میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۹ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,197 بازدید

تصاویر/ از دره زیبای «آکواریوم» چه می‌دانید؟

تصاویر/ از دره زیبای «آکواریوم» چه می‌دانید؟

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهید چمران: در نخستین جمعه از مردادماه ۹۶ و همزمان با دهه خجسته‌ی «کرامت»، اعضای گروه کوهنوردی شهید دکتر مصطفی چمران لارستان در یک برنامه تفریحی و ورزشی، منطقه زیبای گردشگریِ «آکواریوم» در شهرستان داراب را برای سنگ‌نوردی، صخره‌نوردی، شنا و کوهنوردی انتخاب کردند. برنامه از عصر روز پنج‌شنبه ۶ مردادماه با حرکت از لار به سمت شهر داراب آغاز شد و اعضای حاضر، شب را مهمان یکی از معتمدین آن شهر بودند.

سحرگاه جمعه نیز پیش از اذان صبح، همه اعضای گروه کوهنوردی شهید چمران شهر را به سمت محل زیبای مورد نظر ترک کردند. پس از ادای نماز صبح در میانه راه، و طی نمودن حدود یک ساعت به دره «آکواریوم» رسیدند. پس از توضیحات و یادآوری‌های مربی گروه، اعضا حرکت خود را در هوایی مطبوع در یکی از روزهای دومین فصل سال آغاز کردند.

دره زیبای آکواریوم داراب در ۸۰ کیلومتری مرکز این شهرستان و در ارتفاع ۱۳۳۰ متری از سطح دریا قرار دارد. با جریان داشتن «کاسه رود» از کوه‌های سر به فلک کشیده و چشمه‌های جاری در این منطقه، زیبایی منطقه دوچندان شده و سبب شده تا در مسیر این دره آبشارهای متعدد به همراه حوضچه‌های فراوان آب ایجاد شود. دره آکواریوم در ۹ کیلومتری شمال بخش فورگ داراب است و ورودی دره دقیقا در زیر پل معروف فورگ (در مسیر ارتباطی داراب به حاجی آباد) قرار دارد. آکواریوم با مسیر طولانی و ۴ کیلومتریِ خود، به زیباترین پل هوایی کشور تبدیل شده است. در طول این دره باید از ۱۰ صخره سنگی عبور کرد و به عبارت بهتر باید دست به سنگ شد و همچنین آبشارهای همیشه جاری آن، بسیاری قسمت‌ها را لغزنده کرده که در هنگام عبور از آنها باید احتیاط را رعایت کرد. کوهنوردان حاضر در این جمع دوستانه از شهرهای لار و داراب و دیگر نقاط کشور به‌ویژه کرمان، سیرجان، فسا و حتی بخش‌های لارستان در کنار هیجان و ماجراجویی و دره‌نوردی، شنا کردن در حوضچه‌ها بر خلاف جریان آب خنک آن هم در گرم‌ترین روزهای سال را تجربه کردند. یکی دیگر از جلوه‌های زیبایی طبیعت این منطقه، وجود نی‌زار در میان دره است که ارتفاع آنها تا ۳ متر هم می‌رسد!

شهرستان داراب البته همواره با چشمه‌ها و رودهای زیبایش شناخته می‌شود، اما دره و آبشار معروف به «آکواریوم» جزء زیباترین مناطق گردشگری این شهرستان به‌شمار می‌آید که این بار مقصد گردشگری، سنگ‌نوردی، صخره‌نوردی و کوهپیماییِ اعضای گروه کوهنوردی شهید چمران لارستان در فصل گرم سال شد؛ البته گزارش این برنامه هیجان‌انگیز و به‌یادماندنی و معرفی کوتاهی از منطقه موردنظر، در همان صبح روز جمعه از رادیو ورزش (برنامه صدای کوهستان، بین ساعت ۶ تا ۸ صبح) پخش شد که مورد استقبال برخی از مردم داراب و حاضران در برنامه تفریحیِ مذکور قرار گرفت.

لازم است از همه ورزشکاران و دوستداران طبیعت و کوهنوردی درخواست می‌کنم از این منطقه زیبا و دیدنی دیدن و از این زیبایی‌ها و نعمات خدا را شکر کنند. البته نکته مهم و اساسی آن است که همه ضمن بهره‌مندی از طبیعت خدادادی، در نظافت، پاکیزگی و حفظ محیط بکوشند.

ما که در ایران عزیز چنین مناطق زیبا و خوش آب و هوایی داریم، نیازی نیست که با هزینه‌های بالا به کشورهای خارجی سفر کنیم.

هر صبح جمعه با ورزش و سلامتی و شادابی و نشاط با ما باشید…

  * عکس‌ها: اعضای گروه کوهنوردی شهید چمران لارستان


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان