میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۳ ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 221 بازدید

تونل جدید محور لار-بستک به نام «باختر بیگلری» از شهدای قیام «لُر و نفر» مزین می شود

تونل جدید محور لار-بستک به نام «باختر بیگلری» از شهدای قیام «لُر و نفر» مزین می شود

به گزارش روابط عمومى اداره كل راه و شهرسازى لارستان، مهندس محمدرضا باقرى فرد مديركل راه و شهرسازى لارستان از احداث تونل جديد در حوزه استحفاظى اين اداره كل و واقع در محور لار – بستك خبر داد.

باقرى فرد اظهار داشت: باتوجه به تكميل فازهاى مختلف جهت دوبانده شدن محور لار – بستك و نيز استراتژيك بودن اين جاده از جهات مختلف و فرا منطقه اى بودن آنها هرگونه اقدام در حوزه حمل و نقل در اين محور به خوبى مى تواند دسترسى لارستان را به بنادر آفتاب، چارك، لنگه و جزيره كيش را توسعه دهد و بدين شكل زمينه سازى تحولات تجارى، خدماتى و فرهنگى را فراهم كند.

وى تصريح كرد: با همه اين موارد براى اهميت بخشى به اين محور تلاش هايى صورت گرفته و تاكنون علاوه بر ساخت قطعات باند دوم در چند فاز، توانستيم موافقت ضمنى بر انجام مطالعات اصلاح و يا حذف گردنه پاسخند را از طريق احداث يك تونل ارائه كنيم كه در راستاى ارتقای ايمنى و حذف اين نقطه پرحادثه براى نهادهاى مربوطه اين اقدام قابل توجيه بود.

باقرى فرد ادامه داد: در حال حاضر عمليات اجرايى ٣ دستگاه تونل در محورهاى لار-جهرم، لار- بيرم و لامرد- خنج در حال اجراست كه اميدواريم تشريفات مناقصه و انتخاب پيمانكار و شروع عمليات اجرايى چهارمين تونل در حوزه استحفاظى لارستان پس از انجام مطالعات و تاييد نهايى را شاهد باشيم.

مدير كل راه و شهرسازى لارستان در پايان خاطر نشان كرد: در بخش نامگذارى از اين تونل مؤثر، نام شهیده باختر بیگلری براى اين تونل در نظر گرفته شد كه اين بانوى مبارز به گفته بسیاری شجاعانه در کنار همسرش جنگید و نقش مهمی در قیام عشایر لر و نفر داشته است و در تير ماه ٤٣ در حمایت از نهضت امام خمینی(ره) بود که لارستان نخستین شهید زن انقلاب اسلامی را به این نهضت تقدیم كرد.


1 نظر

  1. فداییی گفت:

    0

    0

    یک سوال دارم چرا شهرستان خمج یک کیلومتر جاده دو بانده ندارد چرا عمه محورهای شهر لار در حال دو بانده شدن و پیشرفت است و به شهرستان خنج هیچ تو جهی نمیشود تونل به سمت لار ئ و بانده شدن لار ولی سهم حنج هیچ

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان