میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 268 بازدید

تشریح برنامه‌های «اشتغال‌زایی» و مسائل بخش «تعاون» در نشست شورای شهر لار

با حضور رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع اعضا صورت گرفت

تشریح برنامه‌های «اشتغال‌زایی» و مسائل بخش «تعاون» در نشست شورای شهر لار

روابط عمومی اداره تعاون و کار: معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان به دعوت شورای اسلامی شهر لار در جمع اعضای این شورا و شهردار لار حضور یافت.

در این دیدار که دو تن از کارشناسان اداره تعاون کار و شماری از مدیران عامل تعاونی­های مسکن مهر، عبدالمهدی قاسمی را همراهی می­کردند وی سخنان خود را بر دو محور کلی اشتغال و تعاون متمرکز ساخت.

در موضوع اشتغال، قاسمی به تشریح برنامه­های اشتغال­زایی اداره متبوع خود پرداخت و گفت: کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی، احیای فرش دستباف و صنایع دستی سنتی و دهکده مشاغل روستایی از جمله طرح­های اصلی اشتغال­زایی وزارتخانه و اداره­کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس است که در سراسر فارس و لارستان در حال اجرا یا پیگیری است.

وی با بیان اینکه در طرح­های اشتغال­زایی دولت، روستاها مورد توجه جدی قرار گرفته­اند خاطرنشان کرد: این تأکید با هدف ایجاد تعادل در بهره­مندی اقشار مختلف از تسهیلات و رفاهیات دولتی و نیز جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و در نتیجه مهار پدیده­های منفی متعاقب آن از جمله کاهش جمعیت فعال و تولیدگر روستایی کشور و حاشیه­نشینی در شهرها صورت گرفته است.

رییس اداره تعاون و کار افزود: این طرح­ها تا حدودی از سنگینی بار بیکاری در جامعه خواهد کاست اما اجرای دقیق و درست آنها نیازمند مشارکت همگانی مردم بخصوص در روستاها و نیز همکاری دستگاه­های اجرایی مرتبط در شهرستان است.

قاسمی با تأکید بر بهره­برداری از مزیت­های کار گروهی و به طور مشخص در قالب شناخته شده‌ی «تعاونی» برای پیشبرد برنامه­های اشتغال­زایی، یکی از ضروری‌ترین این تعاونی­ها را «تعاونی توسعه و عمران شهرستان» یاد کرد و گفت: در صورت تشکیل این تعاونی، انجام بسیاری از پروژه­های عمرانی شهرستان قابل واگذاری آن است که به طبع سود انجام پروژه­ها به اعضا باز خواهد گشت، بنابراین این تعاونی می­تواند به توسعه عدالت اجتماعی در شهرستان و جلوگیری از رانت­خواری کمک نماید.

در ادامه­ی بحث­های حوزه تعاون، عمده مشکلات تعاونی­های مسکن مهر مطرح و اعلام شد به رغم اتمام ساخت واحد­های مسکونی و واگذاری آنها به اعضا در سال­های گذشته، همچنان مشکلات بدهی­های بیمه­ای و مالیاتی تعاونی­ها و اخذ پایان کار و خدمات شهری از شهرداری پابرجاست؛ که درباره مشکل اخیر، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر لار راهکاریابی را منوط به جلسه­ای تخصصی و سه­جانبه با حضور مدیرکل راه و شهرسازی لارستان دانسته و برای برگزاری آن اعلام آمادگی کردند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان