میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 ژوئن 2019 ساعت 4:27 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 197 بازدید

توصیه های فرماندار برای رونق تولید در لارستان

کارگروه روننققللتوصیه های فرماندار برای رونق تولید در لارستان

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه کارگروه رونق تولید و سرمایه گذاری شهرستان در سخنانی به تعامل، همدلی و هماهنگی بین ادارات شهرستان در راستای رونق تولید و اشتغال تاکید کرد و افزود: ادارات ذیربط در زمینه تولید و اشتغال بایستی بصورت مستمر جلسات تخصصی خود را برگزار نمایند.

وی به سال رونق تولید اشاره کرد و گفت: همه می دانیم که دشمنان یک جنگ اقتصادی را به راه انداخته اند، لذا بایستی تلاشمان اعم از مردم و مسئولین این باشد که توان داخلی تولید خود را بالا ببریم و مثل دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان بایستیم.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه شهرستان لارستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی می‌باشد؛ تاکید کرد: همه مسئولین، سرمایه‌گذاران را برای ایجاد اشتغال در منطقه تشویق و ترغیب نمایند.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی یک وضعیت عادی نیست، اظهار کرد: همه باید بسیج شویم و از درون خود را توانمند کنیم و با فکر، اندیشه و مشورت در راستای بحث اشتغال زایی و رونق تولید  قدم برداریم که یقینا خروجی های خوبی را در پی خواهد داشت.

حسنی ادامه داد: ادارات صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی و غیره و تمامی دستگاه‌های اجرایی متولی امر تولید و اشتغال، باید هم افزایی داشته باشند و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی خود را در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید ارائه نمایند.

معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه بعضی از افراد هستند که تمایل به سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی و خدماتی دارند، ولی نمی دانند در چه موضوعی اشتغالزایی کنند؛ تصریح کرد: این ما هستیم که آن سرمایه‌گذار را راهنمایی کنیم و با دادن ایده و طرح سرمایه گذاری، رونق تولید را در شهرستان ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه با فکر، اندیشه و مشورت می شود یک حرکت تعاملی و هم افزایی را در پیش گرفت، خاطرنشان کرد: بانکها نیز در جهت اعطای تسهیلات اشتغالزایی همت کنند .

حسنی با اشاره به اینکه اولویت اول کاری تمامی دستگاه های اجرایی رونق تولید و اشتغال می‌باشد، تاکید کرد: جوان بیکار مورد تهدید و خطر است،  لذا ما هر چه در توان داریم باید برای اشتغال جوانان کار کنیم و  سیاست های کلان کشوری و استانی را در شهرستان بومی سازی نماییم.

نماینده عالی دولت در لارستان ادامه داد: با توجه به پتانسیل منطقه و شرایط خاص جغرافیایی طرح های مناسب همچون احداث نیروگاه خورشیدی در منطقه لارستان بسیار جواب می دهد و یا حتی کشت های گلخانه ای که به آب کمتری نیاز دارد هم در شهرستان بایستی رونق بخشیده شود.

وی با بیان اینکه منطقه لارستان بزرگ ظرفیت پذیرش سرمایه‌گذار خارجی نیز دارد، تاکید کرد: با توجه به اینکه لارستانی های زیادی در کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کار و فعالیت هستند بایستی برخی از آنها را تشویق و ترغیب کرد تا در زادگاه خودشان سرمایه گذاری نمایند.

این مقام مسئول در ادامه اذعان کرد: واحدهای تولیدی فعال در شهرستان تقویت، و تلاش کنیم واحدهای نیمه فعال و راکد به چرخه تولید باز گردند و تا می‌توانیم مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را حل، تا به تولیدکنندگان فشار نیاید.

حسنی خطاب به رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تسهیلاتی که جهت اشتغال زایی به منطقه لارستان اختصاص یافته است بایستی در راستای اشتغالزایی و رونق تولید در شهرستان هزینه شود و انحرافی از طرح ها نداشته باشیم.

فرماندار لارستان در پایان سخنانش همچنین از بانک های شهرستان خواست تا نسبت به تعامل و همکاری با ادارات مبنی بر جذب کامل تسهیلات تلاش کنند.

پیش از این نیز احسان طاهری معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان و جمعی از روسای ادارات شهرستان نیز پیشنهادها و راهکارهای خود را در خصوص رونق تولید و سرمایه گذاری در شهرستان ارائه کردند.


1 نظر

  1. لاری گفت:

    0

    0

    چرا تیتر خبر بهم ریخته

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان