میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 دسامبر 2016 ساعت 1:00 ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها بدون دیدگاه 731 بازدید

فرماندار: توانمندی اقتصادی در کنار پشتوانه دینی، جامعه‌ای نیکوکار می‌سازد/اساسی‌ترین اولویت جامعه «اشتغال» است

????????????????????????????????????فرماندار لارستان در جمع کارشناسان اشتغال بهزیستی شهرستانهای استان:

توانمندی اقتصادی در کنار پشتوانه دینی، جامعه‌ای نیکوکار می‌سازد

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: خیرین منشأ بالندگی، رشد و توسعه منطقه لارستان هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع کارشناسان اشتغال سازمان بهزیستی شهرستانهای استان فارس در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر لار  با بیان اینکه خیرین لارستانی منشأ بالندگی هستند، اظهار داشت: کمتر شهری در کشور وجود دارد که خیرین آن پا به‌پای دولت به دنبال آبادانی شهر و دیار خود باشند.

وی ادامه داد: آنچه که در این شهرستان مهم است غنای فرهنگی مردم این خطه از کشور هست که از سرمایه های اقتصادی خودشان در جهت خدمت به هم‌نوعان و برای عمران و آبادانی شهر و روستای خود و رشد و توسعه اقتصادی زادگاه خود به‌کار می‎‌برند.

فرماندار لارستان با بیان اینکه خیرین در تمامی عرصه‌ها منشأ خدمات بوده و هستند؛ افزود: بسیاری از روستاهای منطقه لارستان از شهرها آبادتراست و این به‌خاطر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و کارها و فعالیت گسترده خیرین در زادگاهشان است.

حسنی سرمایه‌گذاری خیرین را نه منحصر به یک عرصه بلکه در تمامی حوزه‌های فرهنگی، عمرانی، ورزشی و دینی-مذهبی برشمرد و تصریح کرد: هم اکنون دولت با مشارکت خیرین  بیش از ۸۸ درمانگاه و مرکز جامع سلامت را در نقاط مختلف این شهرستان در حال احداث و یا در شرف بهره‌برداری دارد و این نشان می دهد که خیرین پا به پای دولت حرکت می‌کنند و این موضوع حقیقتاً ستودنی است.

وی نتیجه‌ی قرار گرفتن «توانمندی اقتصادی» در کنار «اعتقادات و پشتوانه دینی» را شکل‌گیری جامعه‌ای نیکوکار و متدین دانست و اضافه کرد: اینچنین جامعه‌ای خدمت خود را صرفاً برای رفاه و آسایش هم‌نوعان خود می‌دانند و نه خانواده و شخص خود.

فرماندار لارستان ادامه داد: امیدواریم این فرهنگ و نگرشی که خیرین عزیز در راستای کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه دارند، به عنوان الگوی عینی در کل سرزمین ایران اسلامی نهادینه شود.

وی «اشتغال» جوانان را یکی از اساسی‌ترین مسائل جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان بهزیستی به جهت نوع نگرشی که به اشتغال دارد می‌تواند بسیاری از معضلات فعلی جامعه از جمله اشتغال را کاهش دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: اگر به مشکلات جامعه توجه کنیم، می‌بینیم که همه آن موارد و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم به حوزه اشتغال و به مشکلات فرهنگی و نوع نگرشی که داریم برمی‌گردد.

حسنی تصریح کرد: یکی از وظایف همه ما تغییر نگرش خود و جامعه نسبت به همه ابعاد زندگی اجتماعی بخصوص در حوزه اشتغال است و اگر می‌توانستیم فکر و نگرش خود را متناسب با تحولات امروزی در حوزه اشتغال تغییر دهیم، دیگر افراد بیکار و منتظر استخدام در دستگاه‌های دولتی نداشتیم.

در ادامه برنامه دکتر سید مرتضی موسوی مدیر کل سازمان بهزسیتی استان فارس نیز راهکارهای عملیاتی در خصوص اشتغال گروه هدف ارائه کرد.

همچنین مهناز کاشی رییس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور در خصوص الگوهای توانمندسازی و منابع اعتباری مطالبی را بیان کرد و  بال افکن رییس بهزیستی لارستان  هم گزارشی از عملکرد این اداره بهزیستی را عنوان نمود.

در پایان نیز کارگاه آموزشی شناخت موانع و مشکلات در ایجاد اشتغال ویژه کارشناسان اشتغال سازمان‌های بهزیستی شهرستان‌های استان فارس برگزار شد.

* بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و توانمندیهای معلولین شهرستان

در حاشیه همایش فوق فرماندار لارستان به همراه مدیر کل بهزیستی فارس و رییس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از نمایشگاه صنایع دستی توانخواهان تحت پوشش اداره بهزیستی واحد CBR  لارستان  بازدید کردند.

????????????????????????????????????

در این بازدید که راسخی معاون سیاسی فرمانداری، موحدی رئیس شورای اسلامی شهرستان لارستان، رئیس بهزیستی لارستان و کارشناسان اشتغال سازمان‌های بهزیستی شهرستان‌های فارس نیز حضور داشتند، از نمایشگاه صنایع دستی توانخواهان تحت پوشش اداره بهزیستی واحد CBR  لارستان  بازدید به‌عمل آمد.

دراین نمایشگاه  که در حیاط ساختمان شورای اسلامی شهر لار برپا شده بود، آثاری از معلولین شهرستان لارستان از جمله صنایع دستی، معرق کاری، مشبک کاری، سفالگری، گبه بافی، گل‌های کریستال، بافندگی، جاجیم بافی، عروسک بافی، گلدوزی، تابلو فرش، خوس بافی، و انواع نان، شیرینی و داروهای محلی به نمایش گذاشته شده بود.

گفتنی است در این نمایشگاه بیش از هفت غرفه از سوی مؤسسه «تسهیل‌گری امید زندگی»، مرکز توانبخشی حرفه آموزی پسران بالای ۱۴ سال «آتیه»، مجتمع توانبخشی و نگهداری معلولین فجر لارستان و نمایندگی بهزیستی اوز برپا بود که بسیار مورد توجه مسئولین قرار گرفت.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان