میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 سپتامبر 2020 ساعت 12:09 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 97 بازدید

تعداد عملیات آتش‌نشانیِ لارستان به دو برابر سال قبل رسیده است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار:

تعداد عملیات آتش‌نشانیِ لارستان به دو برابر سال قبل رسیده است

به گزارش آفتاب لارستان، «سعید منشی» در جلسه شورای اداری شهرستان لارستان که صبح روز دوشنبه، ۷ مهرماه، در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، در مورد علت نام‌گذاری هفتم مهرماه به روز آتش‌نشانی و ایمنی اظهار کرد: در سال ۱۳۵۹، وقتی پالایشگاه نفت آبادان را طی یک حمله هوایی سرنگون کردند، نیروهای آتش‌نشانی برای اطفای حریق وارد عمل شدند که متاسفانه در حالی که می خواستند حریق را اطفا کنند، جنگنده‌های عراقی دوباره حمله کردند و تعدادی از آتش‌نشان ها شهید شدند؛ به همین دلیل، روز آخر هفته دفاع مقدس (هفتم مهرماه) را به اسم شهدای آتش‌نشانی ثبت کرده اند.

وی تصریح کرد: ماموریت‌های سازمان آتش‌نشانی به پنج دسته تقسیم می شود که از جمله آن‌ها اطفای حریق، نجات، گرفتن حیوانات موذی، آموزش و پیشگیری است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار خاطرنشان کرد: امسال، در بحث ماموریت‌هایمان رکورد زدیم، ۸۷۹ مورد ماموریت در شش ماه اول سال داشتیم که نسبت به آمار سال قبل تقریبا دو برابر بیشتر شده است.

منشی افزود: ۴۳۱ مورد آتش سوزی و ۴۴۸ مورد نجات داشتیم که در بین نجات‌ها، ۲۸ مصدوم و ۶ نفر هم فوتی داشتیم.

وی در مورد دلایل بالا رفتن آمار ماموریت‌ها گفت: امسال، اتفاقاتی همچون آتش‌سوزی هایی که برخی از آن‌ها به صورت عمدی در مراتع اتفاق می‌افتاد، بیشتر شدن حیوانات موذی به دلیل گرما و همچنین تصادفات جاده‌ای باعث شد ماموریت‌های این سازمان بیشتر شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در پایان اظهار کرد: از خیرین و شهرداری لار که در این مدت ما را در بحث ضدعفونی و ماموریت‌های محوله سازمان همراهی کردند تشکر می‌کنم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان