میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 سپتامبر 2014 ساعت 10:31 ق.ظ سرویس:مطلب شما 18 دیدگاه 2,560 بازدید

تيرگي سوغات آفتاب لارستان

تيرگي سوغات آفتاب لارستان

عنايت-اله-رضايي1-660x330عنايت الله رضايي/ بيرم كبير: سلام و تحیت خود را در گنجینه ی اخلاص تقدیم میدارم به مردم شریف لارستان بزرگ؛ مردمی که زبان از توصیف آنان و بیان مجاهدتها و ایمان محکم و دینداری زیبای آنان قاصر است. افتخار من و همه ی همشهریان من این است که در آغوش خاک و دیاری رشد و نمو یافته ایم که وسعت آسمان آن به ستارگانی از امام زادگان علی بن الحسین، میر حمزه، سید عفیف الدین شاه زندو و دیگر امام زادگان واجب التعظیم مزین است. دیاری که هنوز از آن عطر خوش مجاهد نستوه و پیشتاز در عرصه ی نظام سازی شیعه آیت الله سید عبدالحسین موسوی لاری به مشام میرسد. دیاری که مرجع انقلابیونی همچون ریسعلی دلواری بوده آن زمانکه اجازه ی جهاد خود را علیه انگلیسی ها از آیت الله سید عبدالحسین موسوی لاری دریافت میکند و این مهاجر الی الله میشود پیشوای تنگستان. دیاری که عالم عارف سید عبدالعلی آیت اللهی را زعیم خود دیده. افتخار هم دارد این دیار، دیار سید مجتبی موسوی لاری که کتابهای پر مغز او جهنم کفر عده ای را به بهشت اسلام شیعی مبدل کرد، خواستگاه آیت الله حقانی بیرمی که اجازه ی اجتهاد خود را از فقیه فیلسوف آیت الله غروی اصفهانی و… دریافت نمود.
چندی پیش در سایت آفتاب لارستان مطالبی را مشاهده کردم که پر از اهانت به ساحت مقدس عزای سیدالشهداء و مغالطه های آشکار و عوام فریبانه و امر به منکر یافتم، لذا بر خود لازم دیدم که مطالبی را در همین راستا به مردم شریف لارستان تقدیم کنم.
۱۸ مورد خود کشی در ماه، اتفاق دردآوریست اما اگر بررسی کنید خواهید دید که غالب آنها از میان مؤمنین و متدینین پروپاقرص نبوده و باید به نگارنده ی این مطالب گفت: جانا سخن از زبان ما میگویی، خودکشی نتیجه ی نا امیدی و افسردگی و خود درگیری است و دوری از خدا علت افسردگیست چرا که خالق گیتی فرمود: الا بذکرالله تطمئن القلوب فقط با یاد خدا دلها آرام می گیرد. و انسان متدین منفعل نیست بلکه کاملا فعال است و آنکه خدا محور باشد مبتلا به خود درگیری نمیشود. و حتما نسخه ی طبیبان دین گریز دنیازده برای درمان افسردگی و خود درگیری، موسیقی های پر هیجان و پایکوبی و امثال آن است! همانکه در غرب به وفور و از هر نوع آن از متال و هوی متال و بلک متال و… یافت میشود که امروزه همین مظاهر شادی کاذب موزیکال بزرگترین پایگاه تبلیغاتی مواد مخدر، شیطان پرستی، هیجانات جنسی، تحقیر زن، دین گریزی، ایجاد خشونت و هنجار شکنی است و همه ی آنها همراه با سرو مواد مخدر سنتی و صنعتی، مشروبات الکلی و اکس تازیها می باشد.
آری اینگونه شادیها از ساحت مردم خدا باور و معاد محور لارستان بزرگ فرسنگها فاصله داشته و بنده هم اعتراف می کنم که این به ظاهر شادیهای مفسدانه نه در خانه که در زباله های مردم لارستان نه محبوس که مدفون است. چرا که مردم حق باور را سر سازشی با شادیهای باطل نیست که فرمود: با بود حق جایی برای باطل نخواهد بود. عجیب است که افسردگی مردم لارستان را در غیرت دینی شان می دانید و این اهانت بزرگی به این مردم است و عجیب تر اینکه آرامش آنها را در پایکوبی خیابانی توهم میکنید. چگونه از مردم لارستان می خواهید شادیهای کاذب را به خیابان هایی بیاورند که روزی پیکر خونین شهداء عزیزشان همچون مفیدها و عفیفه ها و… را با سرشک دیدگان و به امید شفاعتشان بر شانه های خود تشییع کردند و تاکنون پاسدار خون پاکشان بودند؟ مردم این دیار نمک خوردن و نمکدان شکستن را نیاموخته اند.
و باید صاحبان این تفکر بدانند که مردم دنیا دیده ی لارستان خوب می دانند که مردم موسیقی و مستی زده ی غرب افسردگی های کنسرت ها و شوهای موسیقی و پایکوبی را با قرصهای خواب آور و آرام بخش در حال جبرانند و میدانند که ۴۲ درصد از معتادین به مشروبات الکلی در آمریکا جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله را تشکیل می دهند و قرصهای خواب آور و آرام بخشی که مردم آمریکا بویژه جوانان آنها در یکسال مصرف میکنند، اگر بین کل مردم جهان تقسیم شود هر کدام را ۸ روز به خواب میبرد. تمامی شادی های موزیکال با انواع متعدد خود دستاوردی جز رشد آمار طلاق و افزایش فسادهای جنسی آن هم از نوع خشونت جنسی و افزایش افکار پوچ گرایانه و میان تهی نهیلیستی چیزی بدنبال نداشته که فرد را محتاج دریافت آرامش و گرایش به مواد مخدر نموده است.
وضعیت حجاب زنان لارستان البته ممکن است برای عده ای قلیل اهمیت نداشته باشد چرا که خواهان سیرکردن چشمهای هوس آلود گرسنه ی خود با طعمه ی بی حجابی و بدحجابی اند. آنان که زنان و دختران پاکدامن را برای پر کردن لحظه های هوس خود می خواهند به حجاب آنان می تازند و بد حجابی را ترویج می دهند. اما بدانید که بانوان این دیار الگویی فاطمی دارند و حیاء و عفت خود را حراج نگاههای آلوده هوسبازان نمی کنند. آری هستند کسانی که دین را کمی و عددی چرتکه اندازی می کنند و چند تار مو را فقط چند تار مو می دانند، آنچه از مردم مومن لارستان پسر و دختر پدر و مادر و موی سپیدان لازم الاحترام سراغ داشته و داریم این است که خود خبر از سم مهلک این افکار که در پس نرمی مارگونه ی الفاظ تحریک کننده نهفته است داشته و دارند و حیا و عفت و غیرت زبانزد خود را در معرض چنگ اندازی دنیاطلبان و هوسبازان قرار نخواهند داد. همانگونه که در مقابل موسیقی سنتی، موسیقی پاپ را تقاضا می کنید حتما در مقابل فضای سنتی خانه و خانواده هم، فضای افسارگسیخته ی بی در و پیکر را نسخه ی نجات بخش می دانید، خوب دریافته اید و راست میگوئید که فضای خانه های ما سنتی است چرا که در مقابل خواسته های پدر و مادر به جای پرخاشگری متواضعیم همانگونه که سنت الهی مان دستور داده، در مقابل غیرت مردانمان خاشعیم و دامن خود را پاک نگه می داریم، به کنسرتهای موسیقی پاپ و راک و… نمی رویم، هنوز هم نذری محرم و عاشوراء و رمضان را حفظ سنت کرده ایم و برای سر به نیزه ی کربلا اشک می ریزیم. آری فضای خانه ی ما سنتی است چرا که غیرت و حیاء و عفت زنان و مردانمان هنوز پابرجاست. به نامحرم دست نداده و حفظ حریم می کنیم. سنتی است چون در کنار آب گوارای الهی مشروبات الکلی افیونی یافت نمیشود. آری ما سنتی هستیم و به مدرنیته توهمی تخدیری پوزخند تمسخر می زنیم.
سیاهپوش کردن شهر در عزای سید و سالار شهیدان و دعوت از مداحان و واعظان دینی را چنان نهی می کنید اما از جمع آوری دیش های دجاله ای که آواز موسیقی شیطان پرستیشان بلند است و فیلمهای بنیان برکن خانواده را دامی برای صید جوانان قرار داده اند نه، یعنی این باشد و آن نباشد، همانطور که فتنه گران ۸۸ با رقص و موسیقی و اختلاط، خیمه ی عزاداری سید و سالار شهیدان را یزیدوار به آتش می کشیدند و حجاب از عزادارن بر میگرفتند، یعنی این باشد و آن نباشد. اما جوانان دختر و پسر و پدران و مادران، آبشخور این افکار شیطانی و پلید را خوب می شناسند و این دام هم موثر واقع نخواهد شد، برو این دام بر مرغ دگر نه که عنقا را بلند است آشیانه. جان و مال و همه چیزمان فدای حسین علیه السلام! همان شخصیتی که آنتوان بارا روشنفکر مسیحی میگوید: اگر حسین علیه السلام از آن ما بود در هر سرزمینی برای او بیرقی بر می افراشتیم و در هر روستایی برای او منبری برپا می کردیم و مردم را با نام حسین به مسیحیت فرا می خواندیم. و گاندی رهبر استقلال هند هم گفت: اگر هندوستان بخواهد یک کشور پیروز گردد باید از سرمشق امام حسین علیه السلام پیروی کند. و در پایان بحث را با حدیثی از سید و مولایمان امام عصر عجل الله تعالی فرجه منتقم خون جد غریبش به پایان می رسانم که فرمود: «قَدْ آذانا جُهَلاءُ الشّیعَةِ وَ حُمَقاؤُهُمْ، وَ مَنْ دینُهُ جَناحُ الْبَعُوضَةِ أَرْجَحُ مِنْهُ» – به درستی که ما را آزار می‌دهند، جاهلان شیعه و احمق‌های‌شان؛ و کسانى که بال پشه از دیندارى آنان محکمتر است. (احتجاج، ج۲،ص۴۷۳).

والسلام علی من اتبع الهدی


18 نظر

 1. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  متوجه اين اداهاي آفتاب لارستان نمي شم. يعني چي اين مطالب […] ميذاريد تو سايت خودتون؟! اينها اگر يك مقدار […] داشتند اينطور نمي نوشتن
  ——————–
  مديريت: ۱) بهتر است جواب به مطالب اين سايت در همين سايت خوانده شود. ۲) زنده باد مخالف من ۳) به شعور مخاطبان خود ايمان داريم و قضاوت را به آنها مي سپاريم. ۴) براي وقتي كه نويسندگان محترم براي جواب نوشتن صرف مي كنند احترام مي گذاريم. ۵) ما كه مشكلي نداريم، شما مشكلي داريد؟!

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام.

  جای بسی خوشحالی.
  ۱-ورود بهتر وبیشترطلاب و روحانیون به این عرصه.
  ۲-نگاه باز و آزاد وهمراه با اعتدال آفتاب لارستان.
  ……………………………………………………………………………………………………….

 3. فرزند کبیر کوه گفت:

  0

  0

  از چند جهت کار خوبی است.

  اول:اینکه جوانها و اهل مطالعه باوفور مطالب موجبات رشدفکری واندیشه یشان ایجاد می شود.
  دوم:همین جوانان واهل دقت و مطالعه نظر متخصصین دین را در این زمینه ها متوجه می شوند.
  سوم:نگارنده ی شادی های محبوس متوجه می شود که شاید، مقداری و یابخشی از مطلبش اشتباه بود ویا نیاز به تغییر داشته باشد وبدنبال تنویر افکار مقاله ی دومی هم نوشته و انتشار دهد.
  چهارم:ورود روحانیت وطلاب در این عرصه نیز خود فال نیکی است که فرصت بسیار بالایی است و باید با احترام به افکار مخالف نگاه کرد چراکه پس از متن حاج آقا نمازی و آقای تکبیری این سومین مطلب از طلاب در مورد این بحث هست.
  پنجم:خارج از هرگونه جبهه بندی سیاسی خود این کار آفتاب لارستان جای تبریک وتقدیر دارد.

 4. سیدشهاب گفت:

  0

  0

  خدا کند که به قلب و فکر و عقل آدمی مهر” پایان یافت “خدا نخورد. ازجماعتی که کل متمدن بودن بشر را در تقلید بی چون و چرا از فرهنگ برهنگی غرب میداند دیگر چه انتظاری است برای فهمیدن حقایق دین؟فهم لایعقلون،فهم لایسمعون،فهم لایومنون

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  حاجي اين چه قلمي است كه جنابعالي داريد. يك مقدار مهربانتر باشيد تا كلامتان به دل بنشيند و در طرف تاثير بگذارد. با اين عصبانيت كسي به سمت دين متمايل نمي شود. به هر حال بايد بپذيريد كه همه حق اظهار نظر كردن دارند و اگر قرار است هركسي با هر اظهار نظري اينطور مورد هجوم واقع شود كه نمي شود.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  بد نيست روحانيون محترم و ارشمند ما قدري هم نسبت به اختلاس هاي تاريخي و فسادهاي مالي مسئولان اظهار نگراني كنند.

  • فرزند کبیر کوه گفت:

   0

   0

   کاش روحانیون در مورد باخت تیم والیبال از فرانسه هم مطلب می نوشتند.

   اصلاً بعضی اعتقاد دارن نظر بی ربط بدن.

   دوست عزیز الان یه مدتی هست که داخل سایت های لارستان گیر دارن میدن به شادی و نشاط مردم پس این موضوع نیاز به جواب داره.

   در مورد اختلاس و دادگاه “م.ه” و فعالیت های خواهرش “ف.ه”هم مردم مطلب زدن اونهم در سایت های بالاتر وبزرگتر . شنا اگه مراجعه نمی کنید روحانیون باید چه کنند.

 7. سلام گفت:

  0

  0

  نگاه “زاهدانه” و “زهد منشانه” ( و نه نگاه مومنانه و عارفانه) که جععی از مذهبیون ما با آن انس دارند، همیشه در تقابل با شادی بوده است. امروز بر همه روشن است که جامعه ایرانی یک جامعه خاکستری و عبوس است؛ مولفه های آنرا می توانید در چهره، برخورد تند و تیز و عدم تحمل یکدیگر و استفاده نادر از رنگ های شاد طبیعت دید.

  • صابر گفت:

   0

   0

   مشخصه خود شما شخصیتی عبوس دارید
   که اینقدر دیگران را عبوس و خاکستری می بینید !

 8. علی گفت:

  0

  0

  بابا بسه دیگه. تا کی میخواین جانماز از آب بکشین؟ دیگه حناتون برای ما رنگی نداره.
  اگه راست میگین در مورد بی عدالتی و فقر و تورم هم بنویسید. چرا به سادگی از کنار این
  مسائل میگذرید؟ به والله امام حسین هم دلش از دست شما خونه. چرا فکر میکنید امام
  حسین مال شما […] است؟ شاید امام حسین به من متوسط الایمان نظر بیشتری داشته باشه
  تا شماها.
  الله اعلم بالصواب

 9. لاری گفت:

  0

  0

  من به عنوان یک جوون میخوام بدونم پیامبر کجا وقتی نزدیکانش فوت میکردن
  در و دیوار را سیاهپوش میکرد؟ اگه واقعا سندیت تاریخی داره به ما هم معرفی کنید تا به
  عنوان یک بچه شیعه بدونیم. حسین بجای اینکه تشنه آب باشد تشنه ی لبیک بود
  افسوس که به جای افکار و اندیشه هایش تشنگی اش را به ما نشان دادند و زخم های
  تنش را .

  • فرزند کبیر کوه گفت:

   0

   0

   سلام عليكم.
   حاج آقا نمازی دو سال قبل این مطلب شریعتی رو نقد علمی وتاریخی کردن میتونیدبه لادستان مراجعه کنید و جوابتون رو بگیرید.

  • فرزند کبیر کوه گفت:

   0

   0

   http://www.ladestan.com/vdcd.50o2yt0sja26y.html

   این هم آدرس مطلب حاج آقا نمازی که دوسال پیش در پاسخ به صحبت دکتر شریعتی بصورت تاریخی وفقهی وعلمی گفتن.

 10. یک دوست گفت:

  0

  0

  حاج اقا.جهانی شدن یک موجه عظیمه و شما و همفکرانتون نمیتونید با جمع کردن ماهواره و بگیر و ببند جلوی اون رو بگیرید.دست از قیومیت مردم بردارید وبگذارید باهمون عقلی که به نسبت اون مسوول جوابگویی در روز قیامت هستند تصمیم بگیرند.به قول رییس جمهورمحترم مردم رو نمیشه به زور به بهشت برد

  • 90 گفت:

   0

   0

   اصلا از جواب علمی شما خیلی کف کردم.
   بحث جهانی شدن و دهکده جهانی توهمی بیش نیست واز طرح های خاموش استعماری است که نیاز به مطالعه بسیار وسیعی داره که نباید فضایی در موردش بحث کرد.
   الان تمام جامع شناسان هرب وشرق اقرار به آسیب زا بودن ما هواره دارند.
   کسی منکر استفاد از فناوری و فضای موجود نوین نیست.
   اما آیا شما برای خانواده ی خود هم اعتقاد به استفاده ی بی قید وشرط از ماهواره هستید؟

   به نظر شما همین تفکر تا چه اندازه به کیان خانواده لطمه زده؟
   چه نقشی در مورد طلاق داشته؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان