میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در1 اکتبر 2020 ساعت 3:56 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 106 بازدید

تنها عامل توسعه پایدار روستا، فقط و فقط اشتغال است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:

تنها عامل توسعه پایدار روستا، فقط و فقط اشتغال است

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، «سید کمال پاک فطرت» در «همایش تجلیل از شهرداران، دهیاران، خانواده شاخص شهید و رزمنده شاخص بخش مرکزی لارستان و مجاهدین سلامت» که دوشنبه شب، ۷ مهرماه، در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و روز آتش نشان اظهار کرد: من شاید تنها مدیری در استان فارس باشم که بیشترین نقاط روستایی این استان را سرکشی کرده ام و این فرصت را یک توفیق الهی برای خود می دانم که در جای جای این استان حضور پیدا کنم و در بیشتر روستاهای استان که بالغ بر ۲۱۰۰ دهیاری و ۴ هزار روستا و آبادی است بروم و مشکلات و محرومیت ها و نواقص را ببینم.

وی تصریح کرد: من به اینکه خادم محرومان و روستاییان هستم عشق می ورزم و این تاج افتخاری است که روی سر من گذاشته شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس خاطرنشان کرد: ما آمده ایم خدمت کنیم، این توفیقی است که به ما اهدا شده تا برای بهترین مردم روی کره زمین که همانا روستاییان هستند کار کنیم.

پاک فطرت اظهار کرد: من اعتقاد دارم کار عمرانی اغلب باعث پایداری و توسعه روستا نیست، تنها عامل توسعه پایدار روستا، فقط و فقط اشتغال است و از روزی که آمده ام فقط روی مبحث اشتغال کار کرده ام.

وی افزود: اگر به من بگویند فلان روستا می خواهد کار عمرانی انجام دهد، شاید اولویت باشد اما اولویت اصلی نیست؛ اولویت اصلی، آب و اشتغال است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری فارس خاطرنشان کرد: در دو سه سال اخیر، بیشترین میزان تسهیلات برای بحث اشتغال ارائه شده است؛ در سال ۹۷ و ۹۸، ۵۵۰ میلیارد تومان به استان فارس برای اشتغال داده شد و توانستیم برای بیش از ۱۳ هزار نفر شغل پایدار در این استان ایجاد کنیم.

سید کمال پاک فطرت افزود: این حرکت بسیار بزرگی بود که با حمایت ویژه مقام معظم رهبری رخ داد.

وی در مورد قیر گفت: قیر اصلا در اختیار دولت و دفتر روستایی نیست، در اختیار استانداری هم نیست، متاسفانه با تصمیمی که من نمی توانم بگویم غلط است یا خیر در اختیار جایی است که می بایست حداقل بخشی از آن در اختیار وزارت کشور باشد.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری فارس تصریح کرد: ای کاش نمایندگان مجلس این اختیار را به شهرداری ها و دهیاری ها دهند تا دولت حداقل توزیع بخشی از آن را در اختیار بگیرد که این مصیبت را نداشته باشیم.

پاک فطرت در پایان اظهار کرد: دغدغه همه مسئولان نظام این است که چرخ تولید در کشور باید بچرخد.

وی خاطرنشان کرد: از تسهیلات ارزان قیمتی که در اختیار دهیاری ها می گذاریم برای درآمدزایی دهیاری بهره ببرید. تسهیلاتی که ۶ درصد سود است و تا ۵۰۰ میلیون هیچ گونه وثیقه ای نمی خواهد.

به گزارش آفتاب لارستان، در پایان این مراسم از خانواده شاخص شهید، رزمنده شاخص، شهرداران، دهیاران بخش مرکزی و مجاهدان سلامت تجلیل شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان