میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 سپتامبر 2014 ساعت 2:08 ق.ظ سرویس:یادداشت 12 دیدگاه 2,317 بازدید

توهم زدايي از دشمني مركز استان با ما

در حاشيه انتصاب دكتر مريدي به مديركلي ارشاد فارس

توهم زدايي از دشمني مركز استان با ما

Arman-Eghtedariآرمان اقتداري: بسياري از باورهاي عمومي ريشه در افكاري دارند كه هيچگاه به بوته آزمايش سپرده نشده اند. مثل همان مردي كه قبل از ورود به آبادي دو نابينا ديد و انديشيد كه كل مردم آن آبادي نابينا هستند. انتصاب دكتر بهزاد مريدي به سمت مديركلي ارشاد استان فارس علاوه بر حلاوتي كه براي دوستان و همشهريان عزيز دارد حاوي دو نكته بسيار ظريف است.

اول اينكه از ديرباز اهالي لارستان، مسئولان و مردم مركز استان را مانع پيشرفت و ارتقاي منطقه خود ديده اند. دشمني قدرتمند و بالانشين كه با ديدي استعماري! لارستان را لقمه اي چرب براي بلعيدن مي بيند. اما در مسير طولاني و پيچيده انتصاب دكتر مريدي، نگارنده به عينه شاهد تلاش چشمگير و گسترده اهالي هنر و دوستان مركزنشين بود. سفرهاي متعدد به تهران براي ديدار با وزير، طومارها و نامه ها و حمايت هاي همه جانبه و بي دريغ دوستاني كه با توهمي تاريخي آنها را دشمن مي پنداشتيم.

اگر بخواهيم منصفانه قضاوت كنيم، حقيقت اين است كه ما هميشه منتظر اتفاقات خوب و دلخواه هستيم بدون اينكه تلاشي جهت تحقق خواسته هايمان انجام دهيم حال آنكه حداقل در اين مورد اخير ديديم كه حركت مستمر و پيگيرانه ازطرف دوستان لارستاني با حمايت و همدلي هنرمندان مركزنشين و البته تدبير نماينده مردم و استاندار محترم همراه گرديد تا يكي از چهره هاي ارزشمند لارستاني به جايگاهي كه در خور نام و شأن خود ايشان و لارستان بزرگ است جلوس نمايد.

به خاطر دارم در جمعي از حاج ابراهيم انصاري لاري، (استاندار فارس در دولت اصلاحات) گِله شد كه چرا در مدت مسئوليت، گامي براي لارستان برنداشتيد و پاسخ او بسيار كوتاه و تامل برانگيز بود: «چون شما چيزي نخواستيد!» پس اين كليشه قديمي دشمني با مركز را كنار بگذاريم و بدانيم شرط اول موفقيت اين است كه «بخواهيم» نه «متهم كنيم».

دوم: از ديرباز لارستان را به عنوان قطب تجاري شناخته اند. ديدي درست اما يكسويه و همين يكسويه نگري باعث شده كه پتانسيل ها و توانايي هاي ديگر منطقه ناديده گرفته شود. هنرمندان لارستاني يكي از گروه هايي هستند كه كمتر ديده شده و كمتر حامي و ياوري داشته اند. اين هنرمندان هميشه چوب كم محلي را خورده اند. تنها به عنوان يك نمونه به تئاتر لارستان اشاره مي كنم. گروه هاي بسيار توانمند و مشتاق كه به جرأت مي توان گفت در سطح استان اگر نه بي نظير كه حداقل كم نظير هستند اما بخاطر عدم توجه و رسيدگي، هميشه محدود به لارستان هستند حال آنكه تجربه نشان داده هرگاه اين گروه ها پا را از لارستان فراتر گذاشته اند به موفقيتهاي مهمي رسيده اند.

اين درحالي است كه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان به دليل كم توجهي و به بهانه كمبود نيروي كارآمد در ساليان اخير يا متولي نداشته و با سرپرست اداره شده و يا شاهد حضور مديراني غيربومي و كم توان بوده است. اما انتصاب دكتر مريدي نشان داد كه ذره اي توجه به توانايي مديران و جوانان لايق لارستاني و دوري جستن از نگاه صرفا تجاري و بازاري مي تواند لارستان را در مسيري جديد قرار دهد. مسيري كه به يمن حضور يك هنرمند قديمي در كسوت مديريت ارشاد استان فارس در كنار تغييري اندك در نگاه به توانايي هاي منطقه مي تواند چشم انداز روشني در راه ارتقاي فرهنگي منطقه باشد و لارستان را به قطب فرهنگي جنوب تبديل نمايد.


12 نظر

 1. دلواپس گفت:

  0

  0

  باز هم تبریک به دکتر مریدی بخاطر این انتصاب شایسته.انتخابی بر اساس شاسته سالاری نه شاسته لاری

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  انشاله با تلاش هنرمندان فهیم و ارزشمند و همچنین درایت و توانایی دکتر مریدی بتوانیم
  ۱- سالن بزرگ آمفی تئاتر شهر
  و
  ۲- سینمای لار
  برای شهرمان احداث نماییم.

 3. مرتضي گفت:

  0

  0

  كاملا موافقم. اميدوارم با حضور دكتر مريدي وضعيت اداره ارشاد لارستان نيز سرو سامان بيابد و مديري لايق و مورد تاييد و پسند هنرمندان لارستان كه سالهاست چنين مديري نداشته اند منصوب شود. براي جناب دكتر مريدي در اداره كل هم آرزوي موفقيت و سربلندي مي كنيم.

 4. پیک تدبیر گفت:

  0

  0

  با اجازه شما در پیک تدبیر درج میکنیم

 5. شایان گفت:

  0

  0

  بهتر است ازنماینده منتخب در دوره تصدی اقای انصاری بپرسید مطالبات ایشان چه چیزهای بود و جواب اقای استاندار چگونه

 6. لارستانی گفت:

  0

  0

  تا کور شود هر آنکه نتواند دید. زنده باد لارستان بزرگ

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  بقیه وزیر دارند یه ۲ روز سرو صدا کردند تموم شدو رفت ما یه مدیر کل استانی داریم الان ۲ماهه خودمون رو کشتیم

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسبار مطلب بجایی بود مرحبا بر جناب اقتداری

 9. عارف رفیعی گفت:

  0

  0

  درسته
  من اگه بخوام صحبت شما رو تکمیل کنم میگم اصلا پدیده و جریان مشخصی به نام مرکز استان وجود نداره و این مدیران ارشد استان هستند که هر گرایشی که داشته باشند اون رو در قالب منافع استان مطرح می کنند و طبیعیه مدیران در معرض تغییر هستند و طبیعتا مرکز استان هم پدیده ای متغیر هست!
  البته ممکنه نوعی نگاه بدبینانه به لار و لاری در نگاه مدیران ارشد استان باشه که به نطرم عاملش خود ما هستیم! ما وقتی خودمون ” تجزیه طلب” هستیم چه توقعی داریم که نسبت به ما خوش بین باشند. همچنان که قبلا بارها گفته ام تا زمانی که توسعه و پیشرفت ما در قالب استان فارس ممکن است با، راه خود را ادامه دهیم

 10. عارف رفیعی گفت:

  0

  0

  و البته وجود جریان های مدیریتی که با لار مشکل اساسی دارند و بعضا در نقش سخنگوی منافع استان ظاهر می شوند را هم می توان در تحلیل لحاظ کرد. به طور خلاصه: این که برخی از “مدیران” فارس با لار مشکل دارند واقعیت است بخشی به خاطر نوع رویکرد ما هست و بخشی به خاطر مشکل استراثژیک بعضی از مدیران و یا متولیان رسانه های خاص با لار

 11. واقع بین گفت:

  0

  0

  آرمان عزیز صحبت های شما تا حد زیادی منطقی و خوب است اما همان آقای ابراهیم انصاری که گفته است شما چیزی نخواستید این حرف کاملا غلط است دقیقا و در محلی متقن و با حضور شاهدان ،خواسته مردم لارستان بیان شده و حتی از طرف نماینده وقت جناب آقای دکتر کشفی.اباز هم حرف شما را تایید می کنم و به خاطر اطمینان شخصا اقدام می نمایم.

 12. شهروند اوزی گفت:

  0

  0

  امید است با شناختی که اقای دکتر مریدی از شهر فرهنگی اوز دارند نیارهای مردم ار جمله نمایندگی اداره ارشاد اسلامی دراوز دایر نمایید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان