد.

وی افزود: سپاس و امتنان از خدای بزرگ که توفیق خدمت به مدت یک دهه را به بنده داد تا بتوانم خدمتگزار مردم شریف و حق شناس اوز باشم .

وی خطاب به مردم اعلام داشت: منشأ خدمات شما مردم بودید بنده به دلیل اینکه در رأس این مجموعه به عنوان متولی حضور داشتم به نام من قلم خورده است و افتخار می کنم که کارهای انجام شده در راه خدمت به شما مردم شریف انجام شده است.

حسینی عملکردهای ۹ ساله خود را پیرامون سه فاکتور ارائه داد:

۱)توسعه فضاهای ورزشی در شهرستان اوز

هیچ بخش یا روستایی وجود ندارد که اتفاق ورزشی در آن رخ نداده باشد، مجموعه  ۲۴ هزار متری (۴/۲ هکتار) در ورزشگاه شهدای اوز، مجموعه ورزشی ریاست جمهوری اوز، استادیوم ورزشی اوز جوان، سالن سرپوشیده میراحمدی، تالار تخصصی تنیس روی میز امینی اوز، دو مجموعه در روستای هود، سالن ورزشی گلار، سالن ورزشی فردوس کهنه و شهرک توحید، مجموعه ورزشی قلات، سالن چند منظوره کوره که ۶ ماه دیگر آماده بهره برداری است، سالن ورزشی محلچه، سالن ورزشی بیدشهر، زمین چمن مصنوعی روستای هیرم، در اسلام آباد شورای دهیاری در تلاش هستند که مجموعه ای ورزشی شکل گیرد.

مجموعه زیبای سوارکاری ما ۲۰۰ هزار متر مربع است ۲۰ هکتار برای جمعیت ۴۰ هزار نفری شهرستان اوز که پنجمین مجموعه سوارکاری کشور است که با همت بلند خیرین شکل گرفته است.

۹۰ درصد از تمام این فضاهای ورزشی توسط خیرین مردمی ساخته شده که برخی از این بزرگواران رخ در نقاب خاک برکشیده اند و نام بلند آنان در اذهان عموم جاودان مانده است.

هیئت دوچرخه سواری اوز ۱۵ سال فعالیت نداشت ولی الان به همراه دوچرخه‌سواران تیم استان فارس رکاب زنانی از اوز هم در مسابقات کشوری رکاب می زنند. از ۲۴ هیئت ورزشی فعال در اوز بانوان اوزی در ۲۰ هیئت ورزشی خدمت می کنند. همه بانوان و آقایان بالندگی ورزش اوز را رقم زده اند. هیئت تیراندازی و تیر و کمان نداشتیم ولی سید عبدالله حسینی از منطقه داریم که قهرمان شده و به تیم ملی راه یافته است.

۲) از دیگر شاخص های توسعه ورزشی اوز برگزاری کلاسهای علمی مربیگری است که به جرأت می توان گفت تعداد کلاس هایی که در ۸ سال در بخش مربیگری، داوری و بازآموزی تشکیل شده بیش از مجموع تمام دوران گذشته بوده با آماری که ارائه خواهد شد.

۳) از نظر شناسنامه یا بیمه ورزشی ۱۸۶۰ بیمه ورزشی در سال ۹۷ داشتیم که ۱۰۵۰ نفر از بانوان بودند و به این میزان فعالیت ورزشی بانوان داشتیم.

حسینی خود را امانت دار مردم و خیرین میداند و ارائه گزارش مالی شفاف را از مهمترین ترین وظیفه خود دانسته و توضیحاتی درباره حساب های مالی تربیت بدنی داد و اذعان نمود به زودی عملکرد کامل و شفاف خود را از طریق فضای مجازی خدمت جامعه و مردم شریف اوز ارائه خواهد کرد.

وی نظم و انضباط در زمینه مالی را مدیون همکار خود فرشید فقیهی پور دانست و گفت: حقوق بالا نشان دهنده کارایی شخص نیست. فرشید فقیهی پور و مسعود کمالی دو تن از کارمندان ترببت بدنی با همت والای خود دو سال بدون حقوق جامعه ورزش اوز را سر پا نگه داشتند.

وی از خیرین والا همتی همچون روانشاد حسام الدين حسان نام برد که ورزش اوز را صاحب سرپناه کرد و مغازه هایی که تا پایان سال ۹۸ تحویل داده میشود که منبع درآمدی برای تربیت بدنی خواهد بود. زنده یاد عبدلله حسان، احمد و مسعود زمین پیما، منصور فقیهی نژاد، عبدالقادر فقیهی، محمد امین میراحمدی، عبدالله هاشم پور، عبدالخالق امینی، محمد نامی، ابراهیم اسماعیلی و… از دیگر نامبردگان بودند که با همت والای خود به جامعه ورزش اوز خدمات بسیار ارزنده ارائه داده اند.

حسینی اضافه کرد: کار کردن و خدمت به خلق نیاز به گرفتن حکم ندارد. بنده سپاسگزار خداوند و شرمنده مردمی هستم که این روزها همه جوره من را مورد لطف بی شمار خود قرار دادند. من به واژه های بازنشستگی و فارغ‌التحصیل شدن اعتقاد ندارم و معتقدم همواره باید در حال خدمت و فراگیری باشیم.

حسینی از تمامی کسانی که دست او را در این سالها گرفتند، از هیئت امنای ورزش اوز، بخشدار سابق (محمد حسین آتش فراز)، شهرداران کراماتی و خادمپور، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن های مردم نهاد بهداشت و محیط زیست، طبیعت گردی تاگاره، سفیران تندرستی، نواندیشان، شوراهای اسلامی شهر و شوراهای ورزشی روستاها تشکر و قدردانی نمود.

وی در پایان اظهار داشت: وقتی کارهای بزرگ انجام می گیرد مخالفینی هم هستند که من آنها را دشمن نمی دانم و برایشان آرزوی موفقیت دارم چون بر این عقیده ام که آنها به ما کمک می کنند در رسیدن به اهداف مان قوی تر باشیم.

هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی/ هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد

حسینی با قرائت یک بیت شعر با مردم و ورزش اوز وداع نمود و جایگاه افتخارآمیزی که در آن قرار دارد را مدیون مهر و لطف همه مردم شریف شهر اوز و روستاها دانست.

چون شبنم اوفتاده بُدم پیش آفتاب/ مهرم به جان رسید و به عیوق بر شدم

فرید نامی رئیس هیئت ورزشهای همگانی، شریف امینی رئیس هیئت پرورش اندام و بدنسازی (پاورلیفتیگ)، مژگان شفایی مسئول کمیته ورزش بانوان، جمشید حسینا رئیس هیئت تنیس روی میز، فاطمه کامیاب رئیس هیئت بازی های بومی محلی بانوان، شاکر عبدی از روستای فیشور و مسئولی از روستای هود با ذکر بیانات خود از حسینی تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

در ادامه تندیس زیبایی که شعر (جانم فدای مردم نیکو نهاد باد) به همراه متن سپاسگزاری و نام  هیئت های و رؤسای ورزشی اوز در آن درج شده بود از طرف هیئت های ورزشی شهر اوز به پاس کوشش های بی دریغ ریاست سابق تربیت بدنی توسط فرید نامی به نیابت از طرف هیئت ها به ایشان تقدیم گردید.

هدایا و تندیس هایی از طرف هیئت های ورزشی شهر و روستاها و محمد شکوه کارآفرین اوزی و محمد شریف بازرگانی مدیریت موزه مردم شناسی اوز نیز به ایشان اهدا گردید.

سید یوسف حسینی با اهدای شاخه های گل به رؤسای هیئت ها و اهدای کارت هدیه، تندیس و شاخه گل به آقایان: مسعود کمالی، فرشید فقیهی پور، رامین امیری و خانمها: نورالهدی بیگدلی مسئول روابط عمومی و مینا محبی مسئول بیمه تربیت بدنی تقدیر به عمل آورد.

همچنین هدیه ای از طرف حسینی به محمد رفیع نامی عضو هیئت امنا ورزش به پاس همراهی مادی و معنوی در طی دوران خدمات ۹ ساله ورزشی ایشان اهدا گردید.

این مراسم با شکوه با پخش سرود ای ایران و صرف شیرینی و شام که توسط هیئت های ورزشی شهر اوز تدارک دیده شده بود در محیطی صمیمی و باصفا پایان پذیرفت.

*ارسال تصاویر از محسن صداقت.

*اسامی هیئت های ورزشی فعال اوز: هیئت ورزشهای همگانی، هیئت تنیس روی میز، هیئت سوارکاری، هیئت بدنسازی و پرورش اندام، هیئت دوچرخه سواری، هیئت کوهنوردی، هیئت دومیدانی، هیئت وشو، هیئت ایروبیک، هیئت والیبال، هیئت بسکتبال، هیئت فوتبال، هیئت فوتسال، هیئت کشتی، هیئت ژیمناستیک، هیئت اسکیت، هیئت تکواندو، هیئت شطرنج، هیئت شنا، هیئت بازیهای بومی محلی، هیئت کاراته، هیئت بیلیارد، هیئت نجات غریق

برای تمامی زحماتت، برای تمامی تلاش هایت، برای تمام چیزهایی که آنچه بود را به این که هست تبدیل کرده، برای نُه سال گذشته دلمان تنگ خواهد شد…

* فایزه رضایی/ نایب رئیس هیئت ورزشهای همگانی – عضو هیئت تنیس روی میز اوز


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان