میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 نوامبر 2019 ساعت 12:22 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 220 بازدید

تجهیز مجتمع «شهید علیشیری» در اولویت اداره کل قرار دارد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان:

تجهیز مجتمع «شهید علیشیری» در اولویت اداره کل قرار دارد

در پی انتشار نامه ای از طرف هنرمندان و دغدغه آنها در باب مجتمع شهید غلامحسین علیشیری که چرا پس از گذشت یک سال از افتتاح، هنوز این مجتمع به بهره برداری و استفاده نرسیده است(اینجا)، نشستی خبری از سوی مجید حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان برگزار و نکاتی در این زمینه مطرح گردید.

به گزارش میلاد لارستان، حجتی با بیان اینکه سوء تفاهم افتتاح شدن این مجتمع در حدود یک سال پیش، شاید به دلیل نصب سردر ورودی سالن با عنوان “مجتمع قرآنی، فرهنگی و هنری شهید غلامحسین علیشیری، تاسیس سال ۱۳۹۷” ایجاد شده باشد، اظهار داشت: گویا نصب این سردر به این معنا بوده که کار ساختمانی این مجتمع به پایان رسیده، در حالی که کارهای تکمیل و تجهیز آن هنوز صورت نگرفته بود.

وی با اشاره به اینکه نصب این سردر را می توانیم به عنوان یک سوء تفاهم یاد کنیم یا اینکه صرفاً پس از اتمام کارهای ساختمانی و اتمام تعهدات خیر محترم نصب شده، افزود: این اقدام به معنای تاسیس و افتتاح رسمی آن نبوده است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با اذعان به اینکه اداره کل ارشاد فارس افتتاح این مجموعه را تکذیب کرده است، ادامه داد: زمانی که تجهیز مجتمع به پایان رسید این مکان فرهنگی افتتاح خواهد گردید.

وی افزود: در این پروژه، در زمان انعقاد قرارداد، با توافق هزینه کرد ۷۰۰ میلیون تومان، کار توسط خیر شروع شد اما در ادامه با توجه به گرانی های مصالح ساختمانی و بالا رفتن هزینه ها مبلغ فوق به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است که طبق تعهدات در توافق نامه، خیر می توانسته این هزینه‌های افزایش یافته را پرداخت نکند و بر عهده اداره کل ارشاد اسلامی بوده، اما این بزرگوار هزینه های احداث را متقبل شده که قدردان ایشان هستیم.‌

این مسئول با اشاره به اینکه اداره کل ارشاد فارس و شخص مدیرکل معتقد است که باید هنرمندان در جریان اقدامات انجام شده توسط اداره کل قرار بگیرند، تأکید کرد: تجهیز و تکمیل مجتمع شهید غلامحسین علیشیری در اولویت های کاری اداره کل است و به محض تامین بودجه این کار انجام خواهد گرفت.

حجتی با برشمردن تعهدات اداره کل ارشاد اسلامی فارس براساس توافق نامه انجام شده، یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس براساس این توافقنامه می بایست، پس از تکمیل مراحل ساختمانی توسط خیر،  نسبت به تکمیل ساختمان به اضافه دیزاین، دکوراسیون، تجهیزات مورد نیاز ساختمان و  پیش‌بینی شده در نقشه و توافق نامه از قبیل صندلی های سالن پلاتو، دیوارهای سالن، تجهیزات نور، صدا، لوازم مورد نیاز سالن پلاتو، سالن گالری، سالن های انتظار، لابی، تجهیز کلاس‌ها، نمازخانه، دستگاه های حرارتی و برودتی مجتمع اقدام نماید.

وی افزود بخش عمده این تعهدات اجرایی شده و به پایان رسیده است و قطعا و به محض تامین اعتبار مابقی موارد نیز تکمیل خواهد شد.

اقداماتی که پس از به پایان رسیدن تعهدات خیر توسط اداره کل و همکاری سایر دستگاه ها تا کنون انجام شده عبارتند از؛ مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با هماهنگی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جهت کلیه تأسیسات مکانیکی و برقی پلاتو، عایق آکوستیک بدنه، نقاشی و تکمیل سفیدکاری، سقف کاذب، آسانسورها، درب‌های اتوماتیک و… انجام شده است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با اشاره اینکه مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تعمیر و تجهیز استانی اقدام به خرید اسپلیت پلاتو، پرده‌های اکران، موکت و… شده است، گفت:  مبلغ یک میلیارد ریال از محل تجهیز مراکز جهت خرید صندلی و سیستم صوتی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این مجتمع نیازمند خرید اسپلیت‌های ساختمانی، پکیج و رادیاتور هستیم، تصریح کرد: در سال جاری نیز اداره کل ارشاد فارس طی مکاتباتی که داشته؛ خواستار تأمین اعتبار جهت تکمیل تجهیزات شده و مورد موافقت اولیه قرار گرفته است و به محض ابلاغ اعتبار، این موارد نیز تکمیل و مجتمع آماده راه‌اندازی خواهد شد.

حجتی در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم در باب افتتاح رسمی این مجتمع،  تاریخی را مشخص کنیم، خاطر نشان کرد: به واسطه مشکلاتی که در زمینه تخصیص بودجه وجود دارد، نمی توان تاریخ دقیقی برای زمان افتتاح مشخص نمود.

وی در پایان تأکید کرد: موضوع تجهیز و تکمیل این پروژه در اولویت کاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس قرار دارد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان