میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۳:۵۳ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 8 دیدگاه 553 بازدید

تلاش برای برگزاری سالانه‌ی جشنواره مطبوعات استان در لارستان/ موافقت وزارت ارشاد با تفویض اختیار به خانه‌های مطبوعات شهرستان‌ها

نشست مدیر کل ارشاد فارس و رییس اداره ارشاد لارستان با معاون مطبوعاتی وزارت

تلاش برای برگزاری سالانه‌ی جشنواره مطبوعات استان در لارستان/ موافقت وزارت ارشاد با تفویض اختیار به خانه‌های مطبوعات شهرستان‌ها

سه شنبه گذشته جلسه ای با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزاد مریدی مدیر کل و صابر سهرابی رییس کارگروه مطبوعات اداره کل ارشاد فارس، سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، مدیران مسئول روزنامه های خبر جنوب، افسانه فارس و عصر مردم در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان؛ در این نشست که در حاشیه مراسم روز خبرنگار برگزار شد، اعضا پیرامون مسائل خانه مطبوعات فارس و شعبه های زیر مجموعه از جمله نمایندگی خانه مطبوعات لارستان و همچنین جشنواره مطبوعات استان به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه این جلسه، دکتر حسین انتظامی خواستار فعال نمودن نهادها و تشکل های مطبوعاتی و واگذاری این امور به شهرستان ها شد. وی همچنین از تفویض اختیارات به شعبات خانه مطبوعات در شهرستان ها و استقلال مالی و اداری این تشکل صنفی سخن گفت.

سپس رفعت حقیقی ضمن ارائه گزارش از برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات فارس به میزبانی لارستان (اسفندماه ۹۴) و همچنین فعالیت های نمایندگی خانه مطبوعات لارستان در طول دو سال گذشته، گزارشی مبسوط از مسائل و مشکلات حوزه مطبوعات و جامعه خبرنگاران همچنین ارتقا نمایندگی خانه مطبوعات لارستان به دفتر مستقل از استان را عرضه داشت که مسئولان استانی و کشوری را مجاب به مساعدت و همیاری بیشتر در این حوزه از فعالیت های فرهنگی شهرستان لارستان نمود.

در این نشست رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان خواستار تخصیص بودجه مستقل وزارتخانه و نیز داوری کشوری برای برگزاری سالانه جشنواره رسانه و مطبوعات فارس و همچنین بودجه مستقل خانه مطبوعات لارستان شد که این امر مورد قبول معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد قرار گرفت.

گفتنی است لارستان میزبان اولین جشنواره مطبوعات فارس بوده است و به همین سبب دبیرخانه دائمی جشنواره های مطبوعات و رسانه های فارس نیز در این شهرستان دایر است.

* بر اساس اعلام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، دومین دوره این جشنواره نیز طی یکی دو ماه آینده در مرکز شهرستان برگزار خواهد شد که فراخوان آن به تازگی در سایت «اوز امروز» (در اینجا) منتشر شده است.


8 نظر

 1. شاکی گفت:

  0

  0

  جناب رفعت لازم نیست جشنواره های مسخره برگزار کنید، به جای این کارها روز خبرنگار قدم رنجه می فرمودید از خبرنگاران شهر تقدیر می کردید، نه این که فرماندار غیر بومی ما این کار رو انجام بده ، یک کم […]
  اون خانه مطبوعات چه گلی به سر خبرنگارها زده که حالا قراره دوباره بودجه خرج جشنواره ای بکنید که هیچ خروجی نداره به جز این که …………………

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه خبره شاکی آرومتر

 3. ميثاق گفت:

  0

  0

  برگزاري جشنواره جز پول و سرمايه از دست دادن چيز ديگري نيست ،اگر همين جشنوارهها و همايشها اثري بر منطقه داشت تا الان جهرم و لامرد در برپايي جشنوارهها و همايشها از ما جلوتر بودند

 4. مسعود گفت:

  0

  0

  همه لاري ،مسوولين فرهنگ لاري ،اي کاش راجع به ارتقا و مستقل شدن حوزه ي فرهنگ و ارشاد لارستان بحث ميشد ،

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  رنگ ابی استفاده نکنید

 6. لار گفت:

  0

  0

  با اینکه برخی افراد فرصت طلب در جشنواره مطبوعات لار بابند… همه کاره جشنواره بودند و واقعا چیزی از مطبوعات نمی دانستند اما نباید منکر تلاش های اقای رفعت حقیقی و مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد فارس در زمینه فرهنگ شد.
  و اینکه کار خوبی کردند. چه معنی داره هر روز تجلیل از این و اون بشه.
  مگه ندید بخاطر تجلیل از دهیاران چقدر مردم اعتراض کردند.
  بجای تجلیل و هزینه الکی به فرهنگ شهر برسید.
  مثلا ۴کتاب بخرید اهدا کنید به کتابخونه شهر که اصلا کتاب نداره

 7. لط گفت:

  0

  0

  فرماندار غیر بومی؟؟
  شما لاریها از بس این فکرای غلط کردید که وضعیت شهرتون اینه.
  بستک و لنگه و لامرد و خنج و گراش و الانم اوز و جویم بخاطر همین کارای […] شما جدا شدن و در شرف جدا شدن هستند.
  […]

 8. لاری گفت:

  0

  0

  این جشنواره ها و حضور در آن خود باعث پیشرفته

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان