میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 ژوئن 2020 ساعت 12:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 6 دیدگاه 411 بازدید

تشریح نیازمندی های «لارستان» در نشست نماینده مجلس با اعضای شورای شهر لار

تشریح نیازمندی های «لارستان» در نشست نماینده مجلس با اعضای شورای شهر لار

اعضای شورای اسلامی شهر لار در دویست و چهلمین جلسه شورا میزبان مهندس حسین زاده نماینده مردم لارستان، گراش، اوز و خنج بودند.

به گزارش روابط عمومی شورا؛ در ابتدای این نشست صمیمی، مهندس میرپور رئیس شورا با خوش آمدگویی به حسین زاده و روسای دفاتر لار و تهران در خصوص نیازهای شهر و شهرستان، افزایش وحدت و همدلی در سطح چهار شهرستان، توجه ویژه به ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه و مراکز علمی معتبر کشور، ابراز امیدواری کرد با حضور نماینده جوان و انرژی خوب وی شاهد محقق شدن آن باشیم.

تشریح کمبودهای ریز و درشت لارستان در بیان رئیس شورای شهر

موضوع صنعت پتروشیمی و پیشنهاد استاندار مبنی بر ایجاد شهرک‌های پتروشیمی، ضرورت تکمیل باند دوم لار- جهرم با توجه فوت همشهریان و هموطنان بر اثر تصادفات در این مسیر، پیگیری بودجه راه آهن شیراز-بندرعباس و اتصال آن از مسیر جهرم– لار- بندرعباس، پیگیری برای ایجاد بندر خشک، پیگیری ایجاد فاضلاب شهری لار با در نظر گرفتن مناطق محروم در شهر قدیم به عنوان محلات هدف، ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه، موضوع اداره کل راهداری باتوجه به حوزه وسیع تحت پوشش در منطقه لارستان، پیگیری راه اندازی فاز دوم شرکت سیمان لارستان، راه اندازی کارخانه های بزرگ صنعتی، پیگیری کاوش ها و لرزه نگاری جهت اکتشاف نفت و گاز در سطح شهرستان، انتصاب یک هنرمند به عنوان واحد فرهنگی در دفاتر چهارگانه برای ارتباط هنرمندان چهار شهرستان و اهتمام به روزهای لارستان گراش اوز و خنج و برگزاری همایش چهره های ماندگار علمی هنری، سرمایه گذاری نیکوکاری و کارآفرینی چهار شهرستان، رسیدگی به آثار فاخر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همچون بازار قیصریه، واگذاری پارک جنگلی به شهرداری باتوجه به اینکه هزینه های زیادی برای رسیدگی به این مجموعه توسط شهرداری صورت می گیرد و پیگیری فاز دوم خط انتقال سد سلمان فارسی و… مطالبی بود که میرپور توجه و پیگیری به آن را ضروری دانست.

رئیس شورا با بیان اینکه در پروژه‌های شهری با تصویب بودجه سالانه و مدون تلاش شده است خدمات دهی به شهروندان تسریع یابد اما باتوجه به شرایط اقتصادی و میزان درآمد شهرداری ها تخصیص بودجه دولتی به تکمیل ساخت پارک بانوان و ترمینال می تواند تسریع در اجرای این پروژه ها را به همراه داشته باشد را با همکاری نماینده مجلس مهم برشمرد.

محبی: توسعه شرکت سیمان لازم است

مهندس عبداله محبی نیز در ادامه با اشاره به اینکه مردم منطقه از اقدامات خوب مسئولین قدردانی می کنند توجه به امر اشتغال و لزوم ایجاد صنعت با توسعه نفت و انتقال نفت خام به پالایشگاه، توسعه شرکت سیمان لارستان و فاز دوم آن کارخانه که اشتغال حداقل ۲۰۰ نفر را به همراه خواهد داشت و توجه به میراث فرهنگی در کل منطقه و تعیین برنامه مدون برای اشتغال مطالبی مطرح نمود.

مقیمی: برای مناطق محروم کد محرومیت بگیرید

عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان هم ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت با توجه به صحبت های نماینده مجلس در جلسه شورای اداری مبنی بر لزوم تلاش مسئولین در رفع مشکلات در شهرها درخواست توجه جدی تر به شوراها به عنوان بازوی قوی برای دولت و مجلس نمود که می تواند بعنوان پل ارتباطی و زمینه ساز ارتباط مردم با آنها و رسیدگی بیش از پیش به مشکلات باشد.

وی در ادامه پیگیری ارتقاء برای کل شهرستان را با توجه به جایگاه لارستان به لحاظ جغرافیایی و استراتژیک و نقش آن در جنوب کشور، همچنین پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری، اختصاص کد محرومیت به مناطقی که با محرومیت های زیادی روبرو هستند و ارتباط لار و هرمزگان و توجه به صنایعی که می تواند اشتغال بیشتری برای جوانان ایجاد کند ضروری دانست.

نامدار: در ارتقای کل منطقه تلاش کنید

خلیل نامدار نیز با بیان اینکه امیدواریم حضور حسین زاده نماینده جوان در مجلس شورای اسلامی که باعث افتخار این منطقه می باشد در ارتقای کل شهرستان مفید باشد و با ایجاد وحدت و انسجام در مرکزیت شاهد این مهم باشیم. توجه به جایگاه منطقه لارستان به عنوان مرکزی استراتژیک و پشتیبان برای جنوب کشور و هرمزگان نیز بخش دیگری از صحبت های این عضو شورا بود.

بیژنی: از ظرفیت هایی مثل دانشگاه فرهنگیان استفاده شود

رحیم بیژنی نیز رمز موفقیت مسئولین را ارتباط مستقیم با مردم دانست و استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه همچون دانشگاه فرهنگیان که با هزینه‌های مردمی و دولتی اقدامات لازم در راه اندازی آن صورت گرفته است را با در نظر گرفتن سهمیه بومی و موثر بودن آن در بحث اشتغال را مهم برشمرد.

جهاندیده: از مشاوره بانوان استفاده کنید

عشرت جهاندیده مسئول کمیسیون بانوان و فرهنگی شورای اسلامی شهر لار نیز وجود بانوان فعال در منطقه و حضور آنان در عرصه‌های اجتماعی را ارزشمند دانست و از نماینده مجلس در منطقه خواستار استفاده از مشاوران بانوان در کارگروه ها شد.

عسکری: به صنعت توریسم اهمیت دهیم

اشکان عسکری نیز انتخاب یک فرد جوان و متخصص که سرشار از انرژی است در جایگاه مسئولیت نمایندگی مجلس که دید متفاوت‌تری دارد را ارزشمند برشمرد.

عسکری در ادامه توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص لارستان و وحدت مثال زدنی و مشترکات فرهنگی و اقتصادی، عدم رعایت توزیع ثروت و عدالت در کشور که گریبانگیر این منطقه شده است نیز، درخصوص توجه به صنعت توریسم و پتانسیل های لارستان با هدایت سرمایه‌گذاران به این حوزه صحبت نمود.

شهردار لار: به شهرداری ها بیشتر توجه شود

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار نیز در ادامه ضمن خوشامدگویی به نماینده مجلس و هیئت همراه پیشرفت منطقه را توجه به پتانسیل های لارستان و همراهی و همدلی با یکدیگر دانست و خواستار توجه بیشتر به شهرداری‌ها در کل کشور شد.

حسین زاده: نماینده ای عملگرا هستم

در ادامه مهندس حسین زاده نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک دهه کرامت و گرامی داشت یاد و خاطر دکتر بهشتی و همچنین شهید نصیری لاری نماینده فقید لارستان از اعضای شورا برای دعوت به جلسه شورا تشکر کرد.

حسین زاده با بیان اینکه اعضای شورای شهر عصاره مردم آن شهر هستند خواستار همراهی و همدلی در پیشبرد درخواست های مردم شد. نماینده جوان منطقه با بیان اینکه لزوم پیشرفت هر منطقه همدل بودن است، لزوم پیگیری مردم و در کنار آنها مسئولین را مهم برشمرد و تشکیل کارگروه برای پیگیری کارها، مطالبه گری مردم و مسئولین با تاکید بر همدلی و در کنار هم را رمز رسیدن به نتایج خوب و مثبت دانست.

نماینده مجلس در دوره یازدهم با بیان اینکه فردی عملگرا هستم از لزوم ایجاد صنایع پایین دست در شهرستان های لارستان و خنج خبر داد و پیگیری فاز دوم شرکت سیمان با همراهی مسئولین امر و تاثیر آن بر اشتغال جوانان، لزوم همکاری نماینده دور قبل در پیگیری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، برنامه ریزی برای اجرای فاضلاب شهری، تصویب اداره کل راهداری و پیگیری ها برای ابلاغ آن توضیحاتی ارائه داد.

وی در پایان توجه به جوانان و اعتماد در سپردن مسئولیت به آنان را ارزشمند دانست و حمایت مسئولین در راس هر چهار شهرستان برای رسیدن به نتایج مطلوب در منطقه را امری ضروری دانست.


6 نظر

 1. گراشی گفت:

  0

  0

  این شورای شهر لار در همه موارد که در حیطه کاری انها نیست هم دخالت میکنند نمونه بارز ان مخالفت با ارتقای اوز به شهرستان بود که مدارک ان در وزارت کشور وشیراز موجود است

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   از آنجائیکه طبق گفته های جناب آقای مقیمی رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان، یکی از وظایف شورای شهر و شورای شهرستان، وظایف نظارتی بر امور مناطق است به نظر می رسد اقدامات شوراها بیشتر در حیطه نظارت بر امور باشد نه دخالت در امور ! پس بهتر است کمی دقیقتر باشیم و درباره فعالیتهای ایشان قضاوت اشتباه نکنیم! مخالفت با ارتقای اوز نیز به نظر می اید در صورتیکه از جانب شورا اعلام شده باشد یک نظر بوده کما اینکه در امر نظارت بر امور شهرستان همچون ارتقای مناطق این شهرستان لارستان نیز اظهار نظر جزوی از نظارت است و خواه ناخواه شورای شهرستان و شهر در لارستان بزرگ با ابراز نظات شان به وظایف نظارتی خود جامه عمل می پوشند. به هر حال مدیران شهری اظهار نظر را جزو وظایف و دلایل خود در امر مدیریت می دانند و اظهار نر نیز لازم و بایسته اخلاق یک مدیر موفق است.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  گراشی به تو چه مربوط

 3. لار گفت:

  0

  0

  و همچنین شورای گراش در سال ۸۸
  همشون چه شورای لار چه گراش

 4. محسن گفت:

  0

  0

  ضعیف ترین شورا با ضعف عملکرد و مدیریتی

 5. عباسی گفت:

  0

  0

  نه به شورای پنجم نه نه نه نه نه نه نه نه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان