میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 173 بازدید

تعامل «حوزه‌های علمیه» و «آموزش و پرورش» بیشتر می‌شود/ امام جمعه لار: روحانیون خبره، پاسخگوی شبهات جدید دانش‌آموزان باشند

تعامل «حوزه‌های علمیه» و «آموزش و پرورش» بیشتر می‌شود/ امام جمعه لار: روحانیون خبره، پاسخگوی شبهات جدید دانش‌آموزان باشند

در آستانه مهرماه و فصل شروع مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه جلسه «شورای هماهنگی آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه» در دفتر امام جمعه لار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان؛ در ابتدای نشست، علی فولادی معاون پرورشی آموزش و پرورش لارستان ضمن تشکر از حجت الاسلام موسوی خرم گزارش مختصری از اقدامات سال گذشته‌ی این اداره در زمینه ارتباط و تعامل با حوزه‌های علمیه زهرای اطهر (سلام الله علیها)، امام علی بن ابیطالب (علیه السلام) و حوزه خاتم الانبیا لارستان ارائه کرد.

در ادامه نشست، که نمایندگانی از اداره اوقاف و امور خیریه، ستاد اقامه نماز، شوراهای شهر و شهرستان، حوزه علمیه خواهران و امور تربیتی آموزش و پرورش حضور داشتند، معاون آموزش و پرورش یکی از مسائل مهم روز را «آسیب‌های اجتماعی» دانست و تأکید کرد: گسترش معنویت و دینداری از راه آموزش صحیح و رفع شبهات، می‌تواند این آسیب‌ها را به‌ویژه در میان نوجوانان و جوانان کاهش دهد. وی حضور روحانیون بومی و غیر بومی در مناسبت‌های مختلف از جمله ماه‌های محرم و صفر و رمضان، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌هایی برای رفع شبهات دانش‌آموزان و برپایی منظم نماز جماعت در مدارس را از مهم‌ترین جلوه‌های همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش و پرورش عنوان کرد و خواستار همکاری بیشترِ نهادهای دینی همچون اوقاف و سازمان تبلیغات برای حضور روحانیونی آگاه‌تر و پخته‌تر در مدارس شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم نیز به عنوان رییس این کمیته، در سخنان کوتاهی ضمن قدردانی از اقدامات حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و مدیریت آموزش و پرورش، نگاه یکسان و هم‌تراز به «پرورش» در کنار «آموزش» را لازمه‌ی نظام آموزشی خواند و تصریح کرد: در زمانه‌ای که شبهه‌ها پیچیده‌تر و بیشتر از گذشته شده، لازم است افرادی با بینش بالا و آگاه به دین و مسائل روز پاسخگوی مسائل باشند.

امام جمعه لار با تأکید بر حضور پررنگ‌تر حوزه‌های علمیه در مراکز آموزشی و دانشگاهی، اظهار داشت: این کمیته می‌بایست تصمیم‌های خوب و اساسی برای بهبود شرایط تربیتی و معنوی در میان دانش‌آموزان بگیرد و مدیران مدارس هم موظف به اجرای آنها شوند.

 

در پایان جلسه و پس از اظهار نظر تعدادی از حاضران، تصمیم بر آن شد ادارات اوقاف و تبلیغات اسلامی ضمن ارتباط بیشتر با مراکز دینی و حوزوی در تهران و قم، روحانیونی خبره و مسلط به مباحث کلامی و اعتقادی به شهرستان دعوت کنند تا در کنار برگزاری نشست‌هایی با دانش‌آموزان و رفع شبهات، روحانیون دیگری در حوزه‌های علمیه شهرستان تربیت کنند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان