میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 فوریه 2015 ساعت 6:27 ب.ظ سرویس:مطلب شما 33 دیدگاه 2,724 بازدید

تظاهرات و راهپیمایی، چرا و چگونه؟

تظاهرات و راهپیمایی، چرا و چگونه؟

آهو دشتي: اگر توجه کنیم در مطبوعات و رسانه های مختلف می بینیم تظاهرات و راهپیمایی برای حمایت یا بر علیه کسی یا جریانی عمدتا توسط سازمانهای غیر دولتی و یا به عبارتی به صورت خود جوش و مردمی انجام می شود. به ندرت دیده می شود که دولتها و حکومتها خود رسما در راه اندازی و مدیریت یک راهپیمایی حال به هر هدفی که باشد دخیل بوده باشند. به عنوان مثال یک سازمان غیردولتی مدافع محیط زیست تجمعی را راه اندازی و مدیریت می کند بر علیه فعالیت یک شرکت نفتی که مشکلات زیست محیطی برای منطقه ای ایجاد می کند. یا طرفداران فلان شخصیت مدافع حقوق بشر که در زندان فلان کشور می باشد برای حمایت از او میتینگ یا تظاهراتی را راه می اندازند.

اما تا به حال من ندیده ام مثلا در آمریکا خود دولت یا نهادهای وابسته به دولت بر علیه مثلا کره شمالی یا حتی ایران راهپیمایی و تظاهرات مردمی ترتیب دهند. ممکن است برخی از مخالفان نظام در مقابل محل اقامت سفیر یا در محل مذاکرات جمع شوند و شعارهایی دهند اما این هیچ وقت از سوی دولت آمریکا مدیریت نمی شود و البته دولت آمریکا تا زمانی هم که این تجمعات در نظم عمومی خللی ایجاد نکند مقابله ای هم با آن نمی کند. یا مثلا وقتی به سفارت بریتانیا توسط عده ای در ایران حمله شد هیچ تظاهراتی برای محکوم کردن این حرکت بر علیه ایران توسط دولت بریتانیا ترتیب داده نشد. البته در مطبوعات و رسانه ها این عمل را محکوم کردند یا حتی شاید یک عده هم جایی جمع شدند برای تظاهرات اما به هیچ وجه این کارها توسط خود دولت مدیریت نشد.

این نشان می دهد تظاهرات و راهپیمایی بایستی یک امر خودجوش، مردمی و بدون دخالت حکومتها باشد. تصور کنید کشورهایی که ما با آنها مشکل داریم مثلا همین آمریکا روز ملی مرگ بر ایران در تقویم داشته باشند و در آن روز مردم را به خیابانها بیاورند و شعار مرگ بر ایران و مرگ بر سران مملکت ما را سر داده و حتی پرچم کشورمان را آتش بزنند. شک نکنید در صورتی که بخواهند چند خیابان را از مردم پر کنند و در رسانه ها و شبکه های تلوزیونی نشان دهند این کار شدنی است. اما معنا و مفهوم تظاهرات این نیست. تظاهراتی که با مدیریت دولت و نهادهای حکومتی انجام شود نمی تواند مردمی تلقی گردد و حتی می تواند این مساله باعث تخریب وجهه مردم در افکار عمومی کشورهای دیگر گردد.

شما حتما برخی از این مصاحبه هایی که البته صدا و سیما سانسور می کند را در شبکه های اجتماعی دیده اید. برخی از مردم عوام نظراتی را بیان می کنند که واقعا ترجمه آن باعث خجالت می شود. تظاهرات بایستی با آگاهی و هدف روشن و آن هم توسط افرادی که درک صحیحی از اهداف پشت این تظاهرات دارند صورت پذیرد و البته بدون مدیریت دولت.

فرض کنیم روز ۲۲ بهمن تعطیل نباشد. کارمندان سر کار باشند و برای شرکت در راهپیمایی فقط با مرخصی بتوانند محل کار را ترک کنند. مدارس و دانشگاهها هم برای این راهپیمایی اقدامی نکنند و صدا سیما و دیگر نهادها هم به قضیه ورود نکنند. فکر می کنید باز هم خیابانها از جمعیت پر می شوند؟! اگر این اتفاق بیافتد می توان گفت تظاهرات مردمی است اما همه می دانیم […].

بسیاری از کارمندان، دانشجویان و اقشار مختلف به دلیل امتیازاتی که شرکت در راهپیمایی ها برای آنها دارد مثل نظر مثبت هسته های گزینش و استخدام و گرفتن پستهای بالا به صورت نمایشی هم که شده در راهپیمایی شرکت می کنند. برخی هم این قضیه را یک جور کارنوال می دانند و به هیچ وجه اصل قضیه را درک نکرده و جنبه تفریحی را در نظر دارند.

نگاهی به اقشار شرکت کننده در راهپیمایی ها به خصوص نسل چهارمی ها که کودکان و حتی نوزادانی بیش نیستند می تواند به راحتی این واقعیت را نشان دهد که حداقل نمی توان اهداف اصلی برخی از شرکت کنندگان که فاصله متفاوتی با اهداف اصلی نظام و انقلاب دارد را انکار کرد. خلاصه مطلب اینکه تظاهرات و راهپیمایی با این روش و شکل فعلی نمی تواند نشانه نظرات و مواضع واقعی مردم باشد و بایستی روشی دیگر و یا حتی تجدید نظر در کل قضیه راهپیمایی ها و تظاهرات مطابق با شرایط امروز اجتماعی و جامعه جهانی صورت پذیرد.


33 نظر

 1. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  آهوجان نکنه یادت رفته نه دی که مردم درصحنه آمدند وخودجوش خلق حماسه کردند یا۱۹دی ماه مردم قم یامردم آذربایجان و….
  اصلا خودت بگو تاحالا شده کسی تورامجبور کنه که باید به راهپیمایی بیایی؟
  خوب شدخودت گفتی بچه کوچک که هنوز موعد کاروزندگی اش نرسیده چگونه میتواند به علت پاداش ومزایا به خیابان بیایدویاازترس گزینش وو…!!!!
  واقعا جای تعجب است چه ازمدیر سایت وچه از شما که دارید دموکراسی وحضورمردم درصحنه رازیر سوال می برید….
  برادرمن اون سیاسیونی که دیگه خرشون ازپل گذشته که دیگه نمیخواد گزینش جایی بشن که دارند میان…
  اصلا بگزیم چرا پیرمرد ها وارد این راهپیمایی می شوند…
  مردم ما مختاراند مجبوربه انجام کاری نیستند
  البته که باید ازبزرگان خط بگیرند واین وظیفه همگانی است که باید یکدیگر را ترغیب به حضور درراهپیمایی کنیم وگاهی هم واجب شرعی است اما هیچ آدم عاقلی نمیتواند کسی را به زور به راهپیمایی بیاورد…بله شاید شماهم میخواهید همنوا با شبکه های غربی تک تک ارزشهای نظام را زیر سوال ببریدومثل راهپیمایی های گذشته عل حضور مردم را ساندیس وساندویچ بدانیم…
  انصاف هم چیز خوبیه….
  خداعقل سالم به دربدن سلم!!!!

 2. رضا گفت:

  0

  0

  ۲۲ بهمن که بخاطر پیروزی انقلاب تعطیله نه راهپیمایی..

  من خیلی هارو میشناسم که راهپیمایی نیومدن و فحش به نظام و رهبر هم میدن ولی زودتر استخدام میشن…، خیلی با دید سطحی به ماجرا نگاه می کنید…
  اون مادر خانه داری که همراه بچش اومده راهپیمایی، اونم بخاطر استخدام اومده!??!

  ۳۶ ساله مردمه ما بخاطر انقلابی که خودشون کردن تو سرما و گرما میان راهپیمایی.. .

  مردم روزه داری که تو گرما روز قدس میرن راهپیمایی، اونا هم بخاطر استخدام میرن یا افزایش حقوق?!

  مردمی که به صورت خودجوش اومدن راهپیمایی ۹ دی، اونا چی? کسی اونا رو مجبور کرده بود? نه دی ادارات تعطیل بود?!!

  دوست ندارم این حرف رو بزنم،ولی شاید خودتون بخاطر استخدام شدن و این قبیل موارد میرید راهپیمایی و فکر می کنید همه اینطور هستن.

  پ.ن : تقاضایی که از اقای منشی دارم این هست که باشگاه خبرنگاران آفتاب یک جلسه بحث و گفتگو و یا یک کرسی آزاد اندیشی رو را اندازی کنه.. .

 3. تزویر وخمیر گفت:

  0

  0

  تفکرات صدای آمریکا و بی بی سی کاملا در متن فوق دیده میشه.

 4. لاری گفت:

  0

  0

  جالبه هرچی تا حالا از شبکه های خارجی مثل بی بی سی یا صدای امریکا و … میشنیدیم و می دیدیم داریم تو این چن وقته تو آفتاب می خونیم …
  معلومه شما حقیقت راهپیمایی رو نفهمیدی که داری اینجوری پنبه شو میزنی …

 5. لاری گفت:

  0

  0

  این کلیپ کوتاه رو لینگشو میزارم جواب خوبیه به این نوشته
  از نظر من همه ازادن این نوشته رو بخونن ولی با دید باز و شنوفتن حرف و نظر مقابل و مخالف و منتقد ، به یک اجماع کامل میتونیم برسیم
  http://roshangari.ir/video/31553

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   احسنت برشما وبصیرتتان

  • ایران گفت:

   0

   0

   تقریبا” تمام افرادی که اوج خیانت به بیت المال و فساد مالی و اختلاس آنها رو شده و یا محاکمه شده اند یا در حال محاکمه هستند و البته بسیاری دیگر که یا هنوز خیانتشان کشف نشده یا اگر هم نقش آنها در این فسادهای مالی روشن شده بنا به دلائل یا مصلحتی که درکش قطعا” درجه بالایی از بصیرت می خواهد که ما نداریم !!!در پستهای رده بالای حکومتی از مجلس و قوه قضائیه گرفته تا دولت و بانکها بوده اند در نمازهای جمعه و راهپیمائیها و دیگر تجمعات حکومتی در صفوف اول و کنار علما و مراجع دیده می شدند.اما دیدید که چه کردند.غارت مملکت در حد حمله قوم مغول و ناامنی اقتصادی ناشی از آن که دیگر هیچ سرمایه گذار خارجی و یا حتی داخلی به سختی جرات می کند در این مملکت کار اقتصادی انجام دهد تا مدتها باقی می ماند. تظاهرات دولتی کف خیابانها و استفاده از عوام الناس برای شعار دادن و حتی فحاشی کردن به دشمنان و مخابره تصاویر و گزارشهای این مراسمات جایگاهی در دنیای امروز نداشته و ندارد.این واقعیت است و درک این واقعیت تلخ البته برای برخی مشکل می باشد.

 6. مجید گفت:

  0

  0

  آفرین بر شما کاملا درست و به جا گفتید راهپیمایی باید خودجوش باشد و من فقط در ایران میبینم که حکومت مردم را به تظاهرات یا راهپیمایی دعوت میکند. در هیچ کشوری مرسوم نیست که پرچم کشورهای دیگر را آتش بزنند .این کار توهین به مردم آن کشور است و پیام آن جنگ طلبی میتواند باشد.در همه جای دنیا روز ملی یک کشور با گل و شیرینی و رژه رسمی و سرود ملی و حتی پیک نیک رفتن جشن میگیرند و نه فریاد مرگ بر این و آن و خط و نشان کشیدن.من هم فکر میکنم این کارها باعث ایران هراسی و نفرت پراکنی میشود.انقلاب ما به جای فرستادن پیام صلح و برادری به دیگر کشورها پیام نفرت وجنگ ارسال میکند.

  • سرباز دین گفت:

   0

   0

   تبت یدی ابی لهب.
   ببخشید این آیه ی بالا را معنا کنید؟
   سوادی که از سکولارها گرفته شود بیشتر ازاین نمی شود.

  • دایی گفت:

   0

   0

   برو بابا !!
   نه تا حالا آمریکایی ها بهمون توهین نکردن ، واقعا شاد میزنی که این حرفا رو میزنی .
   بنده خدا تو صورت وزیر امور خارجه میگن : دروغگویی در DNA ایرانی هاست و هر بار تهدید به جنگ و گزینه های روی میز و … !
   (( انقلاب ما به جای فرستادن پیام صلح و برادری به دیگر کشورها پیام نفرت وجنگ ارسال میکند ))
   اصن این جمله ات آتشم زد آتشم زد !!
   یه کشور بیار که به تو پیام صلح داده باشه
   از فیلم و عکس و سریال بگیر تا … دارن بهمون توهین و افترا میزنن !
   دایی جان یعنی کبک هم چند سالیه مث شماها سرشو زیر برف نمیکنه ، بسه خدا وکیلی .

 7. بنده ای از بندگان گفت:

  0

  0

  سلام به نویسنده این متن و با تشکر از از سایت آفتاب که امکان نظر دادن و نقد را برای من و امسال من فراهم کرده
  در مورد صحبت این نویسنده باید زاویه دید جالبی داشتند انا به این نکته تو جه کرده اند که مثل روز ۲۲ بهمن تنها ما راهپیمایی نمی کنیم روز های دیگری مثل ۹ دی یا مثل این روز ها زیاد هستند که اداره ها تعطیل نیست اما مردم میان
  در مورد هدفی هم که می گید اگر افرادی که ادعا می کنند روشن فکر هستن ولی فقط به خاطره پاداش و امتیازات میاند بهتره به این افراد تسلیت گفت زیرا که کسی به خاطره امتیازات دنیوی پا بزاره رو اعتقادات و باورش باید خودش رو دار بزنه با این اعتقاد میشه گفت افرادی که میان راهپیمایی یا هدفشون رو شناختن که میان یا افرادی هستن ضعیف النفس که به خاطره چیز های بی ارزش حتی حاضر نیستند پای اعتقاداتشون بمانند
  و اگر رسانه و چیز های دیگه که کمک به شلوغ بودن راهپیمایی نبود یه عده که باور دارند این انقلاب هر سال میاند عده ای هم که اعتقاد ندارند هرچی تبلیغات بکنند فایده نداره و نمیاند
  نویسنده محترم با تمام احترامی که براتون قائلم اما بهتون پیشنهاد می کنم استدلال های محکم تری بیارید.
  حسین از دیار لارستان کهن

 8. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت همگی کسانی که لطف کرده و نظر داده اند توجه شما عزیران را به پاراگراف آخر جلب می کنم.این جمله را توجه داشته باشید:”حداقل نمی توان اهداف اصلی برخی از شرکت کنندگان که فاصله متفاوتی با اهداف اصلی نظام و انقلاب دارد را انکار کرد.”
  بنده منکر این نیستم که برخی با ایمان و اعتقاد به راهپیمایی می آیند.اما با توجه به واقعیاتی که برای همه روشن است شرکت در راهپیمایی از سوی برخی واقعا” با نیت دفاع از انقلاب نیست.حتی برخی از همان سیاسیونی که به قول عبدالرضا خرشان از پل گذشته را اگرببینید که خودشان یا فرزندانشان اقامت آمریکا و یا کشورهای غربی را دارند .مرگ بر آمریکا گفتن اینها از روی اعتقاد به اصل این قضیه نیست.بلکه نمایشی برای بقا در قدرت و جایگاهی که در حکومت دارند و از سر ناچاریست.اگر آمریکا بد است بفرمایید فرزندان شما آنجا چه می کنند.؟
  البته اینجانب کلا” با اینگونه راهپیمایی ها مخالف بوده و این روش را سنتی غلط می پندارم.چرا که مشکلات بین کشورها بایستی از طریق دیپلماسی و گفتگو حل و فصل شود و دشمنی ها نباید تا ابد ادامه پیدا کند.البته که تحت هیچ شرایطی نمی توان همه مشکلات موجود بین دو کشور و یا دو دولت را حل کرد.به هر حال اختلافاتی همیشه باقی می مانند.اما اختلاف نظر با دشمنی متفاوت است.به عنوان مثال ما با پاکستان در مورد برخی مسائل نظیر امنیت مرزها اختلاف داریم.اما این اختلافات دشمنی محسوب نمی گردد.با مذاکره و کمک به یکدیگر حل می شود.در مورد آمریکا هم همینطور است.اختلاف اصلی ما با آمریکا سر اسرائیل است.در بقیه حوزه ها مسائل قابل حل است.حال فرض کنید طرحی در خصوص حل مشکل اعراب با اسرائیل مطرح شود که حقوق همه مسلمانان و یهودیان در آن رعایت شده و با رای مستقیم مرذم منطقه تایید گردد.آیا باز هم ما با آمریکا مشکل خواهیم داشت؟ فکر نمی کنید شاید بهتر باشد ما هم برای مذاکرات صلح اعراب و اسرائیل همچین طرحهایی را ارائه دهیم و با کمک کشورهای دیگر اسلامی صرف نظر از اینکه در بقیه حوزه ها مشکل داریم حداقل سر این موضوع به یکدیگر کمک کنیم؟
  ضمنا” هر چیزی که در رسانه های خارجی مثلBBC وVOAگفته می شود الزاما” غلط نیست.برادر لاری در همین شبکه هایی که می فرمایید حداقل از مثلا” یک تیم ورزشی ایران یا یک هنرمند و فیلم ساز ایرانی تجلیل می شود.آیا باید چون از سوی یک شبکه خارجی این کار شده پس آن موفقیت را زیر سوال ببریم؟

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   چیزی که درنوشته های شما مشخص است ماشاالله پراست ازتناقض گویی ومغالطه….
   برادر من اینکه شما گفتید بعضی ازسیاسیون دارن به راهپیمایی میان به علت منافع شخصیشان شاید اندک افرادی باشند که این هدف را دارند ولی چرا شما این همه عزت وشور وشعف مردم را که باآگاهی وارد این قضیه می شوند را نادیده گرفته اید وسعی دارید مشکلات کوچک راازمیان موفقیت های بزرگ گزینش کنید وآن کوچک ها را بزرگ کنید چرا مسائل اصل وفرع را نمی دانید برادر من ییه مقدار خودت تصمیم بگیر نشین اینقدر ماهواره رو ببینی که تفکراتت رو خراب کنند دوست من اینکار شما غلط است که باید در صلح کامل باشیم دنیا هیچگاه به صلح کامل نمی رسد جهاد وهجرت یکی از فروعات دین ماست جزو مو

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   چیزی که درنوشته های شما مشخص است ماشاالله پراست ازتناقض گویی ومغالطه….
   برادر من اینکه شما گفتید بعضی ازسیاسیون دارن به راهپیمایی میان به علت منافع شخصیشان شاید اندک افرادی باشند که این هدف را دارند ولی چرا شما این همه عزت وشور وشعف مردم را که باآگاهی وارد این قضیه می شوند را نادیده گرفته اید وسعی دارید مشکلات کوچک راازمیان موفقیت های بزرگ گزینش کنید وآن کوچک ها را بزرگ کنید چرا مسائل اصل وفرع را نمی دانید برادر من ییه مقدار خودت تصمیم بگیر نشین اینقدر ماهواره رو ببینی که تفکراتت رو خراب کنند دوست من اینکار شما غلط است که باید در صلح کامل باشیم دنیا هیچگاه به صلح کامل نمی رسد جهاد وهجرت یکی از فروعات دین ماست جزو موضووعات لاینفک است وجداشدنی نیست این موضوع صلح کامل طرح مسیحیت است…
   درمورد پاکستان باید گفت که این کشور ها مشلات جزئی با مادارند که آن هم از طریق گفتگو حل خواهد شد ولی آمریکای جنایت کار واسرائیل را نگاه کنید کمر به نابودی اسلام بسته اند واین مذاکرات و هسته ای و…بهانه ای است برای نابودی اسلام….
   کودتای۲۸مرداد،جنگ تحمیلی،ترور دانشمندان هسته ای و….صدها مثال دیگر از بدکاریهای اینهاست.

   دوست من بازهم میگم آخرتت را به دنیایی دیگران نفروش .
   تفکر الساعه افضل من عباده سبعين سنه …..

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   عبدالرضای عزیر من هم ماهواره می بینم ،هم اخبار خودمان را پیگیری می کنم،هم خطبه های نماز جمعه را البته از طریق صدا و سیما و مطبوعات پیگیری می کنم هم روزنامه های کیهان،مشرق،همشهری،ابرار اقتصادی و … را می خوانم هم سایت های خبری و تحلیلی مثل خبرگزاری فارس و خبرآنلاین و … را می بینم و مطالعه می کنم و هم نظرات افراد و شخصیتها را می خوانم.بنده برداشت های شخصی و نظرات خودم را مطرح کرده و هیچ ادعایی هم ندارم که این نظراتم خالی از خطا و اشتباه است.بنا بر این انگ تاثیر گرفتن از ماهواره که شما به بنده زده اید درست نیست.کمی ملاحضه داشته باشید.

 9. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  دوستان پیشنهاد بنده این است که لینک کلیپی که جناب لاری توقسمت نظرات ثبت کرده را یه مقدار تأمل کنید.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  سایت هستش یا منطقه حفاظت شده؟!
  آهوی دشت مطلب میزنه، افردا مجهول الهویت مطلب میزنن
  کاش یکیش به درد بخور بود حالا!

 11. مرزبان گفت:

  0

  0

  اقای حمید مقنی که نام خانوادگیتون رو چند سال پیش به منشی تغییر دادین،بنده شما رو و تفکرات مسموم شما رو کاملا میشناسم،بی خود یادداشت ها رو به نام دیگران نزنید،تمامی یادداشت های اخیر نوشته ی خود شماست،حداقل شهامتش رو داشته باش و به نام خودت ثبت کن

  • شاعری که باید مقاله بنویسد گفت:

   0

   0

   فکر مسموم فکری است که فرصت اظهار نظر به دیگران را ندهد، همین شماها بودید در طول تاریخ که گالیله را کشتید، منصور حلاج را…، دهان فرخی را دوختید و…
   دفاعی از منشی نمی کنم چون وکیلش نیستم ولی در مورد اظهار نظر شما می توان گفت که مغرضانه است. دوست عزیز قلم بردار و مقاله ای در رد مطلب بالا بنویس. احتیاجی به ادبیات کوچه بازاری نیست.

 12. دایی گفت:

  0

  0

  نه خدا وکیلی واقعا نفهمی یا داری ادای نفهما رو در میاری ؟
  دوتا مطلب میگم توی فکر روشنت save کن .
  ۱ : اخه کی میاد یه روزی مث ۲۲ بهمن رو با تجمعات محیط زیستی مقایسه میکنه ؟
  توی دنیا یه روزی هست به اسم روز استقلال یک کشور که جشن یا عید ملی محسوب میشه !
  ۲۲ بهمن هم جشن ملی و روز استقلال ایرانه که همه هستن زن و مرد و پیر و جون و نظامی و فرهنگی و با حجاب و بد حجاب و یکی مث من و حتی امثال شماها !
  ( راستی فرماندار لار هم بود همون بنده خدایی که براش بیانیه زدن که از نجیب شهرمان حمایت میکنیم و از این حرفا ! یعنی اون بنده خدا هم واسه امتیاز و گزینش و انتخابات و اینا اومده ؟ خودی هاتون رو چرا مسئله دار میکنین آخه ؟ خود درگیری مزمن داری جدا !! )
  ۲ :شما گفتی که ((اما تا به حال من ندیده ام مثلا در آمریکا خود دولت یا نهادهای وابسته به دولت بر علیه مثلا کره شمالی یا حتی ایران راهپیمایی و تظاهرات مردمی ترتیب دهند. ))
  آهاااااااا این جاست که شما باید ارشاد بشی و بصیرت یادبگیری .
  دولت آمریکا که یک نظام سرمایه داریه همیشه در حا تخریب نظام و ایران و منحرف کردن ما جوون هاست اما با یه جلب گری خاص که البته دست دولتش هم توش پیداست .
  همه رقمه دارن فحش میدن از فیلم آرگو و هوملند که بعد از انقلاب رو کوبیده و فیلم ۳۰۰ و
  one night whit the king و … که ایران باستان رو کوبیده و دیکتاتور و امثالهم !
  خیلی چیزا هست که دقیق یادم نیست مث این حرف که گفتن دروغگویی تو DNA ایرانی هاست و تهدید های مداوم و مسخره کردن خاتمی ( دقیق بعد از این که گفتوگوی تمدن ها و بحث صلح طلبی ایران توسط خاتمی مطرح شد ، آمریکا ما رو محاصره نظامی کرد از افغانستان و عراق و غیره که تهدید جدی به حمله هم شدیم) .
  ولی ما مرد هستیم تو روشون میگیم مرگ بر آمریکا . ما دروغ تو کارمون نیست چون (( دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست ))
  ما آمریکا نیستم که داعش و تغذیه کنه بعد بگه من نبودم القاعده و فلانی بود
  ما شیر بچه های حیدر کراریم که رهبرمون مث مرد میگه که غزه و کرانه باختری باید مسلح شود !!!
  اونا هم علیه ما کار میکنن ولی متاسفانه کیه که ببینه !
  من و شما دشمن نیستیم ، هم وطینم این وظیفه ماست که چشم های شمارو به دنیا باز کنیم !
  ولی خدا وکیلی بفهم !

  یه لینک هم میفرستم برات برو کیییییییییییییییییف کن
  آهوی دشت زنگاری ، آهوی دشت زنگاری :

  http://s5.picofile.com/file/8133558968/_musicalbum2_blogfa_com_morteza_ahuye_dashte_zangari.mp3.html

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   دایی عزیر.با بصیرت
   بنده مثال آوردم.روز استقلال هم جشن می گیرین و کنسرت میزارن و مزنن میرقصن نه اینکه به عالم و آدم بدو بی راه بگن.اگر اونا فیلم بر علیه ما میسازن خوب بر علیه خودشون هم میسازن.ما هم ساخته ایم.این که عادیه.خود آمریکائیها فیلم می سازن بر علیه جنگ افغانستان و عراق و با اون فیلم به جنبه های منفی این جنگها می پردازن و انتقاد می کنن.فیلم مالکومX رو می سازن و از مشکلات جامعه سیاه پوست و مسلمانان آمریکا می گن..از اینا گذشته ما ۳۶ ساله داریم مرگ بر آمریکا می گیم.۳۶ ساله عروسک مقامات آمریکایی رو میاریم تو خیابونا و پرچم کشورشون را آتش می زنیم.انتظاردارید اونا هیچ بی احترامی به ما نکنند؟ اول خودمون سعی کنیم ادبیاتمون رو درست کنیم بعد انتظار داشته باشیم..همین چند روز پیش جنتی در نماز جمعه مرگ ملک عبدالله رو تبریک گفت حالا اگه یکی از مقامات عربستان بیاد و زبانم لال مثلا” فوت امام راحل را تبریک بگه ما باید چکار کنیم.
   برادر از ماست که بر ماست !

  • بهروز گفت:

   0

   0

   یه تیکه کلام از بهروز وسوقی تو فیلم همسفر هستش که میگه:
   […] پدرت دایی !

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   دایی جان
   اینهایی که گفتی خیلیهاش توهمی بیش نیست.در مورد شروع تنشها با آمریکا باید بگم بله شروعش توسط ایران بوده نه آمریکا.وقتی حمله کردن به سفارتش و کارمنداش رو به گروگان گرفتن.این خودش شروع تنش بود.تو هیچ دادگاه بین المللی و هیچ سازمانی هم اتهام جاسوسی آمریکائیها ثابت نشد.و […] گروگان گیری دیپلوماتها برای ایرانیها توسط یه مشت افراد افراطی و […] موند.اما خوب امثال شما درکتان در همین حدی است که نشان میدید.با بصیرت !

 13. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  داییی جون گذاشتن آهنگ دیگه کارت اشتباه بود…

 14. دایی گفت:

  0

  0

  این فیلمایی که علیه خودشون میسازن سیاه بازیه الکیه ف یه ژست دموکراتیک مسخره است که دم خروسش بیرون زده .
  بله فیلم مالکوم x و غیره رو میسازن اما وضع سیاه پوستا درست شد یا فقط یه فرار به جلو ساده از طرف دولت آمریکاست ؟!
  فیلم های نوهین آمیز واسه شما عادیه برا ما نیست !
  من تو کف این مسئله موندم که چرا تو جریان دشمنی ما با آمریکا این ما هستیم که با کوتاه بیایم !
  مگه این تنش موجود رو ما شروع کردیم که حالا بخواییم تمومش کنیم ؟ یعنی تنش ایجاد نکرده رو ما باید بزداییم ؟
  کی بود که توی دوران انقلاب سفارتش لانه جاسوسی بود ؟
  کی بود که ژنرال آیزن هاور و فرستاد و به ارتش دستور داد که مردم رو بکشید ، کشتن مردم بی گناهی که کاری باهاشون نداشتن و توی کشور خودشون و خاک خودشون انقلاب کردن ؟
  کی بود که از طریق طبس میخواست حمله نظامی بکنه؟
  کی بود که تکاور های کارکشته رو به جون مردم بی دفاع آمل انداخت ؟
  کی بود که با ۵۰ کشور دیگه صدام رو به جنگ با ایران تشویق و تسلیح کردن ؟
  کی بود که بعد از قرارداد ۵۹۸ منافقین رو به سمت ایران روانه کرد ؟
  کی بود که هواپیمای مسافربری رو با شلیک ناو منفجر کرد و ۲۰۰ تا بیگناه رو شهید کرد و بعد هم به فرمانده ناو نشان شجاعت اعطا کرد ؟
  کی بود که دانشمندای هسته ای رو ترور کرد ؟
  کی بود که به خاطر دشمنی با نظام مردم رو تحریم کرد و به مردم فشار آورد ؟
  کی بود که امثال ریگی و القاعده و داعش رو درست کرد که همه روزه خروار خروار آدم بیگناه رو کشتن و میکشن ؟
  کی بود که به بهانه ۱۱ سپتامبر اومد دورتا دور ایران رو محاصره نظامی کرد هر روز تهدید به حمله میکرد درست بعد از اونکه بهش روی خوش نشون دادیم توی گفت و گوی تمدن ها ؟
  و … و … و … کلی دشمنی و کینه توزی دیگه !
  نکنه میخوای بگی ما بودیم که این جنایات رو در حق آمریکا انجام دادیم ، ها ؟

  این فکر ونظریه که ایران از در صلح و لبخند با آمریکا باید وارد شود توی دوره اصلاحات انجام شد و ما روی خوش به اینا نشون دادیم ونتیجه اش رو هم دیدیم
  دقیق این حرف همین وطن فروشاست که میگن ایران جون پرچم آتیش مزنه مقصره .
  دایی جان پرچم آتیش زدن کجا و خون مردم رو ریختن کجا ؟
  شرم میکنم خدا وکیلی از این حرفا !
  ۳۶ ساله به هربهانه خون ایرانی و شیعه و مسلون رو ریخته ، حالا خودی ها دارن تطهیرش میکنن
  کار از بی احترامی نیست آمریکایی ها خون امثال عموی من و خیلی های دیگه رو ریختن
  می فهمی خون یعنی چی ؟ کشتن یه انسان یعنی چی ؟
  هی نیا و حرف از عروسک و پرچم نزن خواهر من !

 15. دایی گفت:

  0

  0

  توهمی بیش نیست ؟ تو شرم نمیکنی که به اینهمه خون ریخته شده میگی توهم ؟
  خدا وکیلی تو ایرانی هستی یا ننه بابات توی دیتروید میشینن ؟
  خاااااااااااااااااااک عالم بر سرمون که که یه ایرانی بیاد بگه مقصر ایرانه نه آمریکا!!
  دارم ازت سوال میکنم که چرا آمریکا آیزن هاور رو میفرسته که به ارتش دستور بده که مردم یه کشور دیگه که واسه استقلالشون انقلاب کردن رو بکشه ؟ تو میگی توهمی بیش نیست و مقصر ایرانه !
  سفارت آمریکا تسخیر شد چون دخالت توی امور داخلی یک کشور دیگه خلاف قانونه همون طور که آمریکایی ها در جواب ظریف که از تبعیض علیه سیاهپوستان انتقاد کرد ، گفتن : این حرکت شما دخالت توی امور داخلی ماست وبه شما ربطی نداره !!
  گیریم که گروگانگیری تنش ایجاد کرد اما خواسته ایران این بود که شاه رو به ایران تحویل بده و گروگان هاشو پس بگیره ، ولی آمریکا چه کرد ؟ شاه رو که تحویل نداد هیچ ، طرح عملیات ((دلتا)) رو میریزه که از طبس حمله کنه !! اینم توهمه یا مقصر ایرانه ؟؟
  ایران گروگان ها رو صحیح و سالم تحویل داد ، که اصولا تنش فی مابین تموم شد ! اما دخالت آمریکا توی جنگ عراق به عنوان عامل اصلی نشونه چیه ؟ نشونه توهم یا مقصر بودن ایران ؟

  کدوم دادگاه و سازمان بین المللی میخواد آمریکا رو محاکمه کنه ؟ سازمان مللی که از نسل کشی میلیونی توی فلسطین و سوریه احساس نگرانی میکنه اما از پروژه صلح آمیز هسته ای ایران رو فاجعه و خطر بزرگ معرفی میکنه ، به نظرتون وقتی سازمان ملل این جوریه توقع داری جاسوسی آمریکا توی ایران محکوم بشه ؟؟

  جاسوسی آمریکا دادگاه و محاکمه نمی خواد ! یادتون نیست خبرش پخش شد که تلفن آنگلا مرکل
  صدر اعظم آلمان از سال ۲۰۰۲ و سیاسیون چند تا کشور هم کاسه آمریکا توسط سازمان سیا شنود میشده ؟ این که دیگه نه توهمه نه ایران مقصره !! بی بی سی هم گفته اگه ایران رو قبول نداری !!

  ادوارد جوزف اسنودن در ژوئن ۲۰۱۳ اطلاعات طبقه بندی شده‌ای از برنامه‌های فوق سری اِن‌اس‌اِی از جمله برنامه شنود پریزم را به نشریات گاردین، نیویورک تایمز و واشینگتن پست لو داد. اینم توهمه یا ایران مقصره که کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی ، میاد جاسوسی و شنود آمریکا رو افشا میکنه ؟
  به خودت بیا خواهر من ! الکی از دشمن مشترکمون دفاع نکن !!

  نظریه (( دشمنِ دشمن ِ من ، دوست منه )) توی این مورد کاملا اشتباهه !!
  به بصیرت من کاری نداشته باش به فکر خودت باش خواهشا !!!!

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   تو هم با توهمات خودت خوش باش و منتظر تا ساندیس بهت برسه.
   من ایرانی تر از امثال تو هستم.به همین خاطر هم هیچ وقت شال عربی(چفیه)استفاده نمی کنم.اگر روزی هر دشمن خارجی به ایران تعرض کنه من زودتر از امثال تو برای جنگیدن سلاح به دست خواهم گرفت.اما الآن دشمن داخلی که جریان متحجر و تنگ نظر داخلی است خطرناکتر از هر دشمن خارجیه.جریانی که مملکت رو به مرز ورشکستگی سیاسی و اقتصادی در دنیا کشوند و حالا تو هم یکی از همیون نوچه های جیره خورشی.

 16. دلسوز گفت:

  0

  0

  آهو دشتی اول بگو چند سالته ومدرک علمیت چیه ؟ کجادرس خوندی ؟ اصلا ازکجا تغذیه فکری میشی ؟ این حرفا مال کسیه که انقلاب و اهدافش را اصلا نفهمیده ، این حرفا مال کسیه که مردم ایران را اصلا واصلا نشناخته . مال کسیه که چشمش آن قدر بسته است که نمی تواند ۹ دی ها را و حضورمیلیونی مردم راببیند . بابا بیا مستقیم بگو بانظام وانقلاب و مردم مخالفی نه خودت را اذیت کن نه مردم را . نه خودت رابپیچان نه مردم را .امان ازدست انسان های بی بصیرت . و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما همان سکوت بهتراست

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   مگر بازجوییه.اگه اینطوره من فقط با حضور وکیلم حرف می زنم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. دلسوز گفت:

  0

  0

  درذیل نشریه نوشته شده :
  “آفتاب” در تلخیص و ویرایش مطالب آزاد است
  مطالب اشخاص لزوما موید دیدگاه “آفتاب” نیست
  اگرمدیر دیدگاهش همسو با آهو خانم نیست چراویرایش نکرده ؟ او که نظام و کارخدایی مردم رازیر سوال برده چرا هیچ واکنشی و حذف واضافه ای نکرده پس بهتراست اوهم شهامت داشته باشد وبگوید من هم با نظام …

 18. لاری گفت:

  0

  0

  افکار احمقانه ای در مورد راهپیمایی بیان شده!!

  باید برای “آفتاب” خون گریه کرد!!!

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   وقتی هزاران میلیارد از بیت المال به غارت رفت هم خون گریه کردید؟
   وقتی ۱۷۰ نماینده مجلس از رحیمی پول گرفتند خون گریه کردید؟
   وقتی شنیدید به زن و دختر مردم در اصفهان اسید پاشی کردند هم خون گریه کردید؟
   اگر نظر یک شهروند ایرانی که با نظرات شما در تضاد است اما فقط یک نظر است.نه قرآن نقض شده نه پول بیت المال بالا کشیده شده و نه خون کسی ریخته شده این گونه شما را به واکنش وا می دارد که حتی می فرمایید باید خون گریه کرد باید برای موراد بالا هم نه اینکه خون گریه کنید،بلکه حداقل متاسف باشید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان